آب و هوای پافوس

پافوس از آب و هوای نیمه گرمسیری مدیترانه‌ای برخوردار است. بیشترین مقدار بارش در پافوس از اواسط نوامبر تا مارس رخ می دهد. در طول تابستان هرگز باران نمی بارد و در ماه‌های ژوییه و آگوست میزان رطوبت می تواند به 85 درصد برسد.

بارش برف در پافوس به ندرت رخ می دهد و به صورت عادی اختلالی در فعالیت‌های عادی شهر ایجاد نمی کند. آخرین بارش برف سنگین در مرکز شهر پافوس به زمستان 2001 باز می گردد، اما بارش برف در تپه‌های "تسادا" که در فاصله 6 کیلومتری از شمال پافوس قرار دارند تقریبا هر ساله رخ می دهد. از سوی دیگر، امواج گرما در ماه‌های ژوییه و آگوست نسبتا شایع هستند.

برای مسافرت در بهار و پاییز، لباس‌های معمولی خنک مناسب‌اند. اگر دریکی از روزهای تابستان به این کشور می‌روید، کلاه آفتاب‌گیر و کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید؛ و اگر زمستان را انتخاب کردید برای هر نوع شرایط جوی آماده‌ باشید.

هوای پافوسگرم است باید مرتب آب بنوشید بهتر است برای آشامیدن آب از بطری های یک لیتری استفاده کنید.آب‌ لوله‌کشی قبرس شمالی برای نوشیدن مناسب نیست، حتی در صورت استفاده از فیلترهای تصفیه‌کننده خانگی نیز نوشیدن آن توصیه نمی‌شود. حتماً از بطری‌های آب آشامیدنی استفاده کنید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آب و هوای پافوس چیست؟


جهت رزرو هتل در پافوس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵