موزه پرادو مادرید , اسپانیا

موزه پرادو مادرید

 

نام محلی: Museo Nacional Del Prado

موزه پرادو یکی قدیمی ترین موزه های کشور اسپانیاست و در شهر مادرید واقع شده است. موزه پرادو، در محله پاسئو دل پرادو در مادرید، پایتخت کشور اسپانیا واقع شده است.  این موزه مملو از آثار متنوع همچون نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، سکه، مدال و ... است. همه این آثار و خود بنای موزه آن را به یکی از شاهکارهای دیدنی کشور اسپانیا بدل کرده اند و در واقع میراث فرهنگی اسپانیا به شمار می رود.

موزه پرادو شامل بیش از 5 هزار آثار نقاشی و طراحی، 2 هزار اثر چاپی، هزار سکه و مدال است. این موزه سه طبقه دارد که همه آثار در آنها به نمایش گذاشته شده اند. موزه پرادو همچنین، تعدادی از مشهورترین مجسمه های جهان را در خود جای داده است. بیش از 2 هزار اثر هنری طبیعی نیز در پرادو وجود دارند. آثار نقاشی بسیاری در این موزه وجود دارند که به دلیل نبودن فضای کافی فقط 1300 اثر از 7800 اثر به معرض نمایش گذاشته شده اند. موزه پرادو، شامل انواع نقاشی ها از قرن 11 تا 19 است. در این موزه محلی نیز برای عبادت وجود دارد.

در موزه پرادو آثاری از دیه‌گو ولزکوئز، فرانسیسکو گویا، ال گرکو و بسیاری دیگر از هنرمندان مشهور وجود دارد. بسیاری از کارهای مشهوراثر فرا آنجلیکو، پایین آمدن مسیح از صلیب اثر راگی‌یر وان در ویدن، ترینیتی مقدس اثر ال گردکو و تسلیمبردااثر دیه‌گو ولزکوئز در موزه پرادو نگهداری می شوند.

همه آثار در این موزه بسیار زیبا و چشمگیر هستند و به سادگی نمی توان از کنار آنها عبور کرد.

تاریخچه:

موزه پرادو در سال 1819 میلادی ساخته شده است. این موزه در زمان حکومت چارلز سوم طراحی و افتتاح گردید. این موزه زیر مجسمه «خوان د ویلانوا» ساخته شد. تا سال 1868 میلادی ساختمان موزه به عنوان موزه استفاده نمی شد. ابتدا این بنا به منظور افزایش حس شهرنشینی در این محل بنا شد و بعدها به عنوان موزه «دل پرادو» انتخاب شد.

طی سالها بخش های بسیاری به این ساختمان اضافه شد. این بخش ها برای نگهداری مجسمه ها و نقاشی های ساخته شدند. همچنین، زیرزمینی نیز برای اتصال و ارتباط بخش های مختلف موزه در آن ساخته شد. در طول جنگ در اسپانیا بسیاری از آثار نقاشی از این موزه برداشته شدند و هرگز به آنجا بازگردانده نشدند.

چگونه به موزه پرادو مادرید برویم؟

خطوط 10، 9، 14 و 27 اتوبوس بازدیدکنندگان را به این مکان میرساند

آدرس موزه پرادو مادرید

Paseo del Prado, s/n, 28014 Madrid, Spain مادرید, اسپانیا

ساعت کار موزه پرادو مادرید

اول ژانویه تا 24 دسامبر : از ساعت 9 تا 7 بعدازظهر هر روز به غیر از یکشنبه ها که فقط تا 4 بعدازظهر باز است. 25 تا 31 دسامبر: 9 تا 4 بعداظهر باز

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره موزه پرادو مادرید چیست؟

جهت رزرو هتل در مادرید با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵