تجارت در اسپانیا

کسب و کار در اسپانیا

در سال 2005 اسپانیا یک عفو عمومی برای مهاجران غیر قانونی در اسپانیا را اعلام کرد. بر اساس این عفو عمومی مهجران غیر قانونی با ثبت نام و معرفی خود به مقامات مربوطه توانستند حضور مشروع در اسپانیا داشته باشند.

اتباع اتحادیه اروپا

اسپانیا اعلام کرد از سال 2006 تمام مرزهای خود را برای کارگران و کارمندان اروپایی باز میکند.

بنابراین اگر شما  اروپایی هستید برای کار در اسپانیا نیاز به مجوز این کشور ندارید.شما میتوانید به عنوان یک توریست وارد اسپانیا شوید و در دفتر اشتغال ملی اسپانیا که یک موسسه مربوط به کار است ثبت نام کنید.پس ازآن شما به مدت 90 روز زمان دارید تا استخدام شوید.برای زمان بیشتر باید از مرز اسپانیا خارج شوید و این کشور را ترک کنید سپس مجدد وارد اسپانیا شوید.زمانی که شما استخدام می شوید قرارداد استخدام شما به منظور مجوز اقامت اعمال میشود.

اتباع غیر مقیم اتحادیه اروپا

ساکنان غیر اروپایی که مایل به کار در اسپانیا هستند لازم است مجوز کار اخذ کنند.همچنین قبل از رفتن به اسپانیا باید ویزا داشته باشند.اگر ساکن اسپانیا هستید مجوز کار شما باید در دفاتر استانی وزارت کار اعمال و صادر شود.اگر ساکن اسپانیا نیستید مجوز کار شما باید در دفتر کنسولی کشور خودتان صادر شود.

دفاتر استانی وزارت کار در رابطه با صدور مجوز کار شما تصمیم میگیرند.

چه مدت طول میکشد تا یک کارمند اجازه کار خود را در اسپانیا دریافت کند؟

مدارک مورد نیاز برای اجازه کار بسیار گسترده است و زمان زیادی جهت تکمیل مدارک گرفته می شود. مدارک باید به زبان اسپانیایی ارائه شود. زمانی که اجازه کار صادر شود متقاضی باید برای ویزای سفر به اسپانیا و شروع به کار اقدام کند.

چگونه برای یک مجوز کار اسپانیایی اقدام کنم؟

شما باید به کنسولگری و یا سفارت اسپانیایی در کشور خود مراجعه کنید. مدارک لازم به شرح زیر است:

- گذرنامه

- گواهی پزشکی

- گواهی عدم سوء پیشینه

- کپی از قرارداد کار

ویزای اولیه شما یک ویزا 3 ماهه است که برای شما جهت ورود به اسپانیا صادر میشود.

زمانی که اجازه کار شما تصویب شد متقاضی نیازمند ویزا جهت ورود به اسپانیا می باشد. متقاضی جهت دریافت مجوز اقامت باید گواهی عدم سوء پیشینه و اصل شناسنامه خود را ارائه نماید.

حکم ارائه خدمات

دادگاه اروپایی یک حکم و قانون صادر کرده است که شرکت های عضو اتحادیه اروپا میتوانند به مشتریان اروپایی خود خدمات ارائه کنند بدون اینکه نیاز به اخذ مجوز کار اضافی برای کارمندان خود داشته باشند. به عنوان مثال اگر یک شرکت نرم افزاری بریتانیایی محصولات خود را به شرکت اسپانیایی به فروش برساند برای نصب محصولات خود نیاز به ارسال برخی کارمندان غیر اسپانیایی به اسپانیا دارد.با توجه به این حکم، آنها به مجوز کار اسپانیایی نیاز ندارند.

این قانون از سال 1999کم کم در سراسر اروپا شناخته و همه گیر شد.علاوه بر این قانون، کارمندان باید در منطقه اقتصادی اروپا حداقل  12 ماه از استخدامشان در شرکت عرضه کننده کالا گذشته باشد.(از 12 ماه قبل از استخدام سابقه کار داشت باشد)

 

ساعات اداری در اسپانیا:


بانک ها در اسپانیا دوشنبه تا جمعه از 9:30 تا 14:00 و شنبه ها از 9:30 تا 13:00 باز هستند. اغلب ادارات و دفاتر نیز دوشنبه تا جمعه از 9:00 تا 17:30 کار می کنند. در رستوران ها معمولا زمان سرو ناهار از 13:00 تا 16:00 و شام از 21:00 تا 23:30 یا 24:00 می باشد. فروشگاه های بزرگ دوشنبه تا شنبه از 9:30 تا 20:00 و مغازه های کوچک تر از 9:30 تا 22:30 باز هستند (این در مورد تمام فروشگاه ها صادق نیست).


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تجارت در اسپانیا چیست؟

جهت رزرو هتل در اسپانیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵