جاذبه های باتومی

قلعه  "Gonio-Apsaros" از اهمیت استراتژیک فوق العاده ای در گذشته برخوردار بوده و از ورودی چوروخی و مناطق داخلی غربی ساحل دریای سیاه محافظت می کرده است. بر همین اساس، یکی از دژهای امپراتوری روم و پس از آن، بیزانس محسوب می شده است.

بلوار ساحلی باتومی

پارک ساحلی یکی از جاذبه های اصلی باتومی است. این پارک در سال 1884 احداث شده و ساکنان بومی آن را به نام "بلوار" می شناسند. این پارک همانند نواری سبز در امتداد ساحل به سمت شمال غرب باتومی کشیده شده است.

باغ گیاه شناسی

این باغ در 9 کیلومتری شمال باتومی قرار دارد. ناحیه ای که باغ گیاه شناسی باتومی در آن قرار دارد  "Mtsvane Kontskhi" یا شنل سبز نام دارد. در این باغ گونه های گیاهی مختلف از مناطق آب و هوایی مختلف در کنار هم ساکن هستند و از این نظر در دنیا بی نظیر است.

آکواریوم باتومی

این اکواریوم با الهام از ساحل باتومی طراحی شده است. در این آکواریوم چهار نمایشگاه به شکل سنگ وجود دارد که در هر کدام زیست گونه های مختلفی از دریای اژه، دریای مدیترانه، دریای سیاه، دریای سرخ و اقیانوس هند نگهداری می شوند.

پارک ملی

پارک ملی  "Mtirala"  در سال 2001 توسعه یافته است. این پارک در  "Kobuleti-Chakvi" واقع در محدوده  "Adjara-Imereti" کوهستان های کوچکتر قفقاز قرار دارد. این پارک ناحیه ای به وسعت 16 هزار هکتار را پوشش می دهد.

برج الفبا

برج پارک ساحلی حروف الفبای گرجی را به نمایش گذاشته و در زمان تکمیل شدن از رستوران و کافی شاپ با چشم اندازی زیبا در ارتفاع برخوردار خواهد بود.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جاذبه های باتومی چیست؟


جهت رزرو هتل در باتومی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵