غار کنهری , هندوستان

غار کنهری

غار کنهری Kanheri Caves

 غار کنهری Kanheri Caves یکی از جاذبه های توریستی هند است که دارای هوایی پاک است و میان مردم هندی به غار "ریه در بمبی" شهرت یافته است چرا که قسمتی از پارک ملی سانجای گاندی Sanjay Gandhi National Park است. اگر می‌خواهید یک روز را از سر و صدا و شلوغی شهر بمبئی دور باشید، به شما توصیه می‌کنیم سری به اینجا بزنید چرا که بیشترین سرسبزی و ساکت ترین غار را خواهید دید.

غار کنهری Kanheri Caves در قرن یک قبل از میلاد مسیح، ایجاد شده است و همگان بر این باورند که جزو یکی از قدیمی‌ترین غارها در کشور هندوستان است. جنس تشکیل دهنده غار از بازالت است و دارای 109 ورودی است. کلمه کنهری در زبان سانسکریت Krishnagiri است. در کشور هندوستان هر غار با غار دیگری متفاوت است. غار کنهری Kanheri Caves با یکسری تخته سنگ تزئین شده است. نوع ساخت غار، سالن های اجتماعات با گنبدهای بزرگ همگی حاکی از آن است که این غار زیارتگاه بوداییان بوده است و به عنوان یک مکان مهم و حیاتی برای بوداییان در قرن 3 میلادی به شمار می‌آمده است. البته اینجا علاوه بر عبادت، محل تجمع بوداییان برای مطالعه و مراقبه نیز بوده است.

زمانی که می‌خواهید از غار کنهری Kanheri Caves دیدن کنید، قسمت های مختلفی برای بازدید هم در داخل غار و هم در خارج آن وجود دارد. 34 نقاشی ناتمام بوداها در غار وجود دارد. به غیر از دیدن نقاشی‌ها، به سالن ویهاراVihara  (سالن عبادت) و دیگرصومعه های موجود در غار بروید و در آنجا با نوع زندگی بوداییان، نوع عبادت و شکرگذاری آنها آشنا شوید. بعد از دیدن تمامی قسمت های داخل می‌توانید به بیرون غار کنهری Kanheri Caves بیایید و شروع به حرکت به سمت پارک ملی سانجای کنید. ورزش های مختلفی همانند صخره نوردی و یا استفاده از طناب برای عبور از یک قسمت‌هایی نیز انجام پذیر است. تپه‌های اطراف غار علاوه بر سرسبز بودن، دارای چشمه ها و آبشارهای کوچکی نیز هستند. جریان طبیعی آب در رودخانه‌های اطراف غار نمای بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. اگر دنبال مکانی با آرامش خاص و بدون هیاهو با خانواده‌تان هستید، می‌توانید به غار کنهری Kanheri Caves بیایید و یک پیک نیک کوچک نیز راه بیاندازید و از سفر خود لذت ببرید.

در غار کنهری Kanheri Caves هیچ فروشگاه و یا مرکز خریدی وجود ندارد. اگر دوست دارید بعد از بازدید از غار و پارک ملی، به مراکز خرید مدرن و یا سنتی(فروش صنایع دستی، لوازم جانبی مخصوص هندی ها) بروید به شما توصیه می‌کنیم به جاهای نزدیک به این غار همانند Borivali و Andheri و   Lokhandwala بروید. چانه زنی را اصلا فراموش نکنید.

در داخل پارک ملی و غار، هیچگونه رستوران و یا باجه فروش تنقلات وجود ندارد. اما اطراف پارک و غار کنهری Kanheri Caves رستوران های خوب همانند رستوران Greens Veg Restaurant مخصوص گیاهخواران، رستوران Cascade و Bay View Restaurant با منظره ای رو به خلیج و Aura Restaurant که به پخت انواع غذاهای محلی می‌پردازد، وجود دارند. باجه های کوچک دیگری در اطراف پارک هستند که به فروش انواع آجیل، تنقلات، نوشیدنی ها و ... می‌پردازند.

 چگونه به غار کنهری Kanheri Caves دسترسی داشته باشیم؟

همانطور که در متن بالا به آن اشاره کردیم، غار کنهری Kanheri Caves در پارک ملی سانجای گاندی قرار گرفته است. لذا موقعیت جغرافیایی پارک در قلب شهر بمبئی است. برای رسیدن به پارک می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی همانند اتوبوس و ماشین های سه چرخه و یا تاکسی استفاده کنید و به پارک برسید. باتوجه به اینکه غار در اواسط پارک است می‌توانید پیاده تا آنجا بروید و یا در ازای پرداخت هزینه، از وسایل حمل و نقل داخلی پارک استفاده کنید.

به وسیله قطار هم می‌توانید به غار کنهری Kanheri Caves برسید، ایستگاه‌های Borivali و  Malad نزدیکترین ایستگاه‌ها به غار محسوب می شوند که باید در این مکان‌ها پیاده شوید و خودتان را به غار برسانید. در هر صورت انتخاب با خود شما است که از چه طریقی دوست دارید به اینجا بیایید.

هزینه ورود به غار کنهری Kanheri Caves برای افراد هندی 5 روپیه هند است و برای دیگر افراد 100 روپیه هند.

ساعات بازدید نیز از 7:30 صبح تا 5:30 عصر می‌باشد. بهترین زمان بازدید ازغار کنهری Kanheri Caves ماه‌های اکتبر تا مارس است. 

چگونه به غار کنهری برویم؟

برای رسیدن به پارک می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی همانند اتوبوس و ماشین های سه چرخه و یا تاکسی استفاده کنید و به پارک برسید. باتوجه به اینکه غار در اواسط پارک است می‌توانید پیاده تا آنجا بروید و یا در ازای پرداخت هزینه، از وسایل حمل و نقل داخلی پارک استفاده کنید.

آدرس غار کنهری

Mumbai, Maharashtra 400101, India بمبئی, هندوستان

ساعت کار غار کنهری

ساعات بازدید نیز از 7:30 صبح تا 5:30 عصر می‌باشد. بهترین زمان بازدید ازغار کنهری Kanheri Caves ماه‌های اکتبر تا مارس است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره غار کنهری چیست؟

جهت رزرو هتل در بمبئی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵