تجارت در هندوستان

تجارت و کسب و کار:

هند با اقتصادی بزرگ و نیروی انسانی انبوه، یکی از بهترین و مطلوبترین مقصدها برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی محسوب می‌شود. هند در فناوری اطلاعات و دیگر حوزه‌ها از قبیل قطعات خودکار، مواد شیمیایی، پوشاک، داروسازی و جواهرات توان بالایی دارد.

هند همیشه یکی از منابع و استعدادها برای سرمایه‌گذاران جهانی بوده‌است. پیش‌از این سیاست‌های خشک مربوط به سرمایه‌گذاری مستقیم این کشور، مانع بزرگی در این زمینه محسوب می‌شد. اما در مارس ۲۰۰۵، دولت با اصلاح و تعدیل قوانین مربوطه، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی تا حد ۱۰۰٪ را در تجارت و اقتصاد مجاز اعلام کرد. در نتیجه یک سری اصلاحات اقتصادی مثبت و خوش‌بینانه که به منظور حذف نظارت دولت از اقتصاد و سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته، هند را به یکی از کشورهای پیشرو در منطقه آسیا-اقیانوسیه تبدیل کرده‌است که با سرعت بالا در حال رشد و پیشروی است.

ساختارهای کسب و کار در هند از بسیاری جهات بازتابی از جامعه این کشورند. هم جامعه و هم کسب و کارها بسیار سلسله مراتبی هستند و افراد در آن‌ها از جایگاهی معین برخوردارند و تلاشی برای تغییر آن نمی‌کنند. درک عمق تأثیر این فرایندهای فکری سلسله مراتبی بر نوع نگرش و برخورد هندی‌ها با کسب و کار بسیار ضروری است و نادیده گرفتن آن‌ها ممکن است موجب عدم کارایی و پرهزینه شدن کار در این کشور شود.
شرکت‌ها (به ویژه شرکت‌های خانوادگی) معمولاً توسط یک فرد بسیار قدرتمند اداره می‌شوند که در زنجیره فرمان شرکت دستورات مستقیم صادر می‌کند. همه انتظار دارند که این دستورات به شکلی سلطه‌جویانه و مقتدرانه صادر شده و بی ‌چون و چرا در طول زنجیر فرمان رعایت شوند. افراد موقعیت خود در سازمان یا اعتبار تصمیمات اتخاذ شده را زیر سؤال نمی‌برند، چرا که معتقدند این چیزها توسط نیروهای قوی‌تر (یعنی کارما و دارما) از پیش نگاشته شده‌اند.
از آن جا که رییس مورد احترام است، دستوراتش حتماً درستند و احتمال این که به خاطر تصمیم اشتباه زیر سؤال برود بسیار کم است. حتی هشدار دادن نیز ممکن است حمل بر بی‌ادبی شود. این رویکرد سلسله مراتبی بدان معنا است که هنگام تجارت در هند معمولاً لازم است تا حد امکان با رأس سازمان ارتباط برقرار کنید. سر و کله زدن با مدیران میانی که قدرت چندانی در تصمیم‌گیری نهایی ندارند تنها باعث اتلاف وقت شما می‌شود. بنابراین، اگر قرار است با مدیران میانی کار کنید لااقل با کسانی وقت بگذرانید که تا حدی در تصمیم‌گیری‌ها تأثیرگذارند.
بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی سعی می‌کنند ساختار مسطح‌تری که در آن همه از حقوق مساوی برخوردارند را در شعب هندی خود به کار بگیرند تا شبیه به دیگر شعب و دفاتر عمل کنند. این مسئله ممکن است در کشوری که ساختار سلسله مراتبی بی چون و چرا مورد قبول است کار دشواری باشد. البته این کار نشدنی نیست، اما به توضیح، بازآموزی، و صبر فراوان نیاز دارد.

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تجارت در هندوستان چیست؟

نظر مردم درباره تجارت در هندوستان

  • تجارت در هندوستان باعث خوشی برای من است اما پیش از میخواهم نام و ایمیل چند تن از افراد و اشخاصی را که در هندوستان تجارت با افغانستان را دارد بدانم میشه معلوماتی بدهید؟
    Sami Hassanzada | ۸ آبان ساعت ۳۹ : ۱۳

    جهت رزرو هتل در هندوستان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵