آب و هوای چین

کشور چین با توجه به مساحت بسیار زیاد آن، دارای آب و هوای بسیار متنوعی است. قرار گرفتن کامل این کشور در نیمکره شمالی باعث شده است آب و هوایی خاص خود، در قیاس با اروپا و ایالات متحده داشته باشد. در قسمت شمال شرقی چین در تابستان ها مردم گرما و خشکی زیادی را تجربه می‌کنند و در زمستان ها نیز هوای بسیار سردی دارند. در شمال و مرکز چین نیز شاهد بارش باران به صورت مستمر هستیم که در این قسمت نیز تابستان ها بسیار گرم و زمستان ها بسیار سرد است. در قسمت جنوب شرقی نیز بارش قابل توجهی را مشاهده می‌کنیم. در اینجا نیز تابستان ها به صورت نیمه گرمسیری است اما در زمستان هوای سردی گزارش می شود. قسمت های مرکزی روبه جنوب و غرب چین مستعد برای جاری شدن سیل است. در انتها باید بگوییم در کشور چین، ما شاهد زمین لرزه های دوره ای نیز هستیم.

بهترین زمان برای بازدید از چین:

همانطور که در قسمت بالا هم توضیح دادیم، مساحت کشور چین بسیار زیاد است، در نتیجه در قسمت های مختلف این کشور پهناور شاهد آب و هوای متفاوت هستیم. در قسمت شمال شرقی در تابستان ها هوا گرم و خشک است و در زمستان ها سرمای بسیار زیادی به همراه دارد، گاهی اوقات در طول فصل سرد دمای هوا به منفی بیست درجه سانتیگراد (-4 درجه فارنهایت) نیز می‌رسد. در قسمت مرکزی رو به شمال چین که بارش باران به صورت مستمر است، در تابستان ها شاهد دمای 26 درجه سانتیگراد (79درجه فارنهایت) و در زمستان ها صفر درجه سانتیگراد(32 درجه فارنهایت) هستیم. بارش مقطعی باران و وجود رطوبت، باعث می شود تابستان در مناطق جنوب شرقی چین نیمه گرمسیری شود که در بیشتر موارد دمای هوا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) خواهد بود، اما در سال های گذشته دمای 40درجه سانتیگراد(104 درجه فارنهایت) نیز توسط اداره آب و هوا گزارش شده است. در اینجا زمستان کمی متعادل تر است و پایین ترین دما یعنی 10 درجه سانتیگراد(50 درجه فارنهایت) را در ماه های ژانویه و فوریه خواهیم دید.

اوایل پاییز یعنی حدودا ماه‌های سپتامبر و اکتبر، درجه دمای هوا دلپذیر است و میزان بارش نیز کم است، و بهترین زمان برای بازدید از این کشور محسوب می‌شود. فصل بهار هم به همین دلایل، زمان مناسبی برای مسافرت به این کشور است، هرساله تعداد بسیار زیادی گردشگر در ماه های مارس یا اوریل به این کشور زیبا سفر می‌کنند.

توجه داشته باشید اگر در طول مدت سال نو چینی‌ها به این کشور سفر می‌کنید، بیشتر کسب و کارها و حمل و نقل عمومی تعطیل هستند و ازدحام جمعیت در برخی از مسیرهای قطار را نیز مشاهده خواهید کرد.

چه چیزی بپوشیم؟

اگر در فصل زمستان به این کشور سفر می‌کنید، حتما با خودتان لباس های گرم و سنگین و چکمه به همراه داشته باشید. از آنطرف نیز در فصل تابستان با خودتان لباس‌های نخی و خنک و کم حجم به این سفر ببرید.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آب و هوای چین چیست؟

جهت رزرو هتل در چین با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵