دریاچه سوان , ارمنستان

دریاچه سوان

معرفی دریاچه سوان ارمنستان

دریاچه سوان نعمتی بزرگ را به صنعت گردشگری کشور ارمنستان هدیه داده است. ارمنستان که با وجود فاصله اندک از دریای خزر، از سواحل زیبای آن بی بهره است، دل به دریاچه سوان در استان گغارکونیک بسته و قدر این تنها دریاچه خود را بخوبی می داند که هم جذابیت توریستی است و هم منبع تامین آب شیرین. همه ساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا به سواحل زیبای دریاچه سوان می روند تا از زیبایی های طبیعی و جاذبه های توریستی و تفریحی آن استفاده کنند.

موقعیت جغرافیایی دریاچه سوان ارمنستان

دریاچه سوان در استان گغارکونیک در مرکز کشور ارمنستان قرار دارد. همچنین شهری با همین نام (شهر سوان) در این استان قرار دارد که از شهرهای توریستی این کشور است. با کمی بیش از یک ساعت رانندگی از ایروان پایتخت ارمنستان می توان به سوان رسید. دریاچه سوان بزرگترین دریاچه در ارمنستان و منطقه قفقاز است. این دریاچه همچنین یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین در منطقه اوراسیا به شمار می رود که در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا تشکیل شده است.

سواحل دریاچه سوان ارمنستان

ساحل های مجاور هتلها و اماکن تفریحی در دریاچه سوان، اکثرا مورد استفاد اختصاصی قرار می گیرند. البته بخش های متعددی از ساحل دریاچه نیز برای استفاده عموم باز است. یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سواحل دریاچه سوان ارمنستان، ساحلی به طول دو و نیم کیلومتر است که از شمال تا شمال غرب این دریاچه کشیده شده و به شبه جزیره می رسد. چندین هتل و امکانات تفریحی کوچک و بزرگ در این محدوده در دسترس است.

این منطقه، محلی مناسب و دوست داشتنی برای شنا، جت اسکی کردن، موج سواری، آفتاب گرفتن، و قایق سواری است و همه این امکانات در ساحل دریاچه سوان فراهم شده است. علاوه بر اینها، چندین محوطه برای کمپینگ و پیک نیک در این منطقه طراحی شده است.

در دریاچه سوان ارمنستان، چندین نوع ماهی از جمله قزل آلای مخصوص این دریاچه زندگی می کنند. دریاچه سوان، زیستگاه چند پرنده از جمله کاکایی ارمنی، قوی توندرا، غاز پیشانی‌سفید، اردک بلوطی غواص و... است.

صومعه های دریاچه سوان ارمنستان

شبه جزیره ای در شمال غربی این دریاچه نزدیک شهر سوان صومعه تاریخی سوانوانک را در خود جای داده است. جالب آنکه این شبه جزیره تا پیش از پایین آمدن بیست متری سطح آب دریاچه سوان در دهه 1930 میلادی، یک جزیره بوده است! صومعه مهم دیگری که بر ساحل غربی دریاچه سوان ارمنستان ساخته شده است، هیرانوانک نام دارد. روستای ناتوراس و قبرستان معروف آن نیز در همسایگی این صومعه  قرار دارند.

چگونه به دریاچه سوان برویم؟

آدرس دریاچه سوان

Armenia - Yerevan - Sevan lake
ایروان, ارمنستان

جهت رزرو هتل در ایروان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

تور ارمنستان پاییز 96

3 شب و 4 روز

تور ارمنستان با پرواز آسمان رفت روزهای دوشنبه ساعت 15:30 و چهارشنبه 09:30 برگشت روزهای پنج شنبه و شنبه ساعت 18:30 تور ارمنستان با پرواز ماهان همه روزه برگزار می گردد و شامل افزایش نرخ نسبت به نرخهای جدول است

قیمت از ۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان

رزرو تور

اطلاعات کشور ارمنستان

پرچم ارمنستان
پایتخت ارمنستان
نام انگلیسی ارمنستان
Armenia
مساحت ارمنستان
29,743 کیلومتر مربع
جمعیت ارمنستان
3,006,800 نفر
کد تلفن ارمنستان
  • 00374
واحد پول ارمنستان
  • درام ارمنستان   (AMD)
زبان رایج در ارمنستان
  • ارمنی
  • روسی
کشورهای هم مرز ارمنستان
۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵
شماره رزرو هتل ایروان
Call Aftab Travel