رایشتاگ , آلمان

رایشتاگ

تاریخچه رایشتاگ

در 9 ژوئن 1884، قیصر ویلهلم اول به سه تلاش برای بنا گذاری نیاز داشت. گفته شده زمانی که مشغول به کار با ابزارها بود ، سنگ ها ترک خوردند به همین خاطر با اکراه با برنامه های پل والوت معمار موافقت کرد و به اجبار طراحی سنگ سنگین گنبد را تایید کرد. ساختمان رایشتاگ در آن زمان از قلعه شهر بلندتر بود.

در سال 1894، پس از 10 سال ساخت و ساز رایشتاگ تکمیل شد و گنبد آن شبیه به برجی حتی بلندتر از قلعه ی شهر شد. قیصر ویلهم دوم نوه قیصر ویلهم اول که در آن زمان در قدرت بود نسبت به این قضیه خشمگین شد اما چه می توانست بکند؟

او به سادگی اعتبارش از آن معمار را پس گرفت و رایشتاگ را "رایش، خانه ی میمون خواند" و از حک "تقدیم به مردم آلمان" روی آن جلوگیری کرد. این عبارت در سال 1916 اضافه شد.

با این که ساختمان پارلمان به همین وضع باقی ماند اما از آن به بعد به عنوان تلاطم آلمان در تاریخ این کشور ثبت شد. در 9 نوامبر 1918 معاون فیلیپ شایدمن از پنجره! از جمهوری جدیدی خبر داد. در 27 فوریه 1933 تحت شرایط مرموزی که هنوز هم بی پاسخ است ساختمان مجلس رایشتاگ دچار آتش سوزی شد و اتاق و گنبد آن از بین رفت. که این امر به عنوان بهانه ای برای رژیم نازی شد که به آزار و اذیت مخالفان خود بپردازد.

پس از اینکه در جنگ نابود شد در بین سال های 1961-1971 در یک فرم ساده بدون گنبد با معماری پال بامگارتن بازسازی شد . پس از اتحاد آلمان بوندستاگ آلمان تصمیم گرفتند به عنوان پالمان آلمان از آن استفاده کنند.

بین سال های 1994 و 1999 مجلس دوباره طراحی شد و توسط یک معمار انگلیسی ، سر نورمن فاستر به عنوان ساختمان یک پارلمان مدرن در حالی که تلاش میکرد ابعاد تاریخی آن را حفظ کند ، بازسازی شد. امروزه گنبد شیشه ای یکی از نشانه های برلین شده است.

از سال 1999 مجلس فدرال آلمان در ساختمان رایشتاگ برگزار می شود.

 

بازدید از پارلمان

ساعات و روزهای تعیین شده کلاس های مدرسه

تورهای مناسب کودکان در صورت درخواست به صورت روزانه می باشد. دانش اموزان از کلاس دهم می توانند در مورد اینکه پارلمان آلمان چگونه کار میکند را شبیه سازی و " دموکراسی پارلمانی" را با بازی آموزش ببینند. همچنین برنامه متنوعی برای دانش آموزان ارائه شده است. که در هر صورت ثبت نام اولیه مورد نیاز است. پذیرش رایگان است.

ثبت نام برای بازدید کنندگان از رایشتاگ

بازدید از گنبد و تراس تنها برای بازدیدکنندگانی که از دو روز قبل ثبت نام کرده اند مقدور است. برای ثبت نام به سایت  www.bundestag.de بروید.

بازدید کنندگان بدون ثبت نام

 

از 26 ژوئن میتوانید بدون ثبت نام آنلاین بازدید کنید. بازدید کنندگان گنبد می توانند در مرکز سرویس دهی جدید ( حداقل دو ساعت قبل، بسته به ظرفیت) ثبت نام کنند. مرکز خدمات روزانه از ساعت 8-20 باز است.

همچنین می توانید یک تور هیجان انگیز از برلین با بازدید از مجلس رایشتاگ داشته باشید. ما طیف وسیعی از تور ها و بلیط ها را به صورت آنلاین ، با اتوبوس و پیاده برای نشان دادن کامل شهر در اختیارتان می گذاریم.

 

 

چگونه به رایشتاگ برویم؟

آدرس رایشتاگ

Platz der Republik 1, 11011 Berlin, Germany برلین, آلمان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رایشتاگ چیست؟

جهت رزرو هتل در برلین با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵