ویزای چین

 

    تمامی اتباع کشورهای استرالیا، اتریش، کانادا، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئد، انگلستان و آمریکا که قصد بازدید از استان هاینان  Hainan در کشور چین را در قالب گروه توریستی و کاملا برنامه ریزی شده به مدت 15 روز دارند، نیز احتیاج به دریافت ویزا ندارند.( البته این مدت زمان برای اتباع آلمانی 21 روز در نظر گرفته شده است)

نکات مهم درباره ویزا:

زمانی که درخواست ویزا می‌دهید باید حتما لیست تمامی جاهایی که برنامه ریزی کرده‌اید در کشور چین ببینید و همچنین تمامی محل‌های اقامت که رزرو شده‌اند را با جزییات اعم از آدرس هتل‌ها، شماره‌های تماس آنها و زمان دقیق ورود و خروج خودتان به کشور چین را در برگه مربوطه بنویسید.

مسافران کاری (مسافرانی که به قصد کار و تجارت سفر می‌کنند) حتما باید دعوت نامه رسمی خود که توسط یکی از شرکت های چینی صادر شده است، در هنگام درخواست برای ویزا ارائه نمایند.

تمامی بازدید کنندگان حتما باید طی 24 ساعت از زمان رسیدنشان به خاک کشور چین، نسبت به ثبت‌نام در اداره امنیت عمومی چین اقدام کنند.

به اتباع کشورهایی که اسمشان در لیست بالا نیامده است، توصیه می‌شود حتما با سفارت چین در کشور خودشان تماس حاصل نمایند و تمامی شرایط و ضوابط دریافت ویزا و نحوه درخواست آن را بپرسند.

انواع و هزینه‌ها:

یک بار ورود: 85 پوند اتباع کشور انگلستان، 55 پوند اتباع کشور کانادا، 90 پوند اتباع ایالات متحده آمریکا و 20 پوند اتباع سایر کشورها

دوبار ورود: 85 پوند اتباع کشور انگلستان، 55 پوند اتباع کشور کانادا، 90 پوند اتباع ایالات متحده امریکا، 30 پوند اتباع سایر کشورها

ورود بیش از دوبار در طی 6 ماه به چین: 85 پوند اتباع کشور انگلستان، 55 پوند اتباع کشور کانادا، 90 پوند اتباع ایالات متحده امریکا، 40 پوند اتباع سایر کشورها

ورود بیش از دوبار در طی12 ماه به چین: 85 پوند اتباع انگلستان، 55 پوند اتباع کشور کانادا،90 پوند ایالات متحده امریکا، 60 پوند اتباع سایر کشورها

هزینه خدمات بررسی و صدور ویزا در زمان استاندارد 66 پوند، در زمان اضطرار و فوری 78 پوند و برای  درخواست‌هایی که از طریق پست دریافت و ارسال می‌شود 90 پوند است.

اعتبار:

ویزاهای یکبار ورود معمولا تا 3 ماه، ویزاهای دوبار ورود 6 ماه و نهایتا ویزاهای چندبار ورود 12،6 یا 24 ماه اعتبار دارند.

ترانزیت:

دریافت ویزای ترانزیت برای مسافرینی که در فرودگاه‌های کشور چین بیش از 24 ساعت توقف می‌کنند، الزامی نیست. اتباع بعضی از کشورها، در صورتی که بخواهند از فرودگاه خارج شوند، باید حتما ویزای ترانزیت دریافت نمایند. با این حال اتباع برخی از کشورها از جمله کشورهایی که در لیست بالا آمده است از دریافت ویزای ترانزیت تا 72 ساعت معاف هستند و می‌توانند آزادانه نسبت به بازدید از پکن، شانگهای، گوانجو و چنگدو اقدام کنند. برای اینکار مسافران می‌توانند از فرودگاه‌های بین المللی پکن Beijing Capital International Airport ، فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو Shanghai Hongqiao International Airport، فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودنگ Pudong International Airport، فرودگاه بین‌المللی بایون گوآنگجو Guangzhou Baiyun International Airport و فرودگاه بین‌المللی چنگدو شوانگلیو Shuangliu Airport نسبت به دریافت گواهی ترانزیت اقدام نمایند و به مدت 72 ساعت در شهرهای ذکر شده، اقامت داشته باشند.

درخواست ویزا از طریق:

کنسولگری یا بخشِ صدور روادید در سفارتخانه‌ها. درخواست ویزا برای کشور چین باید در سایت مرکز صدور روادید چین به نشانی www.visaforchina.org ثبت گردد و مراجعه حضوری به کنسولگری و یا سفارتخانه نیاز نمی‌باشد.

روزهای کاری:

درخواست برای دریافت ویزای کشور چین باید یک ماه قبل از سفر انجام شود، که بسته به انتخاب مسافران زمان‌بندی صورت می‌گیرد. به این ترتیب که خدمات عادی بررسی مدارک و ورود به فرایندهای بعدی 4 روز، خدمات فوری-اکسپرس- بررسی مدارک و روندهای بعدی 3 روز و در نهایت خدمات درخواست ویزا به صورت پستی –بررسی مدارک و اعلام نتیجه بازهم از طریق پست- 10روز کاری طول می‌کشد. (البته این زمان در صورتی است که تمامی مدارک ارسال شده، کامل و جامع باشند و دیگر نیاز به ارسال باقی مدارک و یا اسناد نباشد)

پاسپورت:

برای ورود به چین، پاسپورت باید به مدت 6 ماه فراتر از مدت اقامت در چین اعتبار داشته باشد، که این مورد برای اتباع تمامی کشورهایی که در جدول بالا ذکر شده است صدق می‌کند.

برای ورود به هنگ کنگ پاسپورت باید در طول مدت اقامت فرد اعتبار داشته باشد- تا آخرین روز از سفر به چین باید اعتبار داشته باشد- که این مورد نیز همانند متن بالا برای اتباع تمامی کشورهایی که در جدول فوق اسم‌شان ذکر شده است، صادق است.

چند نکته برای پاسپورت:

اتباع خارجی باید به یاد داشته باشند که در همه جا حتما پاسپورت همراهشان باشد تا در زمان‌هایی که به صورت کاملا اتفاقی بررسی‌های پلیس صورت می‌گیرد پاسپورت خود را نشان دهند که این مورد بیشتر در مواقعی که یکسری رویداد خاص نظیر بازی‌های فوتبال انجام می‌شود، بیشتر محتمل است. به کسانی که مایل به بازدید از تبت هستند توصیه می‌شود که حتما به یکی از گروه‌های توریستی ملحق شوند و با گروه نسبت به بازدید از تبت اقدام کنند. در صورتی که مایل به پیوستن به تورها نیستید حتما باید اجازه‌نامه‌ای از اداره گردشگری تبت مبنی بر سفر به تبت دریافت کنید تا اجازه ورود به این ناحیه را داشته باشید. کسانی که به تبت می‌خواهند سفر کنند حتما باید ویزای چین را نیز داشته باشند.

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ویزای چین چیست؟

سفارت چین در تهران

نام سفیر :   پانگ سن

آدرس : اقدسیه،نبش خیابان فیروزبخش،شماره 73

تلفن : 1-22291240

فکس : 22290690

جهت رزرو هتل در چین با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵