توصیه های پولی و گمرکی آلمان

پول و عوارض گمرکی در آلمان

نرخ ارز و پول:

اطلاعات ارزی:

1 یورو (نماد EUR) با 100 سنت برابری میکند. اسکناس های 500،200،100،50،20،10 و 5 یورویی وجود داد. همچنین سکه نیز به مقدار های 2یورویی، 1،50،20،10،5،2 و 1 سنتی وحود دارد .

کارت های اعتباری:

استفاده از کارتهای اعتباری در بسیاری از فروشگاه ها، ایستگاه های پمپ بنزین، رستوران هایی با سطح قیمتی متوسط تا زیاد و هتل ها رایج است. همه کارت های اعتباری نیز پذیرفته می شود، اما توصیه می شود حتما مبلغی را به صورت نقدی نیز به همراه داشته باشید. استفاده از چک بسیار به ندرت اتفاق می افتد.

دستگاه های خودپرداز :

دستگاه های خودپرداز سازگار و متصل به شبکه بانک های جهانی است. که در تمام شهرها، شهرستان ها، فرودگاه ها، ایستگاه‌های راه اهن و ... قرار دارد. برای برداشت وجه از این دستگاه ها، کارمزد بانکی کسر میگردد.

چک های مسافرتی

برای جلوگیری از هزینه اضافی نرخ ارز ، به مسافران توصیه می شود در صورت داشتن چک، به صورت یورو، پوند استرلینگ یا دلار امریکا باشند. همچنین توصیه می شود برای تبدیل چک به پول نقد به صرافی ها مراجعه نمایید. این نوع از پرداخت در فروشگاه ها مورد قبول نیست.

ساعات کار بانک ها:

به طور کلی دوشنبه ها تا جمعه ها 8:30 تا 13 و 14:00 تا 16:00 است. در شهرهای اصلی پنجشنبه ها از ساعت 8:30 تا 13 و 14:30 تا 17:30 مشغول به فعالیت هستند. شعبه های بزرگ و اصلی در زمان ناهار بسته نیستند. صرافی ها در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار ریلی اصلی نیز از 6:00 تا 22:00 شب به خدمت رسانی مشغول هستند.

محدودیت های ارزی:

هیچ محدودیتی در واردات و صادرات ارز محلی و یا خارجی وجود ندارد. اگرچه مقادیر بالای 10000یورو یا معادل آن، حتما باید اعلام گردد اگر از/به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قرار است بروید.

تبدیل ارز:

ارزهای خارجی و چک های مسافرتی را می‌توانید در بانک ها، صرافی ها، ادارات پست، فرودگاه ها ، ایستگاه های قطار، بنادر و هتل های بزرگ به نرخ ارز رسمی یا پول نقد و یا سایر ارزها تبدیل نمایید.

تعرفه های گمرکی در آلمان

آلمان جز اتحادیه اروپا است. اگر شما از انگلستان سفر میکنید میتوانید عطریات، محصولات مراقبت از پوست، محصولات آرایشی پوست، شامپاین، مشروب، نوشیدنی های الکلی، لوازم جانبی مد و زیبایی، هدیه و سوغات را بدون پرداخت گمرکی خریداری نمایید. هیچ محدودیتی در این محصولات معاف از مالیات وجود ندارد.

شهر Büsingen و هلیگولند  Isle of Heligoland از جمله شهرهایی است که عضو اتحادیه اروپا نیست و برخوردی متفاوت نسبت به معافیت های گمرکی دارد.

اگر شما در داخل اتحادیه اروپا سفر میکنید هیچ محدودتی در مقدار و یا ارزش کالاهایی که برای مصارف شخصی‌تان وارد میکنید وجود ندارد. کالاهایی که به قصد تجاری وارد می شوند باید از لحاظ گمرکی بررسی شوند، همچنین مقدار این کالاها نیز باید طبق لیست ارائه شده باشند.

800عدد سیگار یا 400سیگاریلو یا 200 عدد سیگار برگ یا 1 کیلوگرم توتون و تنباکو

10لیتر نوشیدنی های الکلی بالای 22%، 20 لیتر آبجو الکلی کمتر از 22%، 60لیتر شراب گازدار و 110 لیتر آبجو.

در آلمان، هیچ محدودیتی برای ورود شراب غیرگازدار از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مصارف شخصی وجود ندارد.

توجه داشته باشید:

تا اطلاع ثانوی تا تاریخ 31 دسامبر سال 2017 ، تمامی مسافرین کشورهای بلغارستان، مجارستان، کرواسی، لتونی، لیتوانی و یا رومانی فقط میتوانند حداکثر 300 عدد سیگار وارد کشور آلمان بکنند.

در صورتی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به کشور آلمان می آیید، می‌توانید کالاهای زیر را بدون گمرک با مسافران بالای 17 سال وارد این کشور بکنید:

200عدد سیگار یا 100 عدد سیگاریلیو یا 50 سیگار برگ و یا 250 گرم توتون و تنباکو

4لیتر شراب و 16 لیتر آبجو و 1لیتر نوشیدنی الکلی بالای 22 درصد الکل و یا 2 لیتر ابجو الکلی کمتر از 22% الکل.

سایر محصولات به ارزش حداکثر 430 یورو از طریق مسافران هوایی و یا دریایی و 300 یورو برای دیگر مسافران ( برای کودکان پایینتر از 15 سال نیز 175 یورو)

اقلام ممنوعه برای واردات:

سلاح گرم و مهمات، محصولات آتش بازی بدون مجوز مربوطه، مکتوبات برخلاف قوانین اساسی کشور، هرگونه مواد غذایی مضر برای سلامتی، کالاهای تقلبی، مواد مخدر و گونه های در معرض انقراض و خطر 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های پولی و گمرکی آلمان چیست؟

جهت رزرو هتل در آلمان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵