برج کج پیزا , ایتالیا

برج کج پیزا

برج کج پیزاقدیمی ترین برج دنیا است. این برج که در همه دنیا به خوبی شناخته شده است، حدود 85 متر طول و 14 هزار و 500 تن وزن دارد. برج پیزا در شهر پیزا در ایالت توسکنی کشور ایتالیا واقع شده است.

شاید جالب باشد بدانید این برج از ابتدا کج ساخته نشده است. یعنی طراحی و معماری آن به این گونه نبوده است. هدف از ساخت این برج، قرار دادن ساعت بزرگی بر بالای آن بوده است. اما این بنا بعد از مدتی به سمت زمین متمایل می شود و به همان حالت باقی می ماند. در حال حاضر برج پیزا حدود 55 متر ارتفاع دارد. گفته می شود این برج هر سال حدود 2.5 سانتی متر به زمین نزدیک می شود و احتمال دارد تا 80 سال دیگر به طور کلی سقوط کند.

سالانه گردشگران فراوانی از سراسر دنیا از این بنای تاریخی دیدن می کنند.

برج کچ پیزا در میان محلی های شهر پیزا با نام های «توره پندنته دی پیزا» یا «توره دی پیزا» شناخته می شود.

برج کج پیزا از سنگ ها مرمر سفید رنگ ساخته شده است. قطر پایه برج حدود 16 متر است. ارتفاع آن نیز حدود 56 متر است.قطر داخلی آن تقریبا نصف قطر خارجی یعنی 5/7 متر است. تمایل و کج بودن برج به زمین نیز حدود 5.5 درجه نسبت به زمین است که معادل 4.5 متر است.

تا چندین سال پیش تصور می شد کج بودن این برج، در طرح اولیه آن بوده است، اما بعدها کارشناسان ثابت کردند که این برج به صورت عمودی ساخته شده است و در طول تاریخ به تدریج کج شده است. این بنا 8 طبقه دارد و نمای آنها از مرمر سفید است. هر کدام از آنها با طاق های زیاد و زیبا تزیین شده اند و این تکرارها، چهره زیبایی به ساختمان بخشیده است. ورودی این برج نیز در پایین معماری زیبایی دارد. در این ورودی مجسمه های زیبایی از حیوانات گذاشته شده اند که نمای خوبی به برج بخشیده  است.باید بدانید برج کج پیزا در پشت کلیسای بزرگ شهر پیزا واقع شده است و در طبقه هشتم آن، ناقوس بزرگی قرار دارد. این ناقوس حدود 5/3 تن وزن دارد. برا ی رفتن به طبقه هشتم باید از پله های مارپیچ کمک بگیرید که 294 تا هستند.

مسوولان این برج فقط به عهده محدود و گروه های کوچک گردشگران اجازه می دهند تا به طور همزمان بالا بروند و از ناقوس دیدن کنند. از بالای این برج می توان نمای بسیار زیبایی از کل شهر پیزا را به خوبی دید.

چگونه به برج کج پیزا برویم؟

آدرس برج کج پیزا

Piazza del Duomo, 56126 Pisa PI, Italy پیزا, ایتالیا

ساعت کار برج کج پیزا

ساعات بازدید : در ماه های آوریل تا سپتامبر، از 8 صبح تا 7 و نیم عصر در ماه های مارس تا اکتبر نیز ساعت بازدید بین 9 صبح تا 4 و نیم بعدازظهر است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره برج کج پیزا چیست؟

جهت رزرو هتل در پیزا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵