آب و هوای آلمان

وضعیت جوی و آب و هوای آلمان:

بهترین زمان برای بازدید:

آلمان نیز مثل سایر کشورهای اروپایی، مقصدی برای تمام طول سال است اما تا حدودی هم نمی‌توانید به پایداری وضعیت آب و هوای این کشور در تمامی طول سال، اعتماد کنید. هرچند به طور کلی می‌توانیم بگوییم این کشور دارای تابستان‌های گرم و زمستان های سرد است (البته طولانی مدت بودن جبهه سرد و بارش برف به مقدار زیاد بسیار کم اتفاق می افتد) در طول سال بارش باران نکته بسیار خوبی برای متعادل سازی دمای آب و هواست، البته در ماه های تابستانی میزان بارش باران زیادتر است که معمولا این بارش ها غیرقابل پیش بینی هستند.

میانگین دما در ماه ژانویه 3 درجه سانتیگراد (38 فارنهایت) و در ماه جولای 22 درجه سانتیگراد (72فارنهایت) است. کمینه دما در آلمان معمولا 10- درجه سانتیگراد در زمستان ها و بیشینه دما نیز 35 درجه سانتیگراد در تابستان‌هاست. که این میزان از دما در تابستان معمولا تمایل به قسمت جنوب غربی آلمان دارد، جایی که منظره بسیار زیبایی از دریای مدیترانه دیده می شود. خیلی تعجب نکنید که آلمان کشور مهمی در تولید انگور و گرفتن سایر نوشیدنی‌ها از آن شناخته شده است.

از ماه می تا سپتامبر تعداد گردشگران در این کشور افزایش می یابد و جزو بهترین زمان ها برای گردشگرانی محسوب می شود که می‌خواهند مدت زمان بیشتری دور از هتل و اماکن سربسته به طبیعت‌گردی بپردازند. با این حال، فصل بهار و پاییز از جمله فصولی است که به طور عادی طبیعت زیباست و مناسب برای افرادی است که می‌خواهند در فصلی خارج از فصل توریست ها به این کشور بروند و از جای جای آن لذت ببرند. تعطیلات زمستانی به خودی خود یک واقعه مهم در آلمان است و زمان مناسب برای اسکی، ماه دسامبر تا اواخر ماه مارس است.

ماه ژانویه تا آوریل مناسب برای کسانی است که دوست دارند جاذبه‌های کشور را در کمال آرامش و بدور از هرگونه ازدحام جمعیت ببینند. در نظر داشته باشید شهرهایی همانند برلین به ندرت در طول سال خالی از گردشگران است. هزینه سفر در ماه‌های نزدیک به تابستان بالاتر از سایر ماه‌ها است. نکته بعدی که باید درنظر بگیرید این است که نرخ هتل‌ها در زمانی که همایش، جشنواره و یا ... در شهرها برگزار می‌شوند، افزایش می یابد.

لباس‌های مورد نیاز:

حجم لباس ها در طول فصل های مختلف در آلمان متفاوت است، در بهار و تابستان لباس‌های با وزن کم تا متوسط را باید انتخاب کنید و بالطبع در فصل های پاییز و زمستان، وزنی متوسط تا سنگین را در نظر بگیرید. اگر علاقه به کوهنوردی دارید و یا می‌خواهید اسکی کنید، بهتر است لوازم ضد‌آب و اضافی با خودتان به همراه ببرید بدون توجه به ماهی که در آن می‌خواهید سفر کنید.

جغرافیا:

کشورهای هم‌مرز با آلمان عبارتند از اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، لهستان و سویس. در قسمت شمال غربی نیز خط ساحلی دریای شمال، و در قسمت شمال شرقی خط ساحلی دریای بالتیک را خواهید دید. خط ساحلی دریای بالتیک از دانمارک تا لهستان کشیده شده است.

کشور آلمان به 16 ایالت تقسیم شده است و هر قسمت مناظر بسیار زیبا و متنوعی را شامل می شود. از قسمت‌هایی که در ناحیه غربی آلمان هستند می‌توان به بایرن، جنگل سیاه و راین اشاره کرد که قسمت های مهم هستند. در ناحیه شرقی آلمان نیز دریاچه و دشت های هموار وجود دارد و رودهای مهم که در اروپا جریان دارند از آلمان نیز می‌گذرند، همانند رود البه، دانوب و راین.

بلندترین نقطه در کشور آلمان، کوه تسوگ اشپیتسه است که ارتفاعی حدود 2962 متر را در بر میگیرد. این کوه در رشته کوه آلپ در بایرن آلمان واقع شده است.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آب و هوای آلمان چیست؟

نظر مردم درباره آب و هوای آلمان

 • چقدر بیخود
  ناشناس | ۷ بهمن ساعت ۱۰ : ۱۶
  • ich mag Deutschland
   داود کاظمی | ۲ دی ساعت ۲۳ : ۲۳

   جهت رزرو هتل در آلمان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵