پارک کملا نهرو , هندوستان

پارک کملا نهرو

این پارک که در بالای تپه مالابار Malabar بمبئی واقع شده است پس از همسر جواهر نعل نهرو Jawaharlal Nehru به نام کملا نهرو Kamala Nehru نامیده شد. فضای این پارک در حدود 370 مترمربع است و دید خوبی به شهر دارد. از این باغ می‌توان از چشم‌انداز زیبای ساحل چوپاتی Chowpatty Beach و مارین درایو Marine Drive لذت برد. پارک کملا نهرو Kamala Nehru Park یک ساختار به شکل کفش است که فضای سبز گسترده‌ای در اطراف آن وجود دارد. چشم‌انداز پانورامای این پارک به شهر هرساله تعداد زیادی بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند. کودکان نیز علاقه زیادی دارند که به این پارک در شهر بمبئی بیایند. چمن‌های سبز این پارک که به خوبی در هوای سرد آن نیز نگهداری می‌شوند، اینجا را به یکی از بهترین مکان‌ها در بمبئی تبدیل کرده است. همچنین این پارک چون در ارتفاع قرار دارد، رطوبت کمی نیز دارد و باتوجه به اینکه بمبئی جزو شهرهای مرطوب محسوب می‌شود، این پارک جزو مکان‌های عالی برای استراحت و لذت بردن است.

پارک کملا نهرو Kamala Nehru Park بخاطر بنای منحصربفردی که در آن وجود دارد، بنام کفش پیرزن یا بوت خانه Boot House بخصوص در میان کودکان بسیار معروف است. طراحی این بنا از یکی از شعرهای قدیمی بنام " یک پیرزن وجود داشت" که برای نوزادان می‌خواندند نشأت گرفته است و داستان پیرزنی را روایت می‌کند که در یک کفش زندگی می‌کرده است.

پارک کملا نهرو Kamala Nehru Park دارای طیف زیادی از گل‌های متنوع، فضای سبز زیاد و درختان سایه‌دار است که آن را برای یک پیک نیک خانوادگی بسیار مناسب می‌کند. این پارک که اغلب توسط کودکان بازدید می‌شود، بجز همان کفش معروف، سرگرمی زیادی برای بچه‌ها ندارد.

دسترسی به این پارک هم از طریق جاده و هم راه‌آهن امکانپذیر است. همچنین می‌توانید یک خودرو یا تاکسی کرایه کنید و از آن بخواهید شما را به این پارک برساند. از ایستگاه جاده چارنیCharni Road station حدود 15 دقیقه طول می‌کشد تا به پارک کملا نهرو Kamala Nehru Park برسید.

چگونه به پارک کملا نهرو برویم؟

دسترسی به این پارک هم از طریق جاده و هم راه‌آهن امکانپذیر است. همچنین می‌توانید یک خودرو یا تاکسی کرایه کنید و از آن بخواهید شما را به این پارک برساند.

آدرس پارک کملا نهرو

از ایستگاه جاده چارنیCharni Road station حدود 15 دقیقه طول می‌کشد تا به پارک کملا نهرو Kamala Nehru Park برسید. بمبئی, هندوستان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک کملا نهرو چیست؟

جهت رزرو هتل در بمبئی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵