رفت و آمد در تفلیس

تاکسی:

یکی از معمول‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین وسایل حمل و نقل در تفلیس تاکسی است. البته ممکن است بعضی رانندگان در صورتی که متوجه خارجی‌بودن مسافر شوند، مبلغ بیشتری تقاضا کنند. بنابراین در مورد مبلغ حتما قبل از سوار شدن صحبت کنید.
اتوبوس ها و مینی‌بوس‌ها:

مینی‌بوس‌ها را در زبان محلی «ماشروتکا» صدا می‌زنند. این مینی‌بوس‌ها همانند اتوبوس‌ها مسیر مشخصی را طی می‌کنند و معمولا در ایستگاه‌های اتوبوس توقف دارند. مزیت اتوبوس‌ها و همینطور مینی‌بوس‌ها ارزان بودن‌شان است. اگرچه اتوبوس‌های اغلب شهرها قدیمی و کند بوده و فاقد تهویه هوا می‌باشند.
ترن: معمولا برای سفر بین تفلیس و ساحل دریای سیاه که فاصله‌ی نسبتا زیادی هم دارد از ترن استفاده می‌شود. قیمت ارزان ولی در عین حال سرعت بسیار کندی دارند. در ترن‌ها حداقل می‌شود راحت‌تر از «ماشروتکا»ها خوابید. بنابراین اگر سفر شبانه دارید، بهتر است از ترن استفاده کنید.
موتورسیکلت:

اگر می‌خواهید از موتور استفاده کنید، به کوهستانی‌بودن گرجستان توجه کنید. چراکه بسیاری جاده‌ها هنوز آسفالت نیستند. در بسیاری از شهرهای بزرگ امکان اجاره موتور وجود دارد.
جیپ‌های کوهستانی: در صورتی که قصد سفر به ارتفاعات صعب العبور دارید، می‌توانید با مبلغی بیشتر جیپ‌های کوهستانی را اجاره کنید. علت گرانی این جیپ ها به خاطر مصرف زیاد سوخت و همینطور قیمت بالای انواع سوخت در این کشور است.
اسب : 

گرچه نمی‌توان به عنوان وسیله رفت و آمد از این مورد نام برد اما در بیشتر پارک های حفاظت‌شده‌ی بین‌المللی این کشور به شما اسب کرایه می دهند که مسیر پیاده سه روزه را در کمتر از یک روز طی کنید و در انتها اسب را در مقصد تحویل دهید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در تفلیس چیست؟


جهت رزرو هتل در تفلیس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵