راهنمای خرید در آلمان

همانطور که از کشورهای توسعه یافته انتظار می رود باید دارای مراکز خرید بزرگ باشند تا طیف وسیع و متنوعی از کالاها و خدمات را ارائه نمایند. در آلمان نیز محبوب‌ترین کالاها شامل تجهیزات نوری دقیق همانند دوربین های دوچشمی ، دوربین های عکاسی و ...، ظروف چینی، کریستال‌های دست ساز، نقره، محصولات آشپزخانه استیل، چاقو زولینگن، پوشاک چرمی، وسایل و تجهیزات ورزشی، اسباب بازی. خریدهای ویژه از قسمت شرق آلمان شامل آلات موسیقی، اسباب بازی های چوبی محصول ساکنین رشته کوه ارتس و مایسن (کارگاه های آموزشی برای ساخت این عروسک های چوبی دست ساز در مایسن برای استفاده عموم باز است.) ساعت های دیوارکوب (در هر ساعت، صدای بلبل از این ساعت شنیده می شود.) که منشا ساخت این ساعت اینبار برخلاف سوییس که مهد ساخت ساعت است؛ در منطقه جنگل های سیاه در آلمان ساخته می شود و عدم ساختنش در سویس همانند رازی باقی مانده است.    

صنایع دستی آلمانی، البته که در همه سال فروخته می‌شود اما در ایام خاص همانند بازارهای کریسمس، میتوانید این محصولات را یکجا در این بازارها ببینید. بهترین وسیله چوبی که در آلمان ساخته می شود؛ همان اسباب‌بازی های چوبی است که با جزییات بسیار ریز ساخته می‌شوند. همچنین انتخاب شما می‌تواند عروسک های خیمه شب بازی و یا مجسمه‌های حکاکی‌شده باشد، علاوه بر اینها می‌توانید شمع و یا لباس‌های زمستانی را نیز به عنوان سوغات با خودتان به کشورتان بیاورید. رنگارنگ بودن این بازارها و فروش صنایع دستی کشور در کنار بوی بلوط گرم شده حسی خاص را ایجاد می‌کند.

اجناس با کیفیت عالی بهترین منبع برای خریدهای شماست، مخصوصا در شهر برلین. برندهای آلمانی نظیر بیرکسنتاک Birkenstock، جک وُلفسکین، هوگو باس و آدیداس از جمله برندهای برجسته در آلمان و دیگر کشور ها هستند که با وجود قیمت های تقریبا یکسان(نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) افراد دوست دارند این وسایل را از آلمان تهیه کنند. در کل کشور آلمان در عین حال، سایر محصولات با درجه کیفیت های متفاوت به فروش می رسد که بسته به بودجه و سلیقه‌تان شما می‌توانید از آنها خرید داشته باشید. در شهرهایی همانند برلین و هامبورگ شما میتوانید طیف وسیعی از لباس های انتیک را در بوتیک ها و یا پاساژ های مختلف ببینید.

ساعات کاری مراکز خرید:

بیشتر مراکز خرید بزرگ، از دوشنبه تا جمعه ساعت 9 صبح تا 8 شب باز هستند. تمامی مغازه ها به جز نانوایی ها در روز یکشنبه تعطیل می باشند. 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در آلمان چیست؟

جهت رزرو هتل در آلمان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵