خیابان اونتر دن لیندن , آلمان

خیابان اونتر دن لیندن

اونتر دن لیندن Unter den Linden

بلوار زیبای برلین که در قلب قدیم برلین پیدا شده، از دروازه برندبورگ تا پل Schlossbrücke ادامه دارد.در بلوار اونتر دن لیندن موسسه های مهمی مانند دانشگاه هومبولت و اپرا دولتی و همچنین جاذبه هایی از جمله یاد بود Neue Wache memorial  و the Zeughaus (Armoury). وجود دارد.

تاریخچه اونتر دن لیندن

در ابتدا تنها مسیر افساری از سال 1573 از کاخ شهر تا لیتزو و بعد تا کاخ شارلوتنبرگ که پس از ملکه سوفی شارلوتنبرگ نامگذاری شد، به اشپاندو بود. در سل 1701 اونتر دن لیندن با کمک پمپ سطنتی و معماری جدید آرایش داده شد.

در این دوره آرموری و فردریش هم اضافه شدند و به دستور فردریک کبیر، the Kronprinzenpalais, the Prinzessinnenpalais، خانه اپرا و کاخ شاهزاده هاینریش که در حال حاضر داشگاه هوبولت است، ساخته شدند. شاهکار معماری کارل فردریش شینکل زمانی بود که تمم این ساختمان ها و سبک ها را با مفهوم زیباشناسی در هم آمیخت.در پایان قرن نوزده برلینر دم به سبک التقاطی ز دوران ویلهماین بازسازی شد.

پس از جنگ جهانی دوم،  به استثنای قلعه شهر اونتر دن لیندن بیابانی از سنگ بود. در سال 1950 والتر اولبریخت، دبیر کل کمیته مرکزی SED قلعه شهر را که به عنوان نمادی از استبداد پروس بود منفجر کرد.باقیمانده بقیه ساختمان ها نیز در سال 1958 به تدریج بازسازی شدند . و بقیه ساختمان های معمولی از سال 1960 بازسازی شدند.

 اونتر دن لیندن امروز

کاخ جمهوری که پس از اتحاد آلمان بسته شده بود، جای قلعه شهر بنا شد . پس از سقوط دیوار برلین، بسیاری از ساختمان ها تعمیر و بازسازی شدند. بنابراین لوستاگارتن که قبلا به عنوان زمین رژه استفاده می شد با الهام از معماری باغ لنه دوباره طراحی و بازسازی شد. در حل حاضر سالن اپرا تحت نوسازی است.

 دیدنی های اونتر دن لیندن

دروازه براندنبورگ

موزه جزیره

استاتسوپر اونتر لیندن

برلینر دم ( کلیسای جامع برلین)

 

چگونه به خیابان اونتر دن لیندن برویم؟

آدرس خیابان اونتر دن لیندن

Unter den Linden, 10117 Berlin, Germany برلین, آلمان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره خیابان اونتر دن لیندن چیست؟

جهت رزرو هتل در برلین با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵