میدان شهرداری , اسپانیا

میدان شهرداری

نام محلی: Plaza Mayor 

بنای میدان شهرداری مربعی شکل و بسیار بزرگ است. طول این میدان حدود 129 متر و عرض آن 94 متر است. این بنا در سه طبقه ساخته شده است و در مجموع  237 بالکن دارد. این ساختمان با این عرض و طول رو به روی میدان شهرداری ساخته شده است. برای بازدید از میدان، 9 درب ورودی جداگانه وجود دارد. این میدان و ساختمان آن برای میزبانی از میهانان و برپایی مراسم مختلف استفاده می شود.

از میدان شهرداری برای برپا کردن بازارهای خیریه و بازی فوتبال نیز استفاده می شود. در زمان های قدیم گاوبازی و همچنین اعدام مجرمان در ملا عام که جزوی از فرهنگ و سنت اسپانیا بود نیز در این میدان صورت می گرفت. در این میدان، انواع مغازه ها و کافه های گوناگون وجود دارند که برخی از آنها از زمان های قدیم در آنجا وجود دارند.

مراسم سن ایسیدرو برای بزرگداشت افراد مقدس و روحانی نیز در این میدان برگزار شده است.

تاریخچه:

فیلیپ دوم، یکی از پادشاهان اسپانیا، در سال 1589 میلادی دستور ساخت این میدان و ساختمان آن را صادر کرد. میدان شهرداری را معماری به نام "خوان د هرا" ساخته است. این اولین بار بود که چنین بنایی در این منطقه ساخته می شد. باید گفت این معماری برای کنترل جمعیت و هرج و مرج میدان  "دل آرابال" بسیار مناسب و کاربردی بود.

 با ایجاد این میدان، مردم شهر مادرید می توانستند رویدادها و مراسم مختلف شهر خود را در میدانی دیگر برگزار کنند. این از حجم جمعیت می کاست و به کنترل بهتر شهر کمک شایانی می کرد.

ساخت میدان شهرداری در سال 1617 میلادی آغاز شد. ساخت این بنا تا زمان پادشاه فیلیپ سوم ادامه داشت و ساخت ایوان این بنا  در سال 1619 انجام شد. سپس توسط خوان د ویلانیو تکمیل شد.

 برخی از قسمت های این میدان و بنای آن در نتیجه مسابقه ها و آتش بازی های از بین رفته است. همچنان روی دیوارهای این ساختمان ها لکه های خون ناشی از مسابقات گاوبازی را می توان دید. در سال 1848 میلادی، مجسمه ای از پادشاه فیلیپ سوم در مرکز میدان شهرداری قرار داده شد که از سال 1616 ساخته شده و در آنجا قرار دارد.

چگونه به میدان شهرداری برویم؟

مسافرت های داخل شهری نیز با انواع وسایل نقلیه همچون مترو، اتوبوس و تاکسی صورت می گیرند.

آدرس میدان شهرداری

28012 Madrid Plaza Mayor, S/N
مادرید, اسپانیا

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره میدان شهرداری چیست؟

جهت رزرو هتل در مادرید با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵