آرامگاه مینگ , چین

آرامگاه مینگ

آرامگاه مینگ Ming Tombs در بخش چانگپینگ Changping ، در حدود 50 کیلومتری (31 مایلی) شمال غرب از منطقه شهری پکن Beijing واقع شده است. در این مکان در واقع یک گروه آرامگاه از سلسله مینگ Ming Dynasty (1368-1644) که شامل 13 مقبره امپراطورها، هفت مقبره برای معشوقه‌ها و یک قبر برای خواجه می‌باشد، قرار گرفته‌اند. به دلیل اینکه 13 امپراطور در اینجا دفن شده‌اند، این گورستان در دنیا بسیار مشهور است. آرامگاه مینگ که در پایین کوه یانگ Mt. Yan قرار گرفته است، با اشغال فضایی بالغ بر 120 کیلومترمربع (29653 جریب) بسیار دیدنی و جذاب است که در سال 2003 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

آرامگاه هر امپراطور در پای یک تپه کوچک به صورت جداگانه ساخته شده است، اما همه آنها در یک جاده اصلی به نام راه مقدس Sacred Way سهیم هستند. سبک معماری و شکل کلی هر 13 آرامگاه شبیه به هم است و تفاوت اصلی در اندازه و پیچیدگی ساختار هرکدام از آنهاست. از محوطه فضای باز که در جلوی هر آرامگاه قرار دارد، برای برگزاری جشن‌های یادبود و قربانی کردن استفاده می‌شده است. در مقام مقایسه، چانگلینگ Changling (آرامگاه چانگ) بزرگ‌ترین، یونگلینگ Yongling (آرامگاه یونگ) ظریف‌ترین و سیلینگ Siling (آرامگاه سی) کوچک‌ترین آنهاست.

امروزه راه مقدس، چانگلینگ Changling (آرامگاه چانگ)، دینگلینگ Dingling (آرامگاه دینگ) و ژائولینگ Zhaoling (آرامگاه ژائو) در دسترس بازدیدکنندگان هستند.

طول راه مقدس Sacred Way هفت کیلومتر (4.3 مایل) است و بصورت مستقیم به چانگلینگ Changling (آرامگاه چانگ) ختم می‌شود. آرامگاه چانگ بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مقبره این قبرستان است. ساخت و ساز در آرامگاه از سال 1409 آغاز شد و 4 سال به طول انجامید. ژو دی Zhu Di سومین امپراطور سلسله مینگ به همراه ملکه‌اش در همینجا دفن شده است. محوطه فضای باز آرامگاه دارای سه حیاط است و سقف تمامی سالن‌ها با کاشی‌های لعابی زردرنگ پوشیده شده است. حیاط دوم پس از تالار عالی هماهنگی شهر ممنوعه ساخته شد. این یکی از بزرگترین ساختمان‌های چوبی در چین است و به اتکای 60 ستون رنگ‌نشده از چوب nanmu ایستاده است. اشیاء حفاری‌شده در این سالن به نمایش گذاشته شده‌اند. در پشت آن برج مینگ لو Ming Lou (برج روشن) به عنوان نماد آرامگاه چانگ واقع شده است.

دینگلینگ Dingling (آرامگاه دینگ) تنها جای این قبرستان است که در آن کاوش‌های باستان‌شناسی انجام گرفته است. Zhu Yijun که سیزدهمین امپراطور سلسله مینگ بوده است به همراه دو ملکه خود در اینجا به خاک سپرده شده است. این آرامگاه که دارای پل‌ها، خانه‌های ییلاقی، تالارها، برج‌ها و چیزهای دیگر است، بین سال‌های 1584 و 1590 ساخته شده است. صدها سال بعد، فقط یک برج سنگی، برج روشن، بعد از چند آتش‌سوزی باقی ماند. پشت برج کاخ زیرزمینی است که 27 متر در عمق زمین قرار دارد که بازدیدکنندگان می‌بایست از طریق تونل وارد آن شوند. کاخ سنگی با 5 سالن زمینی به مساحت 1195 مترمربع را اشغال کرده است. دروازه‌های تالارهای اصلی از جنس سنگ مرمر سفید هستند؛ همچنین یک تخت عالی در تالار مرکزی قرار دارد و تابوت‌ها و صندوقچه‌های دفن شده هم در تالار پشتی هستند. برخی از یافته‌های گرانبهای کاوش‌های باستان‌شناسی مانند تاج‌ها، زیورآلات و ظروف برای عموم به نمایش گذشته شده‌اند.

ژائولینگ Zhaoling (مقبره ژائو) که در سال 1538 ساخته شده، در جنوب غربی آرامگاه دینگ واقع شده است. در اینجا مقبره Zhu Zaihou (دوازدهمین امپراطور سلسله مینگ و سه ملکه‌اش) قرار دارد. اینجا به دلیل اینکه ساختارهای سطحی‌اش بصورت کامل بازسازی شده و متشکل از چهار پل، یک آلاچیق سنگی و چندین تالار است بهترین نمونه از یک مجموعه قبر است.

چگونه به آرامگاه مینگ برویم؟

بلیط مستقیم اتوبوس گردشگری شماره 872 از Deshengmen به چانگلینگ را بگیرید؛ یا از Deshengmen سوار اتوبوس شماره 880 به مقصد دروازه جنوبی Ming Huang La Xiang Gong شوید و سپس سوار اتوبوس شماره 314 به مقصد آرامگاه مینگ شوید.

آدرس آرامگاه مینگ

Changchi Rd, Changping, Beijing, China پکن, چین

ساعت کار آرامگاه مینگ

8:00 تا 17:30

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آرامگاه مینگ چیست؟

جهت رزرو هتل در پکن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵