خیابان نانجینگ شانگهای , چین

خیابان نانجینگ شانگهای

یکی از بهترین خیابان‌های کشور چین و شهر شانگهای، خیابان نانجینگ است. این خیابان در دهه 1930 جزء هفت خیابان بزرگ و با اهمیت در جهان بوده است و امروزه نیز سعی کرده است خیلی سریع به دوران اوج خودش در دهه ریاضت مائوتسیت بازگردد.

طول خیابان نانجینگ 3.4 مایل است. که از قسمت Bund در شرق آغاز و در انتها نیز در تقاطع معبد Jingan Temple و خیابان غربی Yan'an West Street به پایان می‌رسد. در  حال حاضر خیابان نانجینگ مقصدی جذاب برای هزاران نفر از سرتاسر دنیا است که به صنعت مد و فشن علاقه مند هستند.

در امتداد این خیابان بیش از 600 فروشگاه، از جمله دپارتمان استور بزرگ شهر، فروشگاه فروش انواع و اقسام مروارید، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه وسایل پزشکی، فروشگاه البسه و کتابفروشی موجود است. برندهای جهانی و البته محلی نیز با کیفیتی بالا در این خیابان حضور دارند. حضور برندهای معروف خوراکی همانند کی‌اف‌سی، مک دونالد، پیتزاهات و ... در هر دو طرف خیابان نیاز افراد مختلف با هر سلیقه، فرهنگ و بودجه را به خوردن و آشامیدن از بین برده اند. حضور فروشگاه‌های مجلل و لوکس همانند تیفانی، مونت بلانک و دانهیل کاملا خودنمایی می‌کنند. علاوه بر اینها، بیش از 100 مغازه و فروشگاه، نسبت به فروش پارچه‌های ابریشم، یشم، تابلو و پارچه‌های گلدوزی شده، پشم و ساعت در خیابان نانجینگ می‌پردازند. وجود فضای باز برای کافه-بارها، حضور مجسمه و سنگ تراشی‌های خاص و انتزاعی و نواختن آلات موسیقی خیابانی باعث جذابیت هرچه بیشتر این خیابان در عصرهنگام شده است. نور پردازی خاص ساختمان‌ها و فروشگاه‌ها و درخشش آنها مخصوصا در شب بسیار دیدنی است؛ با قطاری که به هدف گردش در این خیابان نسبتا طولانی تعبیه شده است می‌توانید یک گردش خوب در سرتاسر این خیابان داشته باشید. به طور کلی قسمت شرقی خیابان نانجینگ بیشتر سنتی و قدیمی بوده و این روزها نیز عمدتا اجناس با کیفیت پایین در آن به فروش می‌رسند اما قسمت غربی خیابان نانجینگ Nanjing Road، مدرن و جدید است و مناسب برای افرادی است که همیشه وسایل لوکس و مدرن خریداری می‌کنند. همانطور که در بالا نیز گفتیم این خیابان، خیابانی بدون خودرو است و عابران پیاده به راحتی می‌توانند در آن رفت و آمد کنند، یک قسمت از این خیابان به وجود فروشگاه‌های فروش کتاب معروف است که در آن انواع کتاب ها به زبان چینی فروخته می‌شود. کمی که به سمت قسمت غربی خیابان نانجینگ حرکت کنیم، با کتاب فروشی‌های دیگر روبرو می شویم که کتاب با زبان‌های مختلف که عمدتا غربی هستند را می‌فروشند.

تاریخچه خیابان نانجینگ:

پس از جنگ  Opium  1839-1842، شهر شانگهای به عنوان بندر پیمانی انتخاب شد. خیابان نانجینگ به عنوان اولین امتیاز انگلیسی‌ها بود و سپس روابط تجاری بین المللی آغاز شد. واردات مقادیر بسیار زیاد کالا به داخل کشور و انجام خرید و فروش در این خیابان باعث شد اولین خیابان مخصوص خرید و فروش در شهر شانگهای ایجاد گردد.

باگذشت زمان، خیابان نانجینگ Nanjing Road بازسازی شد و تغییرات زیادی برروی آن انجام گرفت. امروزه فروشگاه‌های سنتی، هتل‌های قدیمی و ... توان مقابله با فروشگاه‌های بزرگ و بروز، مراکز خرید مدرن و تخصصی، خانه‌های تئاتر و هتل‌هایی که به صورت زیاد در جای جای این خیابان قدیمی جا گرفته اند را ندارند و نبض بازار در دست مراکز مدرن است. 

چگونه به خیابان نانجینگ شانگهای برویم؟

برای رفتن به خیابان نانجینگ می‌توانید از مترو، اتوبوس و ... استفاده کنید. خط دو مترو از زیر خیابان نانجینگ عبور می‌کند.

آدرس خیابان نانجینگ شانگهای

Nanjing Rd Pedestrian St, Huangpu, Shanghai, China شانگهای, چین

ساعت کار خیابان نانجینگ شانگهای

گردشگران می‌توانند از ساعت 9 صبح الی 12 شب به این خیابان بروند و از زیبایی‌های آن بهره ببرند

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره خیابان نانجینگ شانگهای چیست؟

جهت رزرو هتل در شانگهای با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵