پارک عشاق ایروان , ارمنستان

پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان چگونه جایی است؟

پارک عشاق یا پارک عاشقان ایروان پارکی است کوچک اما پر از مجسمه های زیبا، مجسمه هایی که هرکدامشان داستانی دارند. چه عاشقی ها که دیده اند،  چه بوسه ها که در مقابل چشمان سنگی شان بر نیمکت های پارک عشاق گرفته شده و چه چشم هایی که از ذوق دیدن معشوقشان درخشیده اند و این مجسمه ها که خود عضوی از این پارک عشاق هستند، شاهد آن بوده اند.

پارک عشاق در  قرن 18 ساخته شده و ابتدا کوزرن و بعد پوشکین نام گرفته.

در سال 1995 به تصمیم مقامات، نام آن تغییر می کند و می شود پارک عشاق.

 

داستان پارک عشاق ایروان

علت نامگذاری پارک عشاق از این قرار است که در نیمه ی دوم قرن بیست، زوج های جوان، دیدارهای نهان و آشکار عاشقانه شان را در این تکه از خاک ایروان می گذاشتند و همین امر باعث می شود که نام جدید آن پارک عشاق بشود.

نگران قدیمی بودن پارک عشاق نباشد، در سال 2005 تا 2007 بازسازی کامل آن انجام شد و در سال 2010 شخص خیری که ما نامش را ذکر نمی کنیم تا ثوابش تمام و کمال برایش حفظ شود(!!) رُبان بازگشایی پارک عشاق را قیچی کرد.

پارک عشاق 4 آبشار دارد و  رودخانه های کوچکی که لابلای این 370 درخت سبز  در جریانند.

 

مجسمه ی جورج امین در پارک عشاق ایروان

برای گرامیداشت جورج امین شاعر برجسته ی ارمنی مجسمه ای از او در  پارک عشاق ساخته شده است. بخشی از شعر «دستان تو» که ترجمه ای از ترجمه های او می باشد، در زیر آورده شده است:

دستانت را دوست دارم

دستانی که مرا گیرانده اند

و پیش از این گرفته بودند

بی آنکه بندم کنند

 

خجالتی ها در پارک عشاق ایروان

اگر شما هم جزو افراد خجالتی هستید و ابراز علاقه کردن برایتان سخت است، یا اینکه منتظر فرصتی هستید تا به کسی که دوستش دارید ابراز علاقه کنید، پارک عشاق یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. طبیعت زیبا و آب و هوای دلنشین و از همه مهمتر فضای عشق آلودِ پارک عشاق، به شما کمک خواهند کرد.

 

پارک عشاق ایروان برای عاشقان اینترنت

یک خبر خوب پارک عشاق برای کسانی که عادت به استفاده از اینترنت دارند و در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت دارند، این است که در سراسر پارک عشاق، اینترنت رایگان وای فای وجود دارد. همچنین آبشارها،مجسمه ها و مناظر دیدنی پارک عشاق می توانند سوژه های خوبی برای عکاسی و پست های اینستاگرام باشند که با اینترنت نامحدود پارک عشاق فرصت این کار برای همه فراهم است.

چگونه به پارک عشاق ایروان برویم؟

متروی مارشال باقرمیان در نزدیکی پارک عشاق، ایستگاه دارد. پس از هر ایستگاه مترویی که در ایروان بخواهید، می توانید به پارک عشاق بروید. اگر هم نخواهید از مترو استفاده کنید، تاکسی ها شما را به پارک عشاق خواهند رساند.

آدرس پارک عشاق ایروان

Bagramyan Marshal ave 21, Yerevan 0019, Armenia ایروان, ارمنستان

ساعت کار پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان در تمامی روزها به غیر از یکشنبه ها از ساعت 7 صبح تا 2 نیمه شب باز می باشد.  در روزهای یکشنبه هم ساعت کاری پارک عشاق از 7 صبح تا 12 شب است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک عشاق ایروان چیست؟

جهت رزرو هتل در ایروان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵