بازار ورنیساج , ارمنستان

بازار ورنیساج

بازار روباز ورنیساج، یک بازار محلی است که معمولا آخر هفته‌ها و در نزدیکی میدان جمهوری ایروان ، کنار ایستگاه متروی این میدان تشکیل می‌شود. در این بازار هفتگی ایروان انواع جواهرات، نقره‌جات، نقاشی‌ها، صنایع‌دستی، انواع اشیاء عتیقه، کتاب‌ها و چیزهای دیگر به فروش می‌رسند از همین رو ورنیساج بسیار موردعلاقه‌ی توریست‌ها و مسافران ارمنستان است. هم قیمت کالا‌هایی که در این بازار به فروش می‌رسند مناسب است، هم انتخاب‌های خوبی برای خرید سوغاتی به مسافران می‌دهد. این بازار محلی ایروان که حدود 350 متر طول دارد از ایستگاه متروی میدان جمهوری شروع می‌شود و کنار مجسمه‌ی وارتان مامیکونیان پایان می‌یابد.

در این بازار انواع صنایع‌دستی کشور ارمنستان و اشیای عتیقه مثل سماور روسی، کریستال‌های قدیمی ارمنستان ، گردنبندهای نقره و قهوه‌جوش‌های قدیمی به فروش می‌رسد. این بازار یکی از بازارهای ارزان‌فروشی و روباز معروف در ایروان است. البته بازار ورنیساژ یکی از بازارهای معروف دنیا هم هست. در این بازار نقاشان زیادی هم نقاشی‌های خود را برای فروش می‌آورند. در یک کلام انواع محصولات هنری و صنایع‌دستی در این بازار در دسترس شما خواهند بود.
اگر مایلید یک تخته‌نرد بسیار شیک یا یک شطرنج چوبی زیبا که اثری هنری هم باشد بخرید، راه را درست آمده‌اید. همچنین در این بازار انواع سکه‌های قدیمی و مدال‌های دولتی زمان شوروی، دوربین‌های روسی قدیمی، رادیو‌های قدیمی و ... هم بفروش می‌رسد.

انواع هدایای ارزان‌قیمت و سوغاتی هم می‌توانید از این بازار تهیه کنید. مثلاً گردنبند زنانه و مردانه، انگشتر، سرویس‌های نقره و غیره. فقط یادتان باشد اگر خواستید چیزی بخرید، حتمن از فروشنده تخفیف بخواهید.

 

چگونه به بازار ورنیساج برویم؟

نزدیکی میدان جمهوری، کنار ایستگاه متروی این میدان تشکیل می‌شود.

آدرس بازار ورنیساج

محل برگذاری دقیق : ساختمان اپرا، کاسکاد، میدان جمهوری. ایروان, ارمنستان

ساعت کار بازار ورنیساج

از صبح تا ساعت 5 بعد از ظهر

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره بازار ورنیساج چیست؟

جهت رزرو هتل در ایروان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵