توصیه های بهداشتی آلمان

سلامت و واکسیناسیون در آلمان

بازدیدکنندگان اروپایی که دارای کارت بیمه بهداشت و درمان اروپایی هستند چنانچه در طول سفر دچار بیماری و یا حادثه رانندگی شده باشند خدمات پزشکی رایگان و یا با حداقل هزینه برروی آنها انجام خواهد گرفت. برای شهروندان غیر EEA (منطقه اقتصادی اروپا، شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) داشتن بیمه بسیار توصیه می شود.

شماره تلفن اورژانس 112 می باشد. از این شماره تماس برای درخواست آمبولانس نیز استفاده می‌شود. برای انگلیسی زبانانی که احتیاج به دکتر دارند و یا نمی‌توانند به راحتی به داروخانه دسترسی داشته باشند و یا دارای عمل جراحی سرپایی هستند میتوانند به شماره تماس 01805231303 زنگ بزنند. هزینه تماس به اینجا، بیشتر از یک تماس عادی محاسبه می شود اما شما میتوانید به راحتی علائم خود را به زبان انگلیسی توضیح دهید و توصیه های پزشکی را دریافت نمایید.

استانداردهای کلی بهداشت و درمان در آلمان در اکثر موارد بسیار عالی است. بیمارستان ها و اتاق های جراحی مجهز و کارکنان ماهری در خود دارند. در داروخانه ها بیش از اندازه مشاوره داده می شود و داروهای استاندارد و مجاز به فروش می رسد. معمولا در شهرهای بزرگ حداقل یک داروخانه شبانه روزی-24ساعته- را خواهید دید. در بیشتر جاها نیز داروخانه ها در روزهای کاری تا ساعت 18:30 باز هستند. روزهای شنبه نیز صبح ها باز هستند اما در روزهای یکشنبه بسته هستند. پرسنل بسیاری از داروخانه‌ها به زبان انگلیسی صحبت میکنند.

سالن اسپا و تندرستی در آلمان به عقیده مردم این کشور بسیار کارساز و درمانی است که از نظر کیفیت و سلامت رتبه خوبی دارد. شما می‌توانید در هر شهری که از آلمان باشید با عنوان Bad یا Baden آنها را بیابید. در شهرستان Baden-Baden در جنگل سیاه این سالن را بانام Baths-Baths می شناسند.

غذا و نوشیدنی:

میتوان گفت هیچ چیزی در آلمان تولید نمی شود که سلامت عمومی مردم را به مخاطره بیاندازد. نوشیدن آب از شیر آب نیز منعی ندارد و آبِ شیر سالم و گوارا است.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های بهداشتی آلمان چیست؟

جهت رزرو هتل در آلمان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵