کلیسای گرئون مقدس , آلمان

کلیسای گرئون مقدس

در میان دوازده کلیسای مربوط به دوران امپراطوری روم در کلن، کلیسای گرئون مقدس-St Gereon`s Church-  یکی از جالب توجه ترین نقاط گردشگری برای تمام گردشگرانی است که شیفته زیبایی و تمدن دوران کهن می باشند. این مکان در زمره یکی از محبوب ترین دیدنی های شهر کلن است که هر ساله پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری می باشد.

کلیسای گرئون مقدس با دارا بودن گنبدی عظیم بر روی صحن اصلی و ده ضلعی این کلیسا، نمونه ای بی نظیر از یک سبک معماری نادر و هنرمندانه محسوب می شود.

وجود موزاییک ها و دیوار نگاره های منحصربفرد بر روی دیوارهای کلیسا زیبایی آن را صدچندان می سازد. درب شمالی کلیسا در ایوان غربی این بنا واقع شده است.

بازدیدکنندگان قادرند از این قسمت براحتی به بخش اصلی کلیسا وارد شوند. همچنین ایوان غربی کلیسا بازدیدکنندگان را به سوی صحن اصلی معروف و ده ضلعی این مکان هدایت می کند. عبادتگاه های کوچکی در جای جای دیوارهای صحن اصلی دیده می شوند. کار ساخت سرداب عظیم این کلیسا طی قرن های یازدهم و دوازدهم میلادی به انجام رسیده است. جایگاه توبه به همراه یک مقبره سنگی بسیار بزرگ در قسمت قدیمی تر سرداب دیده می شود.

تاریخچه:

این کلیسای باشکوه در سال 380 بعد از میلاد و در نزدیکی مقبره گرئون مقدس بنا شد. طبقه دوم این کلیسا به همراه گنبد صحن اصلی ده ضلعی آن در سال 1227 میلادی ساخته شدند. پاپ در سال 1920 میلادی، مقام بالاتری را برای این کلیسای مقدس در نظر گرفت. یکی از دیوارهای اصلی کلیسای گرئون مقدس در اثر بمباران های انجام شده در زمان جنگ جهانی دوم، تخریب شد.

در واقع ساخت چنین کلیسای عظیمی از آرزوهای اسقف اعظم آنو بود تا مراسم مذهبی مربوط به خاکسپاری در آن انجام گیرد. به همین دلیل بود که کلیسای گرئون مقدس شکل گرفت. این کلیسا در سال 1067 میلادی مجدداً ساخته شد و عملیات ساخت مجدد این بنا در سال 1227 میلادی به پایان رسید. کلیسای گرئون مقدس شهر کلن به عنوان یکی از گنجینه های ملی کشور آلمان محسوب می شود.

چگونه به کلیسای گرئون مقدس برویم؟

آدرس کلیسای گرئون مقدس

Gereonshof 2, 50670 Köln, Germany کلن, آلمان

ساعت کار کلیسای گرئون مقدس

روزهای دوشنبه تا جمعه، صبح ها از 9 الی 12:30 و بعدازظهرها از 13:30 الی 18 می باشد. روزهای شنبه کلیسا از ساعت 9 صبح الی 12:30 ظهر آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است. در روزهای یکشنبه نیز ساعات بازدید از این مکان، از 1 الی 6 بعدازظهر می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره کلیسای گرئون مقدس چیست؟

جهت رزرو هتل در کلن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵