راهنمای خرید در گرجستان

خرید در گرجستان

سرامیک گرجستان، گلدوزی و سوزن دوزی و جواهرات گرجستان بسیار معروف است و گردشگران می‌توانند در سالن‌های زیبایی و یا مغازه‌های فروش سوغاتی‌های خاص گرجستان این موارد را ببینند و خرید کنند. برای خرید و صادر کردن فرش و سایر عتیقه جات که تعرفه گمرکی زیادی نیز دارند، باید حتما مجوز وزارت فرهنگ دریافت گردد.

ممکن است اجناسی که از بازار و یا دستفروش‌ها تهیه می‌کنید، لیبل صادرات نداشته باشند و شما اجازه خارج کردن این وسایل را نداشته باشید. پس بهتر است از مغازه‌های توریستی خرید خود را انجام دهید چرا که آنها موظف به داشتن مدارک لازم برای خروج کالا و صادرات هستند و بر روی تمامی کالاهایشان، اجازه صادرات زده شده است.

خیابان‌های اصلی برای خرید سوغاتی و دیگر کالاها، به ترتیب عبارت است از : Rustaveli و Chavchavadze

ساعات و روزهای کاری مراکز خرید:

اکثر مغازه‌ها از دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز هستند، بعضی از این مراکز و مغازه‌های خرید نیز در روز یکشنبه باز هستند.

تفریحات شبانه در گرجستان

تفریحات شبانه در درجه اول در هتل‌های بین المللی برگزار می‌شود، اگرچه در برخی از کافه‌ها و رستوران‌های تفلیس نیز این تفریحات انجام می‌پذیرند. برنامه های انجام حرکات موزون ملی اگرچه از سوی دولت گرجستان ستایش می شود اما به ندرت می‌توانید در تفلیس پایتخت گرجستان این نمایش ها را ببینید. تئاتر The Rustaveli Georgian Drama Theatre در گرجستان نیز از شهرت خوبی برخوردار است که بخشی از این شهرتش را به اجرای نمایشنامه های شکسپیر مدیون است.

رقص محلی گرجی نیز از شهرت بالایی برخوردار است و در آن، تاریخِ کشور به صورت سنتی و مدرن اجرا می‌شود. 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در گرجستان چیست؟

جهت رزرو هتل در گرجستان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵