کلیسا کوه مریم , هندوستان

کلیسا کوه مریم

کلیسا کوه مریم Mount Mary Church

 کلیسا کوه مریم یکی از کلیساهای کاتولیک است، این کلیسا به مریم مقدس"مریم باکرهVirgin Mary" در بمبئی اختصاص داده شده است که در سال 1640 ساخته می شود، درسال 1730ویران می‌شود و در سال 1761 مورد بازسازی قرار می‌گیرد. البته کلیسا کوه مریم Mount Mary Church به کلیسا عریض و طویل بانوی کوه The Basilica of Our Lady of the Mount نیز شناخته می شود. اما چه چیزی باعث زیبایی و محبوبیت این کلیسا می‌شود؟ قطعا قرار گیری این کلیسا بر بالای تپه ای به نام Sunderban Bandra است که مشرف به دریای عربی Arabian Sea است. مردم بر این باورند که این کلیسا توانایی باورنکردنی در شفای بیماران دارد و هرروزه تعداد زیادی زاهد در اینجا گردهم می آیند. بعضی دیگر از مردم هند براین باورند که کسانی که به صورت صادقانه در کلیسای کوه مریم دعا و عبادت کنند، اغلبِ خواسته هایشان برآورده می‌شود. همچنین مردم هند بر این باوردند که مریم مقدس در این کلیسا قدرت کمک به مسیحیان و البته غیرمسحیان را نیز دارد. در نمایشگاه باندرا Bandra Fair یا عید و جشن کوه مریم Feast of Mount Mary ، که در همین کلیسا به مدت یک هفته در ماه سپتامبر برگزار می‌گردد، تعداد بیشماری از مردم برای دیدن این جشن و کلیسا به اینجا می‌آیند. مغازه های اطراف کلیسا، به فروش آثار باستانی و مذهبی هند، شمع‌هایی با شکل‌های خاص و البته زیبا، مجسمه‌هایی از مریم مقدس، شیرینیبه نام Goan sweets مشغول هستند.

افرادی که از بیماری رنج می برند، شکل مومی شده آن مشکل را درست می‌کنند و با خودشان به کلیسا می‌آورند تا درمان شوند. به عنوان مثال : شخصی که یک پایش شکسته است، شکلی از پا با موم درست می‌کند و با خود به کلیسا می آورد و امید به بهبود دارد.

معماری کلیسا کوه مریم Mount Mary Church :

معماری بیرونی و داخلی کلیسا الهام گرفته از سبک معماری انگلیسی است. این کلیسا به دلیل قرار‌گیری برروی تپه‌ای که مشرف به دریای عرب Arabian Sea است، در ارتفاع 80 متر بالاتر از سطح دریا است. با اینکه سال ساخت این کلیسا، حاکی از آن است که قدیمی است اما بسیار زیبا و شکیل طراحی شده است. وقتی از کلیسا بیرون می‌آیید و یا از پنجره های داخل کلیسا به بیرون نگاه می‌کنید؛ منظره ای زیبا از دریا را خواهید دید مخصوصا در هنگام غروب خورشید منظره ای بسیار زیبا ایجاد می‌شود. در داخل کلیسا کوه مریم Mount Mary Church یک مجسمه از مریم مقدس که سال ساخت آن به قرن 16 میلادی بازمی‌گردد را نیز خواهید دید.

بهترین زمان بازدید از کلیسا کوه مریم Mount Mary Church:

همانطور که در سطور بالا عنوان کردیم، در ماه سپتامبر که جشن و نمایشگاه در کلیسا برگزار می‌گردد، بهترین زمان برای دیدن این کلیسا است که کاملا تزیین شده و زیبا است.

اماکن نزدیک به کلیسا کوه مریم Mount Mary Church:

کلیسا پدر آگنِل Father Agnel Church یکی دیگر از کلیساهای بمبئی است که در خیابان کارتر Carter Road نزدیک به کلیسا ساخته شده است. پارک مشهور Jogger's Park نیز در منطقه باندرا ایجاد شده است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین می‌توانید در طول خیابان Linking Road قدم بزنید و از مغازه های موجود در آن که گاها به فروش لوازم دست دوم نیز می‌پردازند خرید کنید.

چگونه به کلیسا کوه مریم Mount Mary Church دسترسی داشته باشم؟

بسیاری از اتوبوس‌ها که از مرکز شهر حرکت می‌کنند در نزدیکی کلیسا ایستگاه‌هایی دارند. می‌توانید در این ایستگاه‌های نزدیک کلیسا پیاده شوید، و با یک تاکسی و یا اتومبیل‌های سه چرخه به کلیسا کوه مریم Mount Mary Church بروید. همچنین می‌توانید از قطار شهری نیز استفاده کنید و در نزدیکترین ایستگاه قطار یعنی ایستگاه باندرا Bandra Station پیاده شوید.

چگونه به کلیسا کوه مریم برویم؟

بسیاری از اتوبوس‌ها که از مرکز شهر حرکت می‌کنند در نزدیکی کلیسا ایستگاه‌هایی دارند. می‌توانید در این ایستگاه‌های نزدیک کلیسا پیاده شوید، و با یک تاکسی و یا اتومبیل‌های سه چرخه به کلیسا کوه مریم Mount Mary Church بروید. همچنین می‌توانید از قطار شهری نیز استفاده کنید و در نزدیکترین ایستگاه قطار یعنی ایستگاه باندرا Bandra Station پیاده شوید.

آدرس کلیسا کوه مریم

Mount Mary, Bandra West, Mumbai, Maharashtra 400050, India بمبئی, هندوستان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره کلیسا کوه مریم چیست؟

جهت رزرو هتل در بمبئی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵