پارک بوئن رتیرو , اسپانیا

پارک بوئن رتیرو

نام محلی:  Jardines Del Buen Retiro

پارک رتیرو، با نام های "خاردنیس دل بوئن رتیرو "و "بوئن رتیرو" نیز شناخته می شود. این پارک در شهر مادرید، پایتخت کشور اسپانیا واقع شده است. این پارک از جمله جاذبه های شهر مادرید به شمار می رود و سالانه افراد زیادی از آن بازدید می کنند. این پارک را «ریه یا شش» مادرید می نامند. زیرا با درخت ها و گل های زیاد، تاثیر مثبتی در آب و هوای این شهر دارد.

بهترین ورودی پارک رتیرو، در شمالی آن است. در این ورودی، دریاچه مصنوعی بزرگی وجود دارد که بسیار زیباست. در قسمت شمالی این دریاچه یک بنای یادبود برای پادشاه آلفانسوی دوازدهم وجود دارد. در وسط این بنا یک ستون به طرح رومی ساخته شده است. در بالای این ستون نیز مجسمه ای از پادشاه قرار داده شده است.

باغ رز نیز از دیگر زیبایی های این پارک به شمار می رود. این بخش پر از سازه های فلزی است که انواع مختلف گل های رز از آن بالا رفته اند و نمای زیبایی را به وجود آورده اند.  در نزدیکی گل های رز، مجسمه ای از یک فرشته با نام El Angel Caído به معنای سقوط فرشته وجود دارد. این مجسمه نماد پایین آمدن «لوسیفر» از بهشت است.

از دیگر جاذبه های این پارک باید به موسئو دل اجرسیتوو کاسون دل بوئن اشاره کرد. این مکان ها در کاخ داخل پارک قرار دارند که در واقع موزه ای از نقاشی های قرن 19 و 20 میلادی است.

در پارک رتیرو، انواع نمایشگاه ها و کارگاه های مختلف برگزار می شوند.که از آن جمله می توان به نمایشگاه گل و گیاه یا نمایشگاه های بین المللی و کنفرانس های جهانی اشاره کرد. نمایشگاه کتاب نیز از دیگر نمایشگاه هایی است که در  این پارک زیبا برگزار می شود.

پارک رتیرو مادرید در نزدیکی "پورتا د آلکالا"  و "موزه پرادو" قرار دارد. داخل پارک رتیرو نیز انواع مجسمه ها و دریاچه ای زیبا وجود دارند که بر زیبایی طبیعی آن افزوده اند.

قدمت این پارک، سال 1620 میلادی بر می گردد. این پارک را "گسپر د گزمان" به پادشاه فیلیپ ششم هدیه کرد.

سالن ورودی این قصر که شهرت جهانی دارد "سالن د رینوز" نام دارد نیز در خلال پروژه های آن زمان ساخته شده است.

 

چگونه به پارک بوئن رتیرو برویم؟

آدرس پارک بوئن رتیرو

Plaza de la Independencia, 7, 28001 Madrid, Spain مادرید, اسپانیا

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک بوئن رتیرو چیست؟

جهت رزرو هتل در مادرید با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵