جاذبه های تفلیس

تندیس مده آ A statue Mdh:

از این تندیس رییس جمهور کنونی گرجستان، ساکاشویلی، پرده برداری کرده است. مده آ در افسانه های یونانی از اهالی کولخیس در گرجستان بود و هنگامی که جیسون برای پیدا کردن پشم زرین به کولخیس آمد عاشق او شد و کمک کرد تا جیسون پشم زرین را برباید. بعد جیسون مده آ را رها کرد گلاوکه ازدواج کرد. مده آ از شدت خشم گلاوکه، کریون پدر گلاوکه و فرزندان خود را کشت.

محله حمام های قدیمی، حمام شاه عباس:

این محله که بین مردم شهر معروف به محله حمام ها میباشد در کرانه راست رودخانه کورا واقع شده و جزو قدیمی ترین و تاریخی ترین مناطق تفلیس به شمار میاید. علت ساخت حمامها در این منطقه برمیگردد به وجود چشمه های آب گرم طبیعی که در این منطقه به وفور یافت می شده اشت .
نارین قلعه :

این قلعه را در گرجستان با نام " narighala " میشناسند که به معنای قلعه کوچک میباشد .500 سال قدمت دارد این قلعه یکی از قدیمیترین بناهای شهر تفلیس میباشد که بر فراز تپه ای که ناظر بر شهر تفلیس و رودخانه کورا میباشد و بین حمامهای گوگردی و باغ بوتانیک تفلیس قرار دارد در قرن 4 تحت عنوان قلعه انتقام بنا نهاده شده است .

پارک کوه مقدس :

این پارک مرتفعترین پارک شهر تفلیس و یکی از بزرگترین و جذابترین پارکهاییست که هر روزه بیشترین تعداد بازدیدکننده را به خود جلب میکند. این پارک در ارتفاع 800 متری سطح دریا واقع است در حالیکه خود شهر در ارتفاع متوسط 430 متری قرار گرفته است. این مکان در فاصله تقریبی 7.5 کیلومتری از مرکز شهر واقع بوده و مسیر آنرا با سواری در عرض 15 دقیقه میتوان طی نمود. 

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جاذبه های تفلیس چیست؟


جهت رزرو هتل در تفلیس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵