رفت و آمد در پافوس

سابقا پافوس به عنوان تنها شهر بدون ترافیک قبرس شناخته می شد، اما با گذشت زمان شرایط تغییر کرده است. با توسعه شهرنشینی و افزایش جمعیت طی کمتر از 10 سال، ترافیک به یکی از مشکلات پافوس به ویژه در مرکز شهر مبدل شده است. برای گردش در شهر انواع وسیله نقلیه در دسترس شما قرار دارد. اما در رابطه با انتخاب تاکسی یک نکته مهم را به یاد داشته باشید. در پافوس، تاکسی های بدون مجوز یا همان مسافربرهای شخصی قیمت هایی به مراتب ارزانتر از انواع مجوزدار دارند. وسايل نقليه عمومي در پافوس شامل اتوبوس،‌ميني بوس و تاكسي ميگردد. مقرون بصرفه ترين وسيله حمل و نقل اتوبوس بوده كه تقريبا به تمامي نقاط شهر و شهر هاي ديگر سرويس دارد. مانند بيشتر شهر هاي توريستي تاكسي ها هم گران بوده و هم از عدم اطلاعات كافي مسافرين سو استفاده نموده و آنها را بيش از مقدار واقعي شارژ مي نمايند. كرايه اتومبيل نيز يكي ديگر از گزينه ها مي تواند باشد. كرايه ماشين در پافوس از لارناكا گرانتر مي باشد.

 

 

اتوبوس

حمل و نقل عمومی در پافوس شامل خدمات اتوبوسرانی می شود. شرکت "اوسیپا" (OSYPA) مدیریت خطوط اتوبوسرانی این شهر را بر عهده دارد. اتوبوس‌های محلی بسیاری از مسیرهای منتهی به مقاصد معروف در پافوس را پوشش می دهند. اگرچه برنامه زمانی حرکت اتوبوس‌ها قابل اعتماد است، اما در زمان برگزاری جشنواره‌ها ممکن است با اختلال مواجه شود.

تاکسی

خدمات تاکسی‌ها در پافوس با توجه به مجوزدار بودن یا نبودن آنها متفاوت است. تاکسی‌های بدون مجوز ارزان‌تر بوده و به خوبی با تاکسی‌ها و اتوبوس‌های مجوزدار رقابت می کنند. آنها امکان سوار و پیاده کردن مسافر از و یا به فرودگاه را از هر مکانی فراهم می کنند.

خدمات تاکسی بین شهری با استفاده از خودروهای 4 تا 8 سرنشینه انجام می شود. تاکسی‌های بین شهری خدماتی ارتباطی بین تمامی شهرهای مطرح را با نرخ ثابت ارائه می کند. اما از آنجایی که نرخ‌ها بین همه تاکسی‌ها ثابت نیستند باید پیش از سوار شدن هزینه سفر خود را با راننده تعیین کنید.

کرایه خودرو

امکان کرایه خودرو در پافوس این فرصت را فراهم می کند تا به تنهایی کاوش در جاذبه‌ها و نقاط مختلف این شهر را به انتخاب خود تجربه کنید. برای ماجراجویی در جاده‌های کم رفت آمد مانند جاده منتهی به شبه جزیره "آکاماس" کرایه خودروهای شاسی بلند و مقاوم‌تر توصیه می شود زیرا این قبیل جاده‌ها از ناهمواری‌های بسیاری برخوردار هستند.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در پافوس چیست؟


جهت رزرو هتل در پافوس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵