جاذبه های پافوس

سواحل

در پافوس بهترین تفریح استفاده از سواحل بی نظیر آن است. خود را برای ماجراجویی در آب و آفتاب آماده کنید.

آکروپلیس و اودئون   "Acropolis & Odeon”

"اودئون" یکی از مهم‌ترین سایت‌های باستان شناسی نه تنها در پافوس بلکه در قبرس محسوب می شود. این مکان طی قرن دوم میلادی ساخته شده و به طور کامل از صخره‌های سنگ آهکی شکل گرفته است. در جنوب اودئون بقایای معبد رومی "آسکلیپوس" (Asclepius)، خدای طب، قرار داشته و در قسمت شمالی آن، بقایای یک شهر باستانی قرار دارد.

در نزدیکی اودئون و فانوس دریایی پافوس جدید تپه‌ای سنگی قرار دارد که گفته می شود آکروپلیس شهر بوده است. اودئون نه تنها یک جاذبه گردشگری، بلکه یکی از بهترین آمفی تئاترها برای اجرای موسیقی و تئاتر زنده است.

حمام‌های آدونیس Adonis Baths

تاریخچه‌ای که در پس حمام آدونیس قرار دارد با داستانی عاشقانه در ارتباط است. "آفرودیت"، الهه عشق و زیبایی، و "پرسفون"، الهه دنیای زیر زمین، عاشق آدونیس بوده‌اند. این مساله به مبارزه‌ای میان آن دو منجر می شود و در نهایت حکم می شود آدونیس یک سوم از سال را با آفرودیت، یک سوم از سال را با پرسفون و باقی سال را در اختیار خود باشد. اما آدونیس پرسفون را فریب داده و مدت زمانی که در اختیار خود دارد را نیز با آفرودیت می گذراند. این مساله خشم پرسفون را به همراه داشته و آدونیس را با استفاده از یک گراز وحشی می کشد.

حمام آدونیس در نزدیکی "کورال بِی" قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق دهکده "کیلی" یا سد "ماوروکولیمبوس" امکان پذیر است. بنابر اساطیر یونان، آدونیس و آفرودیت بیشتر وقت خود را در این حمام که پایین یک آبشار قرار دارد، می گذراندند.

کلیسای آگیا سولومونی/دخمه‌های آگیا سولومونی Agia Solomoni Church / Catacombs of Agia Solomoni

 کلیسای "آگیا سولومونی" در فاصله یک کیلومتری از بندر کاتو پافوس قرار دارد و منزلگاه دخمه‌هایی مربوط به قرن دوازدهم میلادی است. برخی معتقدند این دخمه‌ها در اصل گورهایی هستند که قدمت آنها به دوران "هلنی" باز می گردد. درخت پسته بزرگی در ورودی این دخمه‌ها قرار دارد که درختی مقدس در نظر گرفته می شود. با توجه به آنکه نور چندانی در این مکان وجود ندارد، توصیه می شود بازدیدکنندگان برای بازدید از کلیسا و دخمه‌ها از چراغ قوه استفاده کنند.

کلیسای آگیوس جئورفیوس و فواره‌های پگیا Agios Georghios Basilica and Fountains of Pegeia

کلیسای "آگیوس جئورفیوس" در فاصله 4 کیلومتری از دهکده ماهیگیری "پگیا" قرار دارد. ویرانه‌های این مکان نشان دهنده تاثیر مسیحیت بر پافوس در اوایل ورود آن به این شهر هستند. برخی گورهای سنگی که قدمت آنها به دوران رومی‌ها باز می گردد در این مکان قرار دارند. دهکده پگیا به واسطه فواره‌های سنگی خود که در سال 1907 ساخته شده‌اند نیز مشهور است.

صومعه آیوس نئوفیتوس Ayios Neophytos Monastery

گفته می شود صومعه "آیوس نئوفیتوس" توسط زاهد گوشه نشین و نویسنده قبرسی به نام "نئوفیتوس" در سال 1159 ساخته شده است. وی خانه خود را در دل کوه کنده که بعدها به صومعه‌ای هم نام وی مبدل شده است. در این مکان، نقاشی‌های دیواری زیبایی مربوط به دوران امپراتوری بیزانس وجود دارند. امروزه، راهبان انگشت شماری در این صومعه ساکن هستند. صومعه آیوس نئوفیتوس دارای موزه‌ای است که بسیاری از نسخه‌های خطی، ظروف مقدس و کتاب‌های قدیمی، جواهرات، لباس کشیشان و مجموعه‌ای از ظروف سفالی قبرسی و نقشه‌ها در آن به نمایش گذاشته شده‌اند.

حمام‌های آفرودیت Baths of Aphrodite

حمام "آفرودیت" در شبه جزیره "آکاماس" در نزدیکی دهکده ماهیگیری کوچکی به نام "لاتچی" قرار دارد و یک سایت معروف اساطیری محسوب می شود. دسترسی به این مکان از طریق مسیرهای طبیعی آکاماس امکان پذیر است.

صومعه کریسورویاتیسا Chrysoroyiatissa Monastery

صومعه کریسورویاتیسا در ارتفاع 610 متری بالاتر از سطح دریا قرار داشته و چشم انداز بی نظیری به مجموعه گیاهان و جانوارن اطراف ارائه می کند. این صومعه در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده، اما قدمت ساختمان فعلی آن به قرن هجدهم باز می گردد. در داخل صومعه انواع نمادهای مذهبی و گنجینه‌ها به نمایش گذاشته شده‌اند. مجسمه "مریم باکره" که از نقره ساخته شده بیشترین توجه را به سوی خود جلب می کند.

قلعه سارانتا کولونز  "Saranta Kolones Castle

قلعه "سارانتا کولونز"، ویرانه‌های یک قلعه باستانی است که در شمال بندر پافوس قرار دارد. نام این مکان در لغت به معنای "چهل ستون" بوده و بر این حقیقت شکل گرفته که قلعه اصلی روی 40 ستون گرانیتی ساخته شده است. گفته می شود این ستون‌ها در قرن سیزدهم توسط "لوسیگاناس" (Lusignans) و در مکان یک قلعه بیزانسی ساخته شده است.

آکواریوم پافوسPaphos Aquarium

در آکواریم پافوس می توانید تجربه‌ای به یاد ماندنی از دنیای زیر آب داشته باشید. این آکواریوم در کنار کلیسای "تئوسکپاستی" قرار دارد. آکواریوم پافوس دارای 72 مخزن آب بزرگ دوستدار محیط زیست بوده که انواع مختلف آبزیان در آنها قرار دارند. یکی از مخازن این آکواریم برای نگهداری تمساح‌ها اختصاص داده شده است.

موزائیک‌های پافوسThe Mosaics of Paphos

موزائیک‌های پافوس دز نزدیکی بندر پافوس قرار داشته و از نمونه‌های به خوبی حفظ شده هستند که قدمت آنها به قرن سوم تا پنجم میلادی باز می گردد. این موزائیک‌ها از مکعب‌های کوچک سنگ مرمر و سنگی به نام "تسرائه" (Tesserae) ساخته شده‌اند. افزون بر این، از خمیر شیشه‌ای برای توسعه دامنه رنگ‌ها استفاده شده است. طیف گسترده‌ای از این موزائیک‌ها که دارای طراحی زیبایی هستند در "ویلا دیونیسوس" - ناحیه‌ای به مساحت 5 هزار و 985 متر مربع را پوشش داده و شامل 14 اتاق می شود - قرار دارند.  

 

مقبره پادشاهان Tombs of the Kings

مقبره پادشاهان در حدود 2 کیلومتری شمال غربی بندر پافوس قرار دارد و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این مکان گورستانی بزرگ متشکل از گورهای زیرزمینی است. بسیاری از این گورها آرامگاه اشراف بطلمیوسی هستند که بین قرن سوم پیش از میلاد تا سوم پس از میلاد درگذشته‌اند. این مکان به واسطه شکوه گورها نامگذاری شده و در حقیقت پادشاهی در آن دفن نشده است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جاذبه های پافوس چیست؟


جهت رزرو هتل در پافوس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵