گشت و گذار در اسپانیا

برای سفرهای درون‌شهری در بارسلونا می‌توانید از اتوبوس، تراموا و مترو استفاده کنید. شرکت حمل‌و‌نقل شهری بارسلونا TMB است که در وب‌سایتش می‌توانید اطلاعات مسیر‌ها، ایستگاه‌ها و قیمت انواع بلیت‌ها را برای وسایل نقلیه مختلف ببینید. با وارد کردن جایی که هستید و جایی که می‌خواهید بروید می‌توانید بهترین مسیر و وسیله نقلیه را برای خودتان انتخاب کنید. خوبی اتوبوس یا تراموا این است که می‌توانید شهر را خوب تماشا کنید. اتوبوس‌های توریستی بارسلونا هم برای تماشای یک‌روزه‌ جاهای دیدنی شهر مناسب‌اند. این اتوبوس‌ها سه مسیر مختلف دارند و در تمام جاهایی که ممکن است دوست داشته باشید تماشا کنید، توقف دارند. بلیت این اتوبوس‌ها را در ایستگاه‌های اتوبوس، بعضی هتل‌ها و... می‌فروشند. البته ترافیک و گرانی بلیتشان را هم در نظر بگیرید.

متروی بارسلونا با هشت خط تمام شهر را پوشش می‌دهد و در هر ایستگاه هم نقشه مربوط به آن حوالی را زده‌اند. در وب‌سایت TMB هم می‌توانید نقشه مترو و اطلاعات مفید دیگر در مورد ایستگاه‌ها و مسیر‌ها پیدا کنید. همه ایستگاه‌ها تمیز و روشن‌اند و دسترسی راحتی دارند.

خرید بلیت‌های تکی برای حمل‌و‌نقل شهری چندان به صرفه نیست. اگر قصد گردش در شهر را دارید، بهتر است از بلیت‌های چندسفره یا با بازه‌ زمانی مشخص استفاده کنید و ۵۰ درصد در هزینه‌ سفر صرفه‌جویی کنید. کارت سفر T۱۰گزینه‌ خوبی است؛ با آن می‌توانید ۱۰ سفر درون‌شهری با هر وسیله نقلیه‌ای که بخواهید انجام دهید. برای چند نفر هم قابل‌استفاده‌اند. بلیت‌ها را می‌توانید از دستگاه‌های خودکار فروش یا باجه‌های بلیت‌فروشی در ایستگاه‌ها تهیه کنید.

در بارسلونا یک‌جور تاکسی‌های سه‌چرخه‌ هم هستند که هر کدام جا برای دو مسافر دارند. «تریکیس‌«ها را بیشتر جلوی کلیسای جامع و بنای یادبود «کولوم» پیدا می‌کنید.

رفت و آمد در اسپانیا

مادرید یکی از بهترین شبکه‌های حمل و نقل عمومی جهان را دارد و مترویش بعد از متروی لندن، بزرگ‌ترین متروی اروپاست. مدیریت اتوبوس و متروی مادرید را یک شبکه به عهده دارد و بلیت‌هایشان هم مشترک است. قیمت بلیت‌ها که در ایستگاه‌های مترو، دکه‌های روزنامه‌فروشی و سیگارفروشی تهیه کنید.مترو


متروی مادرید یکی از بهترین و ارزان‌ترین متروهای اروپاست و تونل‌های زیرزمینی‌اش سایبان خوبی برای آفتاب روزهای داغ‌اند.

اتوبوس

هر جایی که با مترو نشود رفت را پوشش می‌‌دهد.

ترنمادرید یک سیستم ترن محلی به نام سرکانیاس دارد که حومه‌ی شهر را به مرکز آن وصل می‌کند. هرچند که این ترن‌ها زیاد به درد مسیرهای کوتاه داخل شهر نمی‌خورند، اما برای رفتن به مناطق دیدنی دور از مرکز شهر و از این سر شهر به آن سر رفتن مناسب‌اند.

تاکسی

برخلاف دیگر شهرهای اروپایی، در مادرید تعداد ایستگاه‌های تاکسی خیلی کم است. تاکسی‌ها معمولاً در خیابان‌های اصلی یا ایستگاه‌های اتوبوس تردد دارند و آن‌هایی که آماده‌ی مسافرکشی‌اند، یک علامت سبز لیبره (آزاد) روی شیشه‌ی جلوی ماشین زده‌اند و چراغ سبز روی سقف‌شان را روشن کرده‌اند. تاکسی‌ خالی آخر هفته‌ها و به‌خصوص دیر وقت و در هوای بارانی، سخت پیدا می‌شود.

بیشتر راننده‌تاکسی‌ها انگلیسی بلد نیستند و بهتر است آدرس جایی که می‌خواهید بروید را به زبان اسپانیایی بنویسید و همراه داشته باشید.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره گشت و گذار در اسپانیا چیست؟

جهت رزرو هتل در اسپانیا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵