جاذبه های مادرید

 مادرید، شهر تاریخ، موسیقی، شور و هیجان و فوتبال است. مادرید را می‌توان نمونه کوچک کشور اسپانیا دانست. از تمام سنت‌ها و جذابیت‌هایی که در این کشور وجود دارند، چیزی هم در مادرید پیدا می‌شود.مادرید را ساختمانهای با عظمت و بزرگ و البته تاریخی و با معماری خاص فرا گرفته است. خیابان های مادرید بسیارخاطره انگیز هستند.

در مادرید 12 مکان دیدنی بسیار زیبا وجود دارد. این مکان های جذاب، دلیل اصلی جذب حدود 45 میلیون نفر در سال هستند و ارزش گردشگری برای کشور اسپانیادارند. تعدادی از این مکان ها شامل، ماجاداهوندا، کوسالدا، لگانس، آلکورکن، آلکوبنداس و … هستند. همه این مکان ها جذابیت های خاص خود را دارند و سلیقه های مختلفی را تحت پوشش خود می گیرند. مادرید شهر هنر و شهر موزه‌‌ها و نمایشگاه‌های هنری نیز ‌است.  موزه پرادو از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آثار هنری اروپا و اسپانیا را در خود جای داده است. این موزه با ساختمانی بزرگ و فضای سبز دیدنی در اطرافش زیبایی خاصی به این شهر داده. یکی دیگر از موزه‌های مشهور اسپانیا موزه رینا سوفیا در خیابان سانتا ایزابل در نزدیکی موزه‌ پرادوست؛ دیدن کلکسیون عظیمی از آثار پابلو پیکاسو، سالوادور دالی، باکون و میرو تجربه ارزشمندی‌ست از موزه‌های هنر اسپانیا.

ازجمله مکان های بسیار زیبای این شهر، پورتا دل سول مادرید و کلیسای جامع آلمودنا هستند. کاخ سلطنتی نیز از دیگر جاذبه ها و یک بنای تاریخی بسیار زیباست که از سال های دور در این شهر قرار دارد. موزه ها، سالن های تئاتر، بناهای معماری و تاریخی و مناظر طبیعی، جاذبه های مادرید را تشکیل داده اند. در کنار همه‌ی این آثار نقاشی بی نظیر،  کاخ سلطنتی، موزه‌ی رئال مادرید ، موزه‌ی تیسن بورنمیسا و  کتابخانه ی ملی از دیدنی‌های بی‌پایان این شهر فرهنگی ِ زیباست. اگر تمام وقت سفرتان را به گشتن موزه‌ها و گالری‌های مادرید اختصاص بدهید، باز هم ممکن است وقت کم بیاورید. در کنار همه این آثار نقاشی بی نظیر، کاخ سلطنتی، موزه‌ رئال مادرید، موزه‌ تیسن بورنمیسا و کتابخانه ملی اسپانیا از دیدنی‌های بی‌پایان این شهر فرهنگی زیباست. اگر تمام وقت سفرتان را به گشتن موزه‌ها و گالری‌های مادرید اختصاص بدهید، باز هم ممکن است وقت کم بیاورید. در خیابان‌های مادرید می‌توانید مجسمه گاوهایی را ببینید که روی تن‌شان به سبک‌های مختلف نقاشی شده. این گاوها نماد میدان‌های گاوبازی و ماتادورهای اسپانیا هستند.

 

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جاذبه های مادرید چیست؟


جهت رزرو هتل در مادرید با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵