رفت و آمد در رم

سیستم حمل و نقل عمومی رم شامل مترو، تراموا، اتوبوس و اتوبوس‌های برون شهری است. که مجری اکثر آنها شرکت ATAC به نشانی www.atac.roma.it می‌باشد. سه خط مترو در شهر رم برقرار است که قطارها هر 5تا 10 دقیقه نسبت به جابه‌جایی مسافران از ساعت 5 صبح تا 11:30 شب اقدام می‌کنند.

تمامی بلیط‌ها باید از قبل تهیه شود و شما می‌توانید از باجه‌های مخصوص شرکت  ATAC، دکه‌های سیگارفروشی-روزنامه‌فروشی- و یا دستگاه‌های خودکار صدور بلیط در ایستگاه‌های مترو، بلیط‌ها را خریداری نمایید. ارزانترین بلیط Biglietto Integrato a Tempo است که با داشتن این کارت بلیط، حداکثر 100 دقیقه می‌توانید از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده نمایید. البته بلیط یک روزه، دو روزه، سه روزه و هفتگی نیز در دسترس هستند.

تاکسی:

تاکسی‌ها در رم با رنگ زرد و سفید شناخته می‌شوند و در نقاط مختلف مرکز شهر قرار دارند. شما با یک زنگ کوتاه می‌توانید یک تاکسی رزرو نمایید، فقط یادتان باشد تاکسی متر از زمانی که شما زنگ زدید شروع به محاسبه مقدار مسیر و هزینه را می‌کند. دادن انعام انتظار نمی‌رود. برای رزرو تاکسی می‌توانید با Radio Taxi، Radio Taxi Samarcanda و Pronto Taxi تماس بگیرید.

رانندگی:

رانندگی در رم در ساعات 6:30 تا 18 کمی پیچیده است که آنهم به دلیل ترافیک در این شهر می‌باشد. در صورتی که می‌خواهید ماشینتان را در خیابان پارک کنید، به علامت آبی دقت کنید، این علامت نشانه پرداخت در محل و دریافت اجازه پارک خودرو است. برای پرداخت می‌توانید از دستگاه‌های مخصوص پارک و یا دکه‌های سیگارفروشی استفاده نمایید. مناسب‌ترین پارکینگ Villa Borghese است که به صورت 24 ساعته باز است. باقی پارکینگ‌ها نیز در ایستگاه مترو Roma Termini و Roma Tiburtina قرار دارند.

اجاره خودرو:

شما می‌توانید از فرودگاه، ایستگاه قطار و هتل‌ها نسبت به اجاره خودرو اقدام نمایید. سن شما باید حداقل 21 سال باشد و دارای کارت اعتباری و گواهینامه رانندگی اتحادیه اروپا یا مجوز رانندگی بین المللی باشید. شرکت‌هایی همانند Avis به نشانی www.avisautonoleggio.it، Europcar به آدرس www.europcar.it و Maggiore به لینک www.maggiore.it به اجاره خودرو در رم مشغول هستند.

اجاره دوچرخه:

دوچرخه، اسکوتر و موتورسیکلت همگی قابل اجاره کردن در Bici & Baci, Via del Viminale 5 به ادرس www.bicibaci.com هستند. همچنین RomaRentBike, Via di San Paolo alla Regola 33 علاوه بر اجاره دوچرخه، تورهای دوچرخه سواری در رم را نیز برگزار می‌نماید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در رم چیست؟


جهت رزرو هتل در رم با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵