رفت و آمد در پکن

حمل و نقل عمومی:

سیستم اتوبوس‌های محلی در پکن بسیار ارزان و گسترده است، اما در آنها صحبت کردن با مردم با زبان غیرچینی بسیار دشوار است. سفر با مترو یا تاکسی به مراتب آسان‌تر است، اگرچه که بهتر است نام مقصد خود را به زبان چینی از قبل یادداشت کرده باشید و همراهتان باشد تا به راننده تاکسی نشان دهید. تعداد بسیار کمی می‌توانند انگلیسی صحبت کنند. مترو پکن صاف و مدرن است و استفاده از آن آسان است. اطلاعات به زبان انگلیسی را می‌توانید از وبسایت فرمانداری پکن به آدرس زیر دریافت کنید. (http://www.ebeijing.gov.cn/feature_2/BeijingSubway/index.htm)

علائم و اطلاعیه‌ها مانند دستگاه‌های خرید بلیط انگلیسی هستند. مهم نیست شما می‌خواهید چه مسافتی را طی کنید چون هزینه بلیط برای یک سفر نرخ ثابتی دارد. قطار اکسپرس ABC فرودگاه را از طریق ایستگاه‌های مترو Dongzhimen و Sanyuanqiao به شهر متصل می‌کند.

تاکسی:

تاکسی‌ها در پکن زیاد، ارزان و دارای تاکسیمتر هستند و معمولا از صدا زدن در خیابان قابل استفاده هستند و انتظار گرفتن انعام را هم ندارند.

رانندگی:

از آنجاییکه اجاره ماشین در پکن فرایندی طولانی است و جاده‌ها نیز متراکم و شلوغ هستند، توریست‌های کمی هستند که تمایل به رانندگی کردن در این شهر را دارند. مسافران همچنین نیاز به گواهینامه رانندگی به زبان چینی دارند که فقط کسانی که اجازه اقامت دارند می‌توانند آن را دریافت کنند. بطور کلی بهتر است خودتان را در این مورد به زحمت نیاندازید.

اجاره اتومبیل:

اجاره خودرو معمولا به همراه یک راننده است، اما آژانس‌هایی که ماشین خارجی کرایه می‌دهند نیز به آرامی در حال ورود به بازار هستند. Avis (tel: +86 400 882 1119; www.avischina.com) یک سرویس رزرو آنلاین است. درغیراینصورت می‌توانید از شرکت‌های تاکسی محلی مانند Beijing Beiqi Taxi (tel: +86 10 8766 5998) استفاده کنید، هرچند که به کمک یک فرد چینی زبان احتیاج خواهید داشت.

اجاره دوچرخه:

دوچرخه‌سواری یک گزینه عالی در پکن است. جاده‌ها مانند یک صفحه شطرنج صاف هستند و بیشتر آنها مسیر ویژه دوچرخه دارند، اگرچه که ماشین‌ها گاهی از آن مسیرها رد می‌شوند. شما می‌توانید از خوابگاه‌های جوانان و هتل‌ها دوچرخه کرایه کنید. روش دیگر نیز استفاده از Bicycle Kingdom در خیابان 81 Beiheyan است (tel: +86 10 6526 5857; www.bicyclekingdom.com).

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در پکن چیست؟


جهت رزرو هتل در پکن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵