آب و هوای هندوستان

آب و هوای هند به شدت تحت تاثیر هیمالیا و صحرای تار قرار دارد  طوری که هر دوی آنها بادهای موسمی جنوب غرب و شمال شرق را موجب می شوند.بادهای جنوب غربی در بیشتر قسمت های کشور از ماههای ژوئن تا سپتامبر و بادهای شمال شرقی از طرف دیگر بارندگی هایی را به شکل طوفان از ماههای اکتبر تا فوریه ایجاد می کنند. هند حداقل سه فصل در سال را تجربه می کند: تابستان، فصل بارندگی و زمستان.

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

چهار فصل هند شامل: سرد وخشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است. به طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلیمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.


جاذبه های طبیعی هندوستان

پارک ملی سانجای گاندی

برای افرادی که عاشق درختان و گیاهان مختلف هستند، پارک ملی سانجای گاندی یک پیشنهاد فوق العاده است.درختانی که در اینجا هستند زیبایی وصف ناپذیری به محیط بخشیده اند

ساحل چپاتی

تماشای غروب خورشید یکی از باشکوه ترین منظره‌ها در ساحل چپاتی است که ارزش بسیاری دارد. اکثر مردم برای ریلکس کردن، به ساحل چپاتی می آیند.

گذرگاه دریایی مارین درایو

مردم دنیا در گذرگاه دریایی مارین درایو به تماشای دریا و غروب آفتاب می‌پردازند. درخت های نخلی که به صورت خطی کاشته شده اند تصویر بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند.

جهت رزرو هتل در هندوستان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور هندوستان

پرچم هندوستان
پایتخت هندوستان
نام انگلیسی هندوستان
India
مساحت هندوستان
3,287,590 کیلومتر مربع
جمعیت هندوستان
1,275,840,000 نفر
کد تلفن هندوستان
  • 0091
واحد پول هندوستان
  • روپیه هند   (INR)
زبان رایج در هندوستان
  • هندی
  • انگلیسی

شماره رزرو هتل در هندوستان

۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵