راهنمای خرید در هندوستان

خرید در هند:

هند سرزمین هفتاد و دو ملت و کشوری که قدم به قدم آن را باورهای گوناگون و عجایب بسیار در برگرفته، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است. سفر به هند بدون خرید سوغات، کمی عجیب است. هند یک مرکز خرید معمولی مانند دیگر کشورها نیست، بنابراین با شناخت بهترین مراکز خرید هند ، این تجربه ی بی نظیر را از دست ندهید.

بهترین سوغات کشور هندوستان


اگر قصد سفر به هندوستان دارید و فکرتان درگیر سوغات آوردن مطالب زیر را مطالعه فرمایید .مراکز خرید هند با دیگر کشورها متفاوت بوده و ازجایگاه ویژه‌ای در قلب علاقه‌مندان خرید برخوردار است. در این مقاله سوغاتی‌های مختلفی که می‌توانید برای دوستان، اعضای خانواده و اطرافیان خود بخرید را ذکر کرده‌ایم.


صنایع دستی هندوستان یکی از محبوب‌ترین سوغات هند به شمار می رود که در میان گردشگران خارجی طرفداران زیادی دارد . هنگام بازدید از هر شهر هند به بازارهای سنتی هند که صنایع‌دستی در آنجا موجود است سر بزنید.

ساری‌های سنتی هند اگر به دنبال خرید هدیه یا سوغاتی برای خانم‌ها هستید ، ساری سنتی هندی بهترین گزینه است. ساری اصلی ترین لباس  مغازه‌های پوشاک بانوان در هند به شمار می‌رود. می‌توانید انواع مختلفی از ساری را بیابید.تنوع رنگ این لباس سنتی بی نظیر است.

گیاهان طبی آیورودا هندوستان سرزمین گیاهان طبی آیوروداست پس بدون خرید این محصولات سفر خود را تمام نکنید. می‌توانید داروهای گیاهی سنتی مانند کرم ماساژ صورت خریداری کنید. مارکهای معروف زیادی مانند هیمالیا، زاندو و ...

مواد غذایی بسته‌بندی‌شده هندی که از تنوع و بسته های زیبای تشکیل شده و می‌توانند بیش از یک هفته سالم بمانند. بنابراین می‌توانید آن‌ها را تا پایان سفر خود حمل کنید. بهتر است در مورد تازگی مواد غذایی از فروشنده بپرسید و بگویید که می‌خواهید آن را به خارج از کشور ببرید. برخی از محصولات پیشنهادی عبارت‌اند از: ترشی، چای، خاخرا و ....

زیور آلات که زنان و مردان هندی عاشق آن هستند. بنابراین خرید زیورآلات هندی سفر شما را شادتر خواهد کرد. بسیاری از بازارها مغازه‌های زیورآلات دارند که می‌توانید در آنجا زیورآلاتی به قیمت‌های مختلف ازجمله محبوب‌ترین طرح‌ها را برای خود بیابید. 

عطر یکی از محصولات معروف است که می‌توانید از هند بخرید. انواع مختلفی از عطر در هر منطقه وجود دارد. می‌توانید چند بطری عطر برای خود و نیز اعضای خانواده‌تان تهیه‌کرده و به‌عنوان سوغاتی به کشور خودتان ببرید.بازار خاری بائولی دهلی نو

گذشته‌های بسیار دور ادویه هندوستان از شهرت خاصی برخوردار بود و دریانوردان اروپایی برای یافتن راهی دریایی به هند و تجارت ادویه دست به سفرهای دور و درازی زدند. امروز نیز نام هند با ادویه مترادف است. یکی از مشهورترین بازارهای ادویه، بازار ادویه شهر دهلی نو و در بخش قدیمی آن است . بازار خاری بائولی دهلی که در بخش قدیمی دهلی واقع شده، از بزرگ‌ترین بازارهای ادویه آسیا است.
بازار خاری بائولی دارای دروازه‌های متعددی است که مشهورترین آن دروازه لاهوری گیت در غرب بازار است که دلیل نام آن جاده‌ای بود که به شهر لاهور که اکنون در خاک پاکستان واقع شده، منتهی می‌شد.

 

مرکز خرید روستای حوض خاص در هند

روستای حوض خاص در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهردهلی واقع شده و یکی دیگر از مراکز خرید دهلی نو بشمار میرود از اجناسی که در این مکان عرضه می‌شود جواهرات و اجناس با ارزش است. این روستا به دلیل سبک مغازه‌ها و گالری‌ها یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در دهلی نو محسوب می‌شود.

 

مرکز خرید دیلی هت دهلی نو

از مراکز خرید شهر دهلی نو، دیلی هت است. نام برخی از مکان‌های خرید و تجاری دهلی نو نیز ریشه در پیشینه‌ی تاریخی دارد. اجناس مهمی که در شهر دهلی نو خرید و فروش می‌شوند عبارت‌اند از: جواهرات، فرش و انواع زیرانداز، روسری‌های رنگارنگ، سنگ‌های با ارزش و لباس‌های ابریشمی و نقره‌ای هستند. مرکز دیلی هت که ظاهری مانند بازار دارد و در تمامی روزهای هفته باز است. در این مکان می‌توان انواع پارچه‌ها و لباس‌ها و روسری‌های محلی هند را خرید. خریدی که تجربه‌ای هنری را برای گردشگر به ارمغان خواهد آورد. از دیگر مراکز خرید در دهلی می‌توان به بازار سدر (Sadar) اشاره کرد. مکانی پرانرژی و پویا که بزرگ‌ترین ناحیه تجاری دهلی است. تمامی اجناس مورد احتیاج گردشگران در آن موجود است و خود به ناحیه‌های بسیار متنوع و گسترده‌ای تقسیم می‌شود.

 

خرید در خیابان پاهار گنج دهلی هند

مراکز خرید هند از نظر ظاهر و اجناس فروش تفاوت‌های بسیاری باهم دارند. خیابان پاهار گنج در محله مرکزی دهلی نو، واقع در غرب از ایستگاه راه آهن دهلی واقع است و یکی از مهم‌ترین مراکز خرید هند است. این خیابان شامل غرفه‌ها، رستوران‌ها و طیف گسترده‌ای از مغازه‌ها است که مسافران داخلی و گردشگران خارجی را به خود جلب کرده و یکی از بهترین مراکز خرید ارزان هند می‌باشد. در این خیابان می‌توانید با هزینه کم خرید نمایید. خیابان پاهار گنج یکی دیگر از مراکز خرید دهلی هند به شمار می‌رود.

 

مرکز خرید اوسانز گوا

از ایالت‌های هند که بازار مناسبی دارد می‌توان به گوا اشاره کرد. گوا کوچک‌ترین ایالت هندوستان است اما بالاترین درآمد سرانه را دارد.
فروشگاه‌های گوا و مراکز خرید گوا نیروی محرکه اقتصادی هستند و با معماری مدرن و زیبا و با ارائه انوع کالاها به فعالیت مشغولند این مراکز تجاری یکی از جاذبه‌های اصلی هند هستند که سالانه تعداد قابل توجهی از مسافران و گردشگران را به هندوستان جذب می‌نمایند. مرکز خرید اوسانز گوا یکی از معروف‌ترین مراکز خرید هند است. تنوع اجناس و همچنین قیمت مناسب و کیفیت کالاها از ویژگی‌های این فروشگاه است در این مجموعه تمام چیزهایی که به آن نیاز دارید را می‌توانید پیدا کنید. از دیگر فروشگاه‌های این شهر می‌توان گوا شاپینگ سنتر، شهناز شاپینگ سنتر، پاپولار شاپینگ سنتر، کانکونکار را نام برد.

 

سیتی سنتر بمبئی

از میان مراکز خرید هند، سیتی سنتر جذابیت خاصی دارد. شهر بمبئی به دلیل تمرکز شرکت‌های مختلف تجاری به‌عنوان پایتخت تجاری هند به شمار می‌رود. این شهر به عطر دهن العود، عود، صندل، مسک و عنبر مشهور است. همچنین انبوه بازارهای مدرن هند و فروشگاه‌های برندهای مشهور جهانی در این شهر به فراوانی یافت می‌شوند.
شهر بمبئی از مهم‌ترین مراکز تجارت الماس در هند به شمار می‌رود. تا جایی که ۸۰ درصد الماس‌هایی که در ایالت گجرات تراش داده می‌شوند به بمبئی می‌رسد همچنین حدود یک ششم ارزش تولیدی کشور هند متکی به این شهر است. شهر بمبئی یک سوم سهم درآمد مالیاتی کشور هند و بیش از ۵۰ درصد مالیات گمرکی و یک پنجم مالیات بر تولید را به خود اختصاص داده است.

 

مرکز خرید کرافت مارکت بمبئی هند

از مراکز خرید هند می‌توان به بازار کرافت مارکت اشاره کرد. بازار کرافت مارکت بمبئی یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید بمبئی هند است. این بازار در کنار دیگر بازارهای سنتی هند و انبوه فروشگاه‌های بزرگ و چند ملیتی امروزی، هنوز رونق خود را حفظ کرده است. افزون بر بازار تاریخی کرافت مارکت در شهر بمبئی، بازارهای متعددی وجود دارد که اغلب به فروش منسوجات، پوشاک، صنایع‌دستی، مصنوعات و زیورآلات طلا و نقره و غیره در این شهر بزرگ، پرجمعیت و پررونق اشتغال دارند. شهر بمبئی به عطر دهن العود، عود، صندل، مسک و عنبر مشهور است. همچنین انبوه بازارهای مدرن و فروشگاه‌های برندهای مشهور جهانی در این شهر به فراوانی یافت می‌شوند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در هندوستان چیست؟

جهت رزرو هتل در هندوستان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵