راهنمای سفر به هندوستان

رزرو هتل در هندوستان

درباره هندوستان

تمدن هند حداقل 5000 سال قدمت داشته و در قرن بیستم در سطح بسیار بالایی تثبیت شده، در حالیکه دیگر ملل آسیایی با افول تمدن های خود مواجه بودند، هندی ها به خصوص آنهایی که خارج از شهر زندگی میکردند،  شکل سنتی زندگی خود را حفظ کردند. بنابراین سفر به  هند تجربه ای، همانطور که در ملل غربی دیده می شود فراموش نشدنی خواهد بود. هنگامی که وارد دهلی می شوید، با بوی دود و آلودگی هوا حس غرب را به شما می دهد. اما وقتی هندوستان تفکرات انسان دوستانه غربی شما را به باد تمسخر می گیرد، بدون شک شما را برخی از جنبه های کمتر آشنای فرهنگ هند، تحت تأثیر قرار می دهد: تاج محل بی نظیر در آگرا و ده ها معبد زیبای دیگر، ایالت زیبا و سنتی کرالا (که اغلب به آن کشور خود خدا گفته می شود)، میراث معماری و فرهنگی غنی در راجستان و تامیل نادو ، عشق هندی ها به کریکت و غذاهای فوق العاده .
 هند با جمعیتی حدود یک میلیارد، هیچ کشوری این تنوع و تناقضات فرهنگی را ندارد. از نظر فرهنگی،  هند متنوع ترین کشور دنیاست. تنوع  هند در هنر، تاریخ، ادیان، و سنت ها، به صورت طبیعی درهم پیچیده اند. در هر مرتبه که از این کشور بازدید می کنید، تنوع بی حد آن شما را با جنبه های مختلفی از افسون، به خود جذب می کند. سفر به  هند، یعنی گسترش پیکربندی های محتمل جامعه انسانی. سفر به  هند میتواند بسیار پیچیده و پرچالش باشد، اما در عین حال، همیشه جذابیت های خود را نیز دارد. خصوصیات  هند، جنبه های مختلفی دارد و این کشور کاملاً محل تلاقی عجایب و تضادهای واقعی است. به همین دلیل، این کشور، مکانی پر از پیچیدگی است، اما به هیچ وجه راکد یا قابل پیش بینی نیست. هیچ وقت نمی توانید دقیق پیش بینی کنید که اکنون از چه محل شگفت انگیزی می خواهید دیدن کنید. این ویژگی، می تواند سبب سردرگمی شما شده، بنابراین بهتر است قبل از سفر، شروع به تحقیق کرده و علاوه بر آن، یک راهنمای سفر خوب به همراه داشته تا در راه از آن استفاده کنید. ظاهر و لباس شما همیشه بر نوع برخورد با شما، تأثیر خواهد گذاشت. چانه زدن برای قیمت همیشه نوعی سرگرمی برای گردشگران در  هندبه شمار می رود. خیلی طول نمی کشد تا نسبت به قیمت مورد توافق احساس خوبی به دست بیاورید - خیلی مواقع به یک سوم قیمت اولیه می رسید!! اگر هردو گروه از قیمت پیشنهادی، راضی باشند، در آن صورت چانه زنی متوقف می شود. خجالت آور است که یک گردشگر متمول، سر چند روپیه به چانه زدن بپردازد. در این مواقع معمولاً به جای منازعه، به رد و بدل کردن چند کنایه و شوخی اکتفا می شود .
اگر شما خانم هستید و لباسهای تنگ و بدن نما به تن می کنید، مردان محلی احتمالاً خیلی شما را خواهند پایید. هرچند، اگر لباسهای غیر بدن نما هم تنتان باشد، نمی توانید جلو نگاه های خیره و پرسشگر مردم را بگیرید. مردان هندی معمولاً طرز تفکر خشک و ثابتی نسبت به زنان غربی دارند، و نسبت به زنان سنتی هند، خیلی دیده نمی شوند و مدام در معرض دید سایرین هستند. این نوع برخورد می تواند آزاردهنده باشد، اما به ندرت و تنها برای خانم هایی که تنها سفر می کنند، میتواند مشکل ساز باشد .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی هندوستان

اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار + درج امضای مسافر داخل پاسپورت + مشخصات کامل فردی + ۲ قطعه عکس تمام رخ رنگی + کپی صفحه اول و دوم شناسنامه

سفارتخانه های هندوستان

سفارت هندوستان در تهران

نام سفیر :   سری واستاوا

آدرس : خیابان بهشتی،خیابان میرعماد،خیابان نهم،شماره 22

تلفن : 5-88755103

فکس : 88745557

جهت رزرو هتل در هندوستان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره هندوستان

مراکز تفریحی هندوستان

اماکن تاریخی هندوستان

جاذبه های طبیعی هندوستان