گشت و گذار در آلمان

هوایی:

سفر داخلی در کشور آلمان توسط خطوط هواپیمایی لوفت هانزا، ایربرلین ، جرمن وینگز Germanwings و بسیاری دیگر از خطوط هواپیمایی انجام میپذیرد. شهر فرانکفورت مقصد مهم در مسافرت های هوایی است و شما میتوانید از فرودگاه فرانکفورت به دیگر شهرهای این کشور در مدت زمان‌های کوتاه بروید.

مسیر هوایی :

از شرکت Star Alliance Europe AirPass برای جابه‌جایی در داخل آلمان میتوانید استفاده کنید. شرکت لوفت هانزا یکی از شرکای این شرکت می‌باشد.

مالیات خروج:

ندارد

جاده:

در آلمان شبکه های شلوغ بزرگراهی ساخته شده است. که در بعضی از این مسیرها؛ ترافیک گزارش شده است. به طور کلی؛ کیفیت جاده ها در آلمان روبه بالاست. در همه جاده ها، اتوبان ها و ... عوارض جاده ای دریافت نمی شود به غیر از رانندگان کامیون های سنگین. کامیون های بزرگ در اتوبان ها در طول تعطیلات فصل تابستان اجازه تردد ندارند، لذا سفر با ماشین شخصی کاملا مناسب می شود.

جهت رانندگی:

راست

طبقه بندی جاده ها :

اتوبان ها با 3 تا 4 لاین برای اتومبیلرانان ساخته شده است. بزرگراه‌ها با عنوان B دومین و Landesstrassen نیز به عنوان سومین مسیر در آلمان شناخته می شوند.

اجاره خودرو:

موسساتی که به اجاره خودرو اقدام می‌کنند در سطح شهر، فرودگاه ها و ایستگاه‌های مهم قطار حضور دارند و نسبت به اجاره خودرو آلمانی و حتی بین المللی اقدام میکنند.

تاکسی:

تقریبا تمام تاکسی های آلمان به رنگ کرم رنگ هستند و برند آنها نیز بی ام و است و برروی سقفشان نیز علامت زرد و مشکی رنگی وصل شده است. نرخ تاکسی ها نیز مشخص  است و شما برای حمل بار همانند چمدان باید کرایه ای بیشتری پرداخت نمایید.

دوچرخه :

کشور آلمان مکان بسیار مناسبی برای دوچرخه سواران است. مسیرهای دوچرخه سواری معمولی است و برای مسیرهای طولانی‌تر، عرضشان گسترده می شود. اگر علاقه به دوچرخه سواری دارید، آگاه باشید که کشور آلمان یکی از آن دسته کشورهای خوب برای دوچرخه سواری است.

اجاره دوچرخه بسیار راحت و قابل دسترس است. بسیاری از شهرها همانند برلین، فرانکفورت، مونیخ و اشتوتگارت دارای برنامه 24 ساعته برای اجاره دوچرخه مخصوصا به گردشگرها هستند که گردشگرها میتوانند نسبت به ثبت نام  و دریافت دوچرخه در وبسایت  www.callabike-interaktiv.de اقدام نمایند.

اتوبوس‌های بین شهری:

شبکه اتوبوسرانی آلمان طبق برنامه جامع و از پیش تعیین شده اش، نسبت به جابه‌جا کردن مسافران اقدام می‌کند که می‌توان گفت برنامه‌ای کاملا کاربردی و مفید است و گردشگران می‌توانند با این اتوبوس‌ها به جاهای ناشناخته، بکر و دورافتاده در آلمان سفر کنند. برای حمل و نقل داخل شهری نیز شرکت‌های خدمت رسان محلی آماده خدمت‌گزاری هستند و براساس برنامه زمانی، در بعضی از روزهای تعطیل، بسته هستند.  یورو لاین یکی از شرکت‌های بین المللی برای این اتوبوس‌هاست که گردشگران می‌توانند از انگلستان به شهرهای بزرگ آلمان سفر کنند.

مقررات:

تابلوهای جاده ای، به شکل بین المللی هستند. محدودیت سرعت در آلمان 50 کیلومتر بر ساعت در مناطق مسکونی و 100 کیلومتر بر ساعت در مناطق غیرمسکونی است.  برای اتوبان ها نیز محدودیت سرعتی به صورت نوشتاری وجود ندارد اما توصیه می شود حداکثر سرعتتان 130 کیلومتر بر ساعت باشد. حداقل سن قانونی برای رانندگی 18 سال است. داشتن زنجیر چرخ و تایرهای مخصوص فصل زمستان از الزامات قانونی بسیار مهم در فصل سرما و بارش برف است.

خدمات رفع خرابی:

شبکه امداد ملی آلمان Allgemeiner Deutscher Automobil Club (ADAC) نسبت به رفع خرابی اتومبیل در آلمان می پردازد.

مستندات:

بیمه الزامی است، همچنین باید گواهینامه رانندگی خود را به همراه داشته باشید.

گشت و گذار در داخل شهر و شهرستان های آلمان

در همه نواحی شهرها اتوبوسرانی به صورت فعال مشغول به خدمت رسانی است. همچنین در شهرهای بزرگ‌تر تراموا و قطار نیز شبکه های حمل و نقل قوی در آنجا ایجاد کرده اند. در بیشتر شهرهای بزرگ باید قبل از سوار شدن در قطارهای برون شهری (S-Bahn )، قطارهای زیر زمینی (U-Bahn ) اتوبوس و یا ترموا نسبت به تهیه بلیط از دستگاه های صادرکننده بلیط اقدام نمایید. سیستم چک کردن بلیط توسط ماموران خطوط به صورت مکرر انجام می شود و در صورت نداشتن بلیط و سوار شدن، بلافاصله در محل جریمه صادر می‌گردد. تاکسی ها به صورت گسترده در شهرهای اصلی در دسترس هستند و در ایستگاه های مخصوص تاکسیرانی آماده خدمت رسانی هستند. برای رزرو کردن این تاکسی‌ها میتوانید از تلفن نیز استفاده کنید.

برلین: حمل و نقل عمومی در این شهر شامل یک شبکه گسترده از اتوبوسرانی، متروهای زیرزمینی و قطارهای برون شهری است که در سه حیطه مشغول به فعالیت هستند. در قسمت شرقی برلین تراموا و کشتی هایی با همکاری یک شرکت دیگر در همین زمینه حمل و نقل مسافران توانسته اند خدمات بیشتری به مردم و جهانگردان ارائه نمایند. باجه های فروش بلیط‌های روزانه و مدت دار، در همه جا در دسترس است. تاکسی ها نیز در همه جای شهر حضور پررنگی دارند.

فرانکفورت: شبکه گسترده حمل و نقل از طریق تراموا و اتوبوس در منطقه راین نسبت به جابه‌جایی مسافران اقدام می‌کند که این شبکه گسترده زیر نظر شرکت Rhein-Main Verkehrsverbund است. در اینجا نیز همانند برلین 24 ساعته این خدمات حمل و نقل صورت میگیرد و در دسترس افراد است. تاکسی های اینجا نیز به رنگ کرم رنگ هستند. شماره تماس مرکز اصلی رزرو تاکسی+49 69 230 001 است.

مونیخ: پایتخت ایالت بایرن، یعنی مونیخ دارای تراموا، اتوبوس های بزرگ، مترو و قطار ریلی در حومه شهر است. مجری این شبکه گسترده حمل و نقل شرکت Münchner Verkehrs-und Tarifverbund است. بازهم باید اعلام نماییم، تاکسی‌ها در جای جای شهر قرار گرفته اند و قابل دسترسی هستند. با شماره تماس +49 89 21610 میتوانید نسبت به رزرو کردن تاکسی اقدام کنید.

توجه نمایید:

توجه داشته باشید عابران پیاده اجازه ندارند از چراغ قرمز عبور کنند، هرچند میزان ترافیک بسیار کم باشد و انجام این عمل جرم محسوب می‌شود و پلیس می‌تواند در همان جایی که این جرم اتفاق افتاده است نسبت به ثبت جریمه برای فرد خاطی اقدام نماید که باتوجه به رعایت کردن این مورد توسط بیشتر افراد، جریمه کردن بسیار کم اتفاق می افتد.

خطوط راه اهن:

شرکت راه اهن ملی مجری حمل هزاران مسافر در طول روز است. محبوبیت بیشتر این خطوط مربوط به خدمت حمل و نقل سریع میان‌شهری Intercity-Express (ICE) است که با سرعت حداکثر 300 کیلومتر بر ساعت نسبت به انتقال مسافرین و گذشتن از شهرهای مهم اقدام می‌کند. قطارهای دیگر باسرعت کمتر اما با کیفیتی خوب نیز هنوز هم مشغول به فعالیت هستند و نسبت به جابه‌جایی مسافرین در داخل شهر و حتی به صورت بین المللی اقدام می‌کنند.

مسیرهای ریلی:

طیف وسیعی از کارت های Bahncards  در دسترس است که تعدادی از طرح های تخفیفی مختلف را در صورت سفر در کشور آلمان ارائه می‌کند، همچنین در موارد مختلفی نسبت به ارائه تخفیف در حین خرید کارت مبادرت می ورزند. برای گردشگرانی که قصد اقامت در ماه‌های اخر سال را ندارند، دو گزینه بسیار مناسب برای آنهاست، یکی کارت BahnCard 25 (ارائه 25% تخفیف) و دیگری کارت BahnCard50 ( ارائه 50% تخفیف). با داشتن پاسپورت یک کشوره سفر ریلی داخلی شما می‌توانید از خدمات قطارها برای سه روز، چهار ، شش و یا 8 روز از  طول مدت یک ماه اقامتتان استفاده نمایید.

دریایی:

طبق جداول برنامه ریزی شده، قایق‌ها در رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و آب‌های نزدیک سواحل حرکت می‌کنند. علاوه بر این جداول زمانبندی شده، گشت و گذار ویژه ای نیز در آب‌های کشتیرانی انجام می‌پذیرد.

شرکت KD German Rhine Line نسبت به پوشش‌دهی کل رودخانه‌های راین و موزل اقدام نموده است و با استفاده از کشتی‌هایی با کیفیت خوب در ماه های اوریل تا اواخر اکتبر نسبت به جابه‌جایی گردشگران و مردمان محلی مبادرت می‌ورزد. همچنین این شرکت نسبت به حمل و نقل مسافر از طریق کشتی‌های بزرگ که محلی برای استراحت مسافران دارد در رودخانه البه، حدفاصل مایسن و مرز سویس از طریق مسیر درسدن اقدام می‌کند.

در دریاچه کنستانس که بین آلمان، سویس و اتریش قرار دارد، قایق‌های تفریحی و کشتی‌هایی با امکان حمل خودرو در حرکت هستند. گردشگران با داشتن پاسپورت سفر در دریاچه کنستانس می‌توانند تا حدود زیادی از قسمت‌های مختلف دریاچه و نواحی خشکی آن دیدن کنند و از تخفیف بلیط‌های جاذبه های دیدنی این قسمت بهره ببرند. این پاسپورت ها برای مدت سفر 3 روزه، هفت روزه و یا 14 روزه اعتبار دارند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره گشت و گذار در آلمان چیست؟

جهت رزرو هتل در آلمان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵