گذرگاه دریایی مارین درایو , هندوستان

گذرگاه دریایی مارین درایو

گذرگاه دریایی مارین درایو Marine Drive

 گذرگاه مارین درایو که اسم رسمی آن Netaji Subhash Chandra Bose Road است به طول 3 کیلومتر می‌باشد. شش خط جاده که از بتن ساخته شده است از جنوب تا شمال بمبئی را بهم متصل کرده است و تشکیل یک خلیج طبیعی را داده است. این جاده سی C شکل منطقه تجاری نریمان Nariman Point را به معبد بَبولنِس Babulnath وصل می‌کند و در پایین تپه مالابار Malabar Hill قرار گرفته است. مردم دنیا اینجا را به اسم گذرگاه دریایی مارین درایو Marine Drive می‌شناسند و در میان مردم محلی به نام سُناپور Sonapur شناخته می‌شود. مردم از جاهای مختلف دنیا، برای دیدن این گذرگاه می آیند و در این مسیر 3 کیلومتری پیاده روی می‌کنند و به تماشای دریا و غروب آفتاب در آن می‌پردازند. درخت های نخلی که به صورت خطی کاشته شده اند و بزرگ شده اند، تصویر بسیار زیبایی از گذرگاه را ایجاد می‌کند. این گذرگاه به اسم گردنبند ملکه Queen's necklace نیز شهرت دارد، چرا که شب هنگام  وقتی چراغ های خیابان و جاده ها که به صورت زیبا جاسازی شده اند، روشن می‌شود شبیه یک رشته مراوید می‌شود که کاملا به گردنبند ملکه شباهت دارد. عکس‌هایی که از ارتفاع بالا از گذرگاه دریایی مارین درایو Marine Drive گرفته شده است، کاملا این مورد را تایید می‌کند. ساختمان های Art deco buildings نیز در نزدیکی این گذرگاه قرار دارند. 

ساحل چپاتی Chowpatty Beach

در اواخر قسمت شمالی گذرگاه درایو، یکی از قدیمی ترین سواحل به نام ساحل چپاتی را خواهید دید. که علاوه بر محیط ساحل، به داشتن بازار و باجه های فروش مواد غذایی مشهور است. بسیاری از دست‌فروشان به فروش انواع مختلف مواد غذایی مخصوصا در عصرهای شنبه می‌پردازند. از مواد غذایی هندی که به فروش می‌رسد میتوان به Bhel Puri ، Paav Bhaji و ... اشاره کرد. کمی که از ساحل پایین‌تر بروید، وارد منطقه بسیار مرفه نشین و شیک واکشوار Walkeshwar خواهید شد. این اسم از معبد معروف و مورد احترام بوداییان به نام واکشوار Walkeshwar Temple گرفته شده است. جشنی که طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است جشن  Ganesh Chathurthi است که مردم بسیار زیادی از اقصی نقاط هند برای برگزاری‌اش به این ساحل می آیند.

قدم زنی عصرهنگام

قدم زدن در گذرگاه دریایی مارین درایو Marine Drive که یکی از بهترین مسیرهای پیاده روی عصرهنگام در هند است، پیشنهاد می‌شود. شکوه دریای عرب ، وزش نسیمی خنک و بوی غذاهای هندی که توسط رستوران‌های اطراف گذرگاه پخت می شوند؛ یک عصر خوب را می‌سازد. پیمودن این مسیر را به تمام گروه‌های سنی توصیه می‌کنیم، پارک نانا-نانی Nana-Nani Park که در همین کنار گذرگاه است، فضایی آرام برای افراد مسن است که در صورت عدم توانایی برای پیاده روی طولانی می‌توانند در نیمکت های تعبیه شده در پارک بنشیند و از سکوت و آرامش آنجا بهره ببرند. طول طبیعی این خلیج همانطور که در سطور بالا گفتیم 3 کیلومتر است. دسترسی راحت این گذرگاه به جاذبه ها، مراکز خرید و دیگر قسمت های بمبئی نیز یک عامل مهم دیگر برای محبوبیت بیشتر این گذرگاه است.

ارزش منطقه های اطراف

ارزش املاک و مستغلاتی که در منطقه گذرگاه دریایی مارین درایو Marine Drive است، بسیار زیاد است و رتبه چهارم از نظر گران بودن ارزش زمین را در دنیا را به خود اختصاص داده اند. مشاهیر متعددی خانه هایشان را در اینجا ساخته اند و از لحاظ کلاس منطقه ای باید نمره بهترین را به آن بدهیم. در فاصله 3 کیلومتری از اینجا هتل 5 ستاره و لوکس اُبروی Oberoi قرار گرفته است.

میزبانی رویدادهای مهم

این گذرگاه که واقعا زیبا است و بسیار سوژه عکاسان ملل مختلف قرار گرفته است میزبان رویدادهای مهم همانند فستیوال فرانسوی French Festival، رژه بین المللی ناوگان دریایی International Fleet Review ، نمایشگاه هوایی IAF و ماروتن Bombay Marathon بوده است. همچنین بسیاری از گالری‌های عکس و فیلم نیز در همین گذرگاه برپا شده است. علاوه براینها یک تفرجگاه در منطقه نریمان که توسط این گذرگاه به قسمت دیگر بمبئی متصل شده است نیز ساخته شده.

چگونه به گذرگاه گذرگاه دریایی مارین درایو Marine Drive برویم؟

این گذرگاه که بسیار محبوب است در مرکز شهر بمبئی قرار گرفته است و تمامی سیستم حمل و نقل عمومی از اینجا گذر می‌کند، لذا به راحتی می‌توانید به این گذرگاه بروید.

چگونه به گذرگاه دریایی مارین درایو برویم؟

این گذرگاه که بسیار محبوب است در مرکز شهر بمبئی قرار گرفته است و تمامی سیستم حمل و نقل عمومی از اینجا گذر می‌کند، لذا به راحتی می‌توانید به این گذرگاه بروید.

آدرس گذرگاه دریایی مارین درایو

Marine Drive Jogging Track, Chowpatty, Girgaon, Mumbai, Maharashtra 400021, India بمبئی, هندوستان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره گذرگاه دریایی مارین درایو چیست؟

جهت رزرو هتل در بمبئی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵