تفریحات در پکن

تفریحات شبانه در پکن

سرگرمی‌ها و تفریحات شبانه در پکن دستخوش تغییر و تحولاتی شده است. پکنی‌های مدرن لذت می‌برند از مزایای درآمدی که پدر و مادرهایشان فقط خواب آن را می‌دیدند.

یکی از مناطق محبوب برای تفریحات شبانه (که تعداد مهاجران در آنجا زیاد است) Sanlitun است، جاییکه کافه بارها آبجوهای غربی با قیمت غربی ارائه می‌دهند و بطورکلی زنده‌تر از جاهای دیگر است. از مناطق دیگری که در آن با اجرای موسیقی زنده زندگی شبانه جریان دارد می‌توان به اطراف محله برج طبل و برج ناقوس Drum and Bell Towers و همچنین اطراف کوچه تاریخی Nanluoguxiang اشاره کرد. کافه‌ها و بارهایی که در کنار دریاچه‌های Houhai قرار گرفته اند، محل بسیار مناسبی برای خوردن یک نوشیدنی تازه در روز هستند اما شب‌ها بسیار پرسروصدا و روشن هستند و زندگی شبانه در آنها جریان دارد.

کارهایی که در پکن باید انجام دهید

هوا کردن بادبادک

یکی از سرگرمی‌های ناب چینی، بادبادک هوا کردن است که یک راه عالی برای دیدن مردم محلی، بازدید از پارک‌های فوق‌العاده و آشنایی با یکی از سنت‌های معروف چینی است. اول یک بادبادک بخرید –مغازه های فروش بادبادک در سرتاسر شهر هستند؛ بادبادک‌فروشی Three Stone در نزدیکی دریاچه Houhai یکی از بهترین‌های آنهاست- سپس به سمت یکی از پارک‌ها بروید. پارک معبد آسمانTemple of Heaven Park مسلما بهترین مکان در پکن برای پرواز بادبادک‌هاست.

دوچرخه‌سواری

بیشتر جاده‌های اصلی در پکن معمولا به دلیل گره‌های ترافیکی مسدود می‌شوند، اما شما می‌توانید با دوچرخه از کوچه‌های باریک عبور کنید و از این طریق به کشف محله‌های شبیه به روستا نیز مشغول شوید. حتما کوچه‌های اطراف برج طبل و برج ناقوس Drum and Bell Towers را امتحان کنید که شامل کوچه‌های باریک اطراف دریاچه Houhai و خیابان-بار Nanluoguxiang هم می‌شود. اگر شما اهل دوچرخه‌سواری در کوهستان هستید، می‌توانید در یک سفر یک روزه به سمت تپه‌های شمال و غرب شهر برانید، دیوار بزرگ چین هم برای دوچرخه‌سواری گزینه خوبی است.

پارک‌های ورزش

ورزش کردن در پکن یک امر اجتماعی محسوب می‌شود. پارک‌های ورزش در فضای باز، با انواع دستگاه‌های ورزشی عجیب و شگفت‌انگیز در کل شهر از جمله در هر پارک یافت می‌شوند. استفاده از این فضاها علاوه بر ایجاد کشش در بدن و تنظیم گردش خون باعث دیدار با مردم محلی هم می‌شود. پارک معبد آسمان یکی از بزرگترین و پراستفاده‌ترین مکان‌ها برای ورزش است.

اژدهاقایق

دریاچه‌ها در Houhai این شانس را به شما می‌دهند که قایق‌های پدالی یا الکتریکی اجاره کنید و یا در قایق‌های چوبی سنتی چینی درحالیکه نوازندگان با خواندن آهنگ‌های عاشقانه شما را همراهی می‌کنند در یک ردیف بنشینید. اسکله‌های اجاره قایق در سرتاسر این مکان‌ها دیده می‌شوند. می‌توانید با قایق به دورترین نقطه در شمال غربی دریاچه Houhai برانید، همچنین شما می‌توانید سوار اژدهاقایق شوید. تیم قایق اژدهای بین‌المللی پکن از آوریل تا سپتامبر در Houhai به تمرین می‌پردازند و عصرهای یکشنبه جلسات آموزشی باز برای هرکسی که بخواهد شرکت کند برگزار می‌کنند. از باشگاه ورزشی دریانوردی Golden، 81A Houhai Xiyan، Shichahai، Xicheng بازدید کنید. در این مکان‌ها شما می‌توانید قایق کرایه کنید.

اسکیت روی یخ (پاتیناژ)

در زمستان پاتیناژ جایگزین قایقرانی در پکن می‌شود. دریاچه‌ها در Houhai از نوامبر تا مارس یخ می‌زنند و بطور معمول به قدری سفت هستند که بتوان از انتهای دسامبر تا اواسط فوریه در آنها اسکیت کرد. البته علاوه بر اسکیت روی یخ می‌توانید انواع ماشین‌های یخی عجیب و خارق‌العاده از سورتمه‌های چوبی و دوچرخه‌های یخی تا ماشین‌های برقی و ریکشاهایی که توسط ربات کشیده می‌شوند، را هم کرایه کنید. فقط یک باجه بلیط فروشی پیدا کنید و کارت اعتباری خود را تا حدی شارژ کنید که بتوانید از هر چیزی که می‌خواهید استفاده کنید.

پکن پایتخت فرهنگی چین است و بسیاری از اشکال هنری مربوط به قبل از انقلاب فرهنگی در کنار موسیقی قوی معاصر، هنر و ادبیات آن در حال احیا شدن است. تاثیر غرب در تئاتر چین مشهود است بطوریکه هنر سنتی آن به تئاتر معاصر تبدیل شده است و در مواردی ترجمه چینی از بازی‌های غربی است.

رستوران های پکن

غذا خوردن جایگاه ویژه ای در روح و روان چینی‌ها دارد و بازدیدکنندگان نیاز نیست برای پیدا کردن یک رستوران که غذاهای معروف مانند اردک پن و یا خوراکی‌های لذیذ ترکیبی مثل پاچه خوک سرخ‌شده و زبان اردک پیاده‌روی طولانی داشته باشند.

غذاخوری‌های بین‌المللی هم بسیار شلوغ می‌شود، رستوران‌های فرانسوی اثبات کرده‌اند که در بین محلی‌ها محبوب هستند. اما باوجود غذاهای جذاب چینی، بسیاری از توریست‌ها ترجیح می‌دهند که برای صرف وعده‌های غذایی خود از غذاهای ملی و منطقه‌ای این کشور استفاده کنند.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تفریحات در پکن چیست؟


جهت رزرو هتل در پکن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵