راهنمای سفر به تفلیس

بهترین راه سفر به تفلیس

هواپیما: پرواز تهران به تفلیس از فرودگاه بین المللی امام خمینی برقرار است. در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی «آتا» «فلای ویستا» پرواز هفتگی مستقیم بین تهران و تفلیس دارند.
اتوبوس و مینی‌بوس: برخی شرکت‌های اتوبوسرانی ایرانی خط مستقیم اتوبوسی بین تهران/تبریز و تفلیس برقرار نموده‌اند. به علت تغییراتی که در برنامه‌ی حرکت اتوبوس‌ها رخ می‌دهد، لطفا برای اطلاعات بیشتر به پایانه خرید آنلاین بلیط اتوبوس‌ها مراجعه کنید. از شهرهای باکو و همینطور استانبولخط اتوبوسی مستقیم به شهر تفلیس برقرار شده است. البته اتوبوس مسیر استانبول-تفلیس در مسیرهای مختلفی توقف می‌کند.
ماشین شخصی: سفر با اتومبیل شخصی درصورت داشتن گواهینامه بین المللی و همینطور عدم نگرانی بابت قیمت بالای سوخت در کشورهای مسیر، یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های پیش روی مسافران مخصوصا اتباع کشورهای همسایه گرجستان و همینطور ایران بوده است. ورود با ماشین‌های خارجی به گرجستان هیچ منعی ندارد مخصوصا اگر ماشین متعلق به خودتان باشد. در غیر اینصورت حتماً مدرکی دال بر اجاره‌بودن ماشین به همراهتان داشته باشید.
جاده‌های منتهی به شهرهای بزرگی مانند تفلیس امنیت و کیفیت مناسبی دارند ولی در سایر مناطق گرجستان چنین انتظاری نداشته باشید.
تنها کشور با هزینه بنزین بالا در مسیر، ترکیه است که در صورت پر بودن باک در مرز ایران شما به راحتی بدون هیچ سوخت گیری می توانید تا اولین جایگاه سوخت گرجستان برانید.
قطار: خطوط ریلی بین شهرهای ترکیه و گرجستان تا سال ۲۰۱۲ در حال بازسازی بوده و قرار بر ساخت خط جدیدی نیز بوده است که در صورت بهره برداری سرعت انتقال مسافران بسیار بیشتر شده و راحتی بیشتری را به همراه خواهد داشت. در حال حاضر سرویس‌هایی از شهرهای ترکیه،ایروان و باکو در آذربایجان به سمت تفلیس حرکت می کنند. با توجه به اتصال خطوط ایران و آذربایجان می‌توان بوسیله خطوط ریلی به این کشور سفر نمود. قطار بین ایروان و تفلیس بسیار کوچک و کم سرعت است و زمان بسیاری را در مسیر خواهید بود.
کشتی: از سواحل استانبول بوسیله کشتی‌های مسافربری می‌توان به سواحل باتومی در گرجستان با قیمت مناسبی سفر نمود. توجه داشته باشید بندر دیگر گرجستان در شهر سوخومی روی مسافران بسته است. در صورت سفر به اوکراین نیز می توانید با کشتی به گرجستان مراجعت کنید.

مناطق تفلیس

تفلیس دارای 3 منطقه می باشد.

جهت رزرو هتل در تفلیس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره تفلیس

  • شهر تفلیس پایتخت کشور تفلیس است.
  • تعدادی از مراکز خرید که در تفلیس می توانید بازدید کنید، عبارتند از:
  • تعدادی از مراکز تفریحی که در تفلیس می توانید بازدید کنید، عبارتند از:
  • تعدادی از جاذبه های طبیعی که در تفلیس می توانید بازدید کنید، عبارتند از:
  • برای سفر به گرجستان نیازی به ویزا ندارید و همراه داشتن اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ پرواز کافیست.

مراکز خرید تفلیس

مراکز تفریحی تفلیس

جاذبه های طبیعی تفلیس