ویزای آلمان

ویزا آلمان و الزامات پاسپورت

پاسپورت:

گذرنامه باید به مدت 3 ماه فراتر از مدت اقامت در آلمان اعتبار داشته باشد همچنین صادر شده در 10 سال گذشته باشد. این مورد برای تمامی اتباع کشورهایی که در جدول بالا ذکر شده است صادق است به جز اتباع اتحادیه اروپا که می‌توانند با پاسپورت یا کارت ملی عکس دار خود در مدت زمان قانونی‌شان در آلمان اقامت کنند.

در صورتی که جزو گردشگران اتحادیه اروپا هستید که از یک کشور عضو شینگن به کشور دیگر سفر میکنید، احتیاج نخواهید داشت تا پاسپورت و یا کارت ملی عکس دار خود را نشان دهید.توصیه می شود که حتما کارت ملی عکس دار و پاسپورت خود را در طول سفر به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم برای اثبات هویت خود از آنها استفاده نمایید. توجه داشته باشید کشورهای بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان عضو شینگن نیستند پس حتما در صورتی که مقصدتان این کشور ها نیز است، پاسپورت و کارت ملی عکس دار به همراه داشته باشید.

اتباع اتحادیه اروپا نیاز به ارائه بلیط برگشت خود و یا نشان دادن وجوه کافی برای ترک کشور آلمان ندارند.

ویزا:

داشتن ویزا برای اتباع کشورهایی که در جدول بالا عنوان شده‌اند، در مدت زمانی که در پایین ذکر می شود نیاز نمی باشد:

اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مدت زمان نامحدود

اتباع کشورهای استرالیا، کانادا و امریکا به مدت 90 روز در یک دوره 6 ماهه.

به اتباع کشورهایی که نامشان در لیست بالا نبوده است، توصیه می شود که با سفارت آلمان در کشورشان در ارتباط باشند و شرایط اخذ ویزا را سوال نمایند.

انواع و هزینه های ویزا:

ویزای شینگن:

برای کودکان در سنین 6 تا 12 هزینه ویزا 25.50 تا 35 یورو می باشد و برای بزرگسالان 43.60 تا 60 یورو. به صورت محدود اتباع چند کشور نیز مبلغی حدود 25.50 تا 35 یورو را پرداخت می‌کنند، برای اطلاع از اسامی این کشورها به کنسولگری آلمان مراجعه نمایید.

کودکان زیر 6 سال، دانش آموزان مدارس، محققان (سفر به آلمان به دلیل انجام تحقیقات علمی) و معلمین به همراه دانش آموزان که برای تدریس و یا برگزاری اردو علمی-آموزشی به آلمان سفر می‌کنند، احتیاج به پرداخت هزینه ندارند.

اعتبار :

ویزای کوتاه مدت شینگن برای 90 روز از یک دوره شش ماهه معتبر است.

ترانزیت

اتباع کشورهای خاص نیاز به ارائه ویزا ترانزیت برای گذر از آلمان را دارند. حتما برای اطلاع از اسامی این کشورهای خاص به کنسولگری مربوطه مراجعه نمایید.

درخواست ویزا:

اگر کشور آلمان مقصد اصلی سفر شماست، بهتر است به کنسولگری و یا سفارت آلمان مراجعه نمایید. ساکنان انگلستان، ولز و ایرلند شمالی باید به وی‌اف‌اس گلوبال  VFS Global به ادرس لینک (www.vfsglobal.com/germany/uk) مراجعه کنند و هزینه اضافی حدود 16 پوند را نیز پرداخت نمایند. ساکنان اسکاتلند و بخش هایی خاص از شمال انگلستان برای درخواست ویزا باید به کنسولگری در ادینبرو مراجعه نمایند. همه متقاضیان ویزای 12 سال به بالا باید اطلاعات بیومتریک خود را در زمان ملاقات حضوری به همراه داشته و به آنها ارائه نمایند.

ویزای شینگن:

کشور آلمان یکی از امضا کنندگان قرارداد شینگن 1995 است.

اقامت موقت

اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید که به دنبال کار هستید به ویزا و اجازه کار نیازی ندارید (طبق قوانین اتحادیه اروپا)، اما اگر بخواهید برای مدت بیشتر از 3 ماه نسبت به اقامت در کشور آلمان اقدام کنید باید در سازمان Einwohnermeldeamt ظرف مدت یک هفته، از پیدا کردن مسکن دائمی اقدام کنید.

روزهای کاری:

فرایند بررسی ویزا و صادر شدن آن معمولا حداقل 5 روز کاری زمان می برد، اما ممکن است در بعضی موارد نیز زمان بیشتری نیاز باشد.

بودجه کافی:

اگر برای دریافت ویزا اقدام میکنید، شما باید جزییات وضع مالی خود را اعلام نمایید تا بتوانید به این سوال که در طول سفر چگونه می‌خواهید زندگی کنید را جواب داده باشید.

تمدید اقامت:

اگر میخواهید مدت زمان اقامتتان را برای یکبار افزایش دهید باید به اداره مهاجرت Ausländeramt که در نزدیکی شهرهای بزرگ است بروید.

ورود با کودکان:

اگر داشتن ویزا ضروری باشد، باید هر فرد از جمله کودکان زیر 18 سال نیز فرم مربوطه را پر نمایند. کودکانی که میخواهند به تنهایی سفر کنند باید رضایتنامه از هر دو والدین به همراه معرفی شخصی که قرار است در طول سفر سرپرستی موقتشان را به عهده بگیرد داشته باشند.

ورود با حیوانات خانگی:

اگر با حیوان خانگی‌تان می‌خواهید از انگلستان به آلمان سفر کنید، باید ریزتراشه، گواهی واکسیناسیون هاری و پاسپورت حیوانات خانگی اتحادیه اروپا را نیز به همراه داشته باشید. اگر برای بار اول حیوان خانگی‌تان واکسینه می شود باید 21 روز قبل از سفر اینکار را انجام داده باشید.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ویزای آلمان چیست؟

سفارت آلمان در تهران

نام سفیر :  بارون میشائیل فن اونگرن اشترنبرگ

آدرس : خیابان فردوسی ، شماره 324

تلفن : 39990000

فکس : 39991890

جهت رزرو هتل در آلمان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵