گشت و گذار در ارمنستان

هوایی:

هیچ پرواز داخلی در ارمنستان وجود ندارد.

جهت رانندگی: راست

کیفیت جاده:

سطح کیفی جاده‌ها حتی در مورد بزرگراه‌های اصلی بسیار ضعیف است و باید مراقب کودکان و حیوانات در جاده‌ها باشید.

مقررات:

رانندگان محلی نسبت به قوانین راهنمایی و رانندگی بی‌توجه هستند و عموما علائم را نادیده می‌گیرند. بازدیدکنندگان باید در هنگام رانندگی یا عبور از جاده‌ها بسیار مراقب باشند. از لحاظ قانونی بستن کمربند ایمنی اجباری است (هرچند که بنظر می‌رسد کسی از آن استفاده نمی‌کند)

مدارک:

گواهینامه رانندگی بین المللی احتیاج است و حداقل سن رانندگی 18 سال است.

گشت و گذار در شهرها و شهرستان‌‌ها:

یک سیستم زیرزمینی کوچک در ایروان وجود دارد. اتوبوس‌ها و اتوبوس‌های برقی نیز در شهر حرکت می‌کنند.

تاکسی‌ها در مرکز شهر قابل دسترس هستند و تلفنی هم می‌توان درخواست داد. خودروهای شخصی نیز با زدن علامت مخصوص به عنوان تاکسی رسمی شناخته می‌شوند. برای کرایه تاکسی حتما از ابتدای سوار شدن با راننده مذاکره کنید. بازدیدکنندگان باید توجه داشته باشند که راننده‌ها ممکن است در ابتدا بصورت غیرمنطقی قیمت بالا پیشنهاد دهند، چون آنها انتظار دارند که خارجی‌ها پول نقد زیادی همراه خود داشته باشند و ایده‌ کمی دارند از اینکه دقیقا چه مقدار باید به آنها پرداخت کنند. به همین علت توصیه می‌شود قبل از اینکه با رانندگان تاکسی وارد مذاکره شوید، حتما در مورد نرخ‌ها پرس و جو کنید. اتومبیل با راننده نیز در دسترس اما گران است. بهتر است برای کرایه آنها از طریق کانال‌های رسمی مانند هتل‌ها یا آژانس‌های مسافرتی در ایروان اقدام کنید.

ریلی:

ایستگاه اصلی راه‌آهن، ایستگاه Sasuntsi Davit در خیابان Tigran Mets است. قطار از مکان‌هایی مانند Sevan، Gyumri و Vanadzor به آرامی عبور می‌کند و درحالیکه شلوغ است اما به خوبی نیز نگهداری نمی‌شود. در طول مسیر مراقب اموالتان باشید. 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره گشت و گذار در ارمنستان چیست؟

جهت رزرو هتل در ارمنستان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵