ساحل چپاتی , هندوستان

ساحل چپاتی

ساحل چپاتی Chowpatty Beach

 ساحل چپاتی یکی از سواحل مشهور در بمبئی است، که در قلب شهر قرار گرفته است. این ساحل زیبا علاوه بر اینکه پذیرای اهالی بمبئی می‌باشد، پذیرای گردشگران نیز است. تماشای غروب خورشید یکی از باشکوه ترین منظره‌ها در ساحل چپاتی Chowpatty Beach است که ارزش بسیاری برای دیدن دارد. اکثر مردم بعد از یک گشت و گذار حسابی در شهر برای ریلکس کردن، به این ساحل می آیند و از دریا و مناظر ساحل برای آرامش روح و روانشان بهره می‌برند. شن های ساحل  همگی سفید هستند و شکوه آسمان و دریا را بیشتر به چشم بازدیدکنندگان تداعی می‌کند. در ساحل چپاتی Chowpatty Beach باجه هایی برای فروش اسباب بازی مخصوص دریا، غذا و تنقلات محلی همانند انبه خام تند، بادام زمینی بوداده و غذای محلی هندی ها به نام چات chaats وجود دارد. تمامی گردشگران براین باورند که ساحل چپاتی Chowpatty Beach ساحلی آرام و به دور از هرگونه هیاهو است که می‌شود در آن ساعت‌ها نشست و در کنار خانواده استراحت کرد.

فعالیت‌هایی که در ساحل چپاتی Chowpatty Beach انجام می‌پذیرد عبارت است از:

رقص میمون‌ها: یک دسته میمون را در ساحل خواهید دید که مشغول انجام حرکات نمایشی هستند.

حرکت نمایشی مارها: در اینجا افرادی را خواهید دید که با زدن آهنگی خاص و یا انجام حرکتی، باعث خارج شدن مار از کوزه و یا بلند شدن مار از روی زمین می‌شوند و حرکات نمایشی انجام می‌دهند.

پیشگویان: پیشگویان نیز توانسته‌اند تعداد تماشاچی های خود را در این ساحل افزایش دهند.

اسب و یا شتر سواری: بیشتر گردشگران در اینجا دوست دارند، سوار بر اسب و یا شتر شوند و مسافتی را با آنها بپیمایند. اگر شما هم علاقه‌مند هستید، می‌توانید در ساحل زیبا چپاتی Chowpatty Beach اسب یا شتر اجاره کنید و مسیری از ساحل را با آنها بروید.

ورزشی که در ساحل چپاتی Chowpatty Beach می‌توان انجام داد، یکسری تمرینات اصلی و وضعیت های مختلف یوگا (آسانا) است. همچنین برای کودکان، چرخ و فلک و پرتاب گلوله‌های رنگی نیز وجود دارد که لحظات تکرار نشدنی را برای‌شان رقم خواهد زد. در بعضی از روزها ادامه نمایش های خیابانی به ساحل نیز کشیده می شود و شما شاهد بازی و نمایش آنها خواهید بود.

بهترین زمان برای بازدید از ساحل چه زمانی است؟

در طول ساعت روز، هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید به ساحل چپاتی Chowpatty Beach بیایید و از دیدنی‌هایش لذت ببرید. صبح ها خلوت‌تر و عصر هنگام شلوغ می شود. توصیه می‌شود در فصل های که بادهای موسمی می‌وزند و باران‌های موسمی می‌بارند، از آمدن به ساحل بپرهیزید، جزر و مد آب و حرکت آب به سمت ساحل، باعث می شود محلی غیرایمن برای ریلکس کردن ایجاد شود. بهترین ماه‌های سال ماه اکتبر تا مارس است. در این ماه فستیوال "Ganesh Chathurthi " نیز برگزار می‌گردد که در آن بت Ganesh را درون آب دریا غوطه‌ور می‌کنند. این بخشی از فسیتوال است و مردم هندی باور دارند در صورت انجام این کار، نور و بینایی به چشم های نابینا و کم بینا برمی‌گردد.

چگونه به ساحل چپاتی Chowpatty Beach برسیم؟

موقعیت مکانی ساحل چپاتی Chowpatty Beach بسیار خوب است به طوریکه به خیابان های مهم متصل است. می‌توانید ماشینی کرایه کنید و یا با تاکسی خودتان را به ساحل برسانید. اتوبوس‌های محلی زیادی نیز از این منطقه عبور می‌کنند. در صورتی که محل اقامت شما دور است و می‌خواهید از قطار استفاده کنید، در ایستگاه Churchgate Station پیاده شوید، سپس سوار یک قطار شهری شوید و به خیابان Charni Road بیایید، سپس باقی مسیر تا ساحل را پیاده طی کنید.

جاذبه های نزدیک ساحل چپاتی Chowpatty Beach عبارتند از:

گذرگاه دریایی مارین درایوMarine Drive، معبد ماهالاکشمیMahalakshmi Racecourse و بازار کرافت بمبئیCrawford Market

 

چگونه به ساحل چپاتی برویم؟

می‌توانید ماشینی کرایه کنید و یا با تاکسی خودتان را به ساحل برسانید. اتوبوس‌های محلی زیادی نیز از این منطقه عبور می‌کنند. در صورتی که محل اقامت شما دور است و می‌خواهید از قطار استفاده کنید، در ایستگاه Churchgate Station پیاده شوید، سپس سوار یک قطار شهری شوید و به خیابان Charni Road بیایید، سپس باقی مسیر تا ساحل را پیاده طی کنید.

آدرس ساحل چپاتی

Chowpatty, Girgaon, Mumbai, Maharashtra, India بمبئی, هندوستان

ساعت کار ساحل چپاتی

در طول ساعت روز، هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید به ساحل چپاتی Chowpatty Beach بیایید و از دیدنی‌هایش لذت ببرید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ساحل چپاتی چیست؟

جهت رزرو هتل در بمبئی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵