کاخ شارلوتنبورگ , آلمان

کاخ شارلوتنبورگ

کاخ شارلوتنبرگ

اشلوس شارلوتنبرگ یک قصر باروک واقع در منطقه شارلوتنبرگ غربی در برلین است. این کاخ در قرن هجدهم و در طول جنگ جهانی دوم به زمین سوخته ای بدل شد اما به طور کامل بازسازی شده است.

این کاخ یکی از چندین ساختمان در برلین است که عظمت سلسله هوهنزلرن که قرن ها بر پروس حکومت میکرد را نشان می دهد.

 

تاریخچه

کاخ شارلوتنبرگ در اصل به عنوان یک باغ متوسط برای "سوفی شارلوت" ، همسر "الکتور" از برندنبورگ، فردیک سوم ساخته شده است. ساخت و ساز کاخ در آن زمان به عنوان Lietzenburg شناخته شده بود، در سال 1695 توسط "یوهان آرنولد نرینگ" آغاز شده است. این کاخ هم در اندازه و هم در طراحی متوسط بود تا زمانی که "فردریک اول" در 1701 به پادشاهی پروس رسید و این کاخ به صورت قابل توجهی تغییر و گسترش یافت.

معمار از دادگاه سوئدی "یوهان فردریش اساندر فون گوته" دیدن کرد و بلافاصله بعد از بازگشت از سفر پاریس و رم که از آن الهام گرفته بود کاخی با گنبد بلند 48 متری با مجسمه "الهه فورتونا" طراحی کرد .

پسر فردریک " سرباز کینگ" به معماری علاقمند نبود به همین خاطر زمانی که تاج و تخت را در تاریخ 1713 بدست گرفت همه ی ساخت و ساز ها را متوقف کرد و در سال 1740 برای گسترش جناح غربی به دستور فردریک کبیر ساخت و ساز را از سر گرفت و 6 سال به طول انجامید.

در سال 1943 در طول حمله هوایی بریتانیا کاخ توسط یک بمب که به ساختمان برخورد کرده بود به طور کامل نابود شد. بعد از جنگ تصمیم بر این شد که کاخ به طور کلی نابود شود اما پس از اینکه  دولت آلمان شرقی کاخ اصلی هوهنزولرن را در سال 1950 تخریب کرد ، مقامات آلمان غربی تصمیم به باز گرداندن آن شدند که تخمین زده شد بیش از 60 سال زمان میبرد.

 

قصر التس اشلوس

بخش های مرکزی و قدیمی ترین کاخ گنبد "التس اشلوس" (کاخ قدیمی) است که Nering - Eosander –Bau نیز خوانده میشود.

در این بخش شما میتوانید آپارتمان فردریک اول و ملکه سوفی شارلوت را ببینید.اتاق ها در یک سبک باروک مجلل با گچ، چوب، زیور آلات طلاکاری و نقاشی های دیواری تزئین شده اند.

متاسفانه تمام نقاشی های دیوارها و روی سقفها بازیابی شده به همین دلیل مشخص نیست دقیقا به چه شبیه هستند.

یکی از نکات برجسته در کاخ دیمی گالری بلوط، یک سالن بلوطی شکل با پرتره بیضی شکل اعضای خاندان هوهنزولرن است. دیگر اتاق های جالب، اتاقهای بیضی شکل هستند که از بیرون باغ هم دیده می شوند.و یک کلیسای کوچک با یک جعبه سلطنتی چشمگیر و بیش از هزاران قطعه ظروف چینی است.

نوئر فلوگل

برخی از زیباترین اتاق های کاخ را میتوان در نوئر فلوگل پیدا کرد که پس از دو سال مرمت در سال 2014 بازگشایی شد. 150 متر نما که در فضای داخل سرسبز آن میتوانید زندگی خصوصی فردریک کبیر و آپارتمان کوچک اما شیک فردریک ویلیام دوم را مشاهده کنید.فردریک کبیر از علاقمندان نقاشی فرانسوی بود و بخش عظیمی از مجموعه خود را که شامل نقاشی های قرن هجدهم بود در اتاق شخصی خود نگهداری و به نمایش میگذاشت.

یکی از نقاشی ها ناپلئون را نشان می دهد که لشگر خود را به سمت کوه های سوئیس هدایت میکند. این نقاشی پس از شکست ناپلئون در برابر واترو، از پاریس آورده شد.

تاثیرگذار ترین اتاق ها در بخش جدید شامل 2 حال بزرگ است: "ویسر سال" ، یک اتاق ناهار خوری باشکوه و گلدن گاری ، یک سالن رقص 42 متری آینه کاری و طلا کاری شده است.

همچنین مجموعه مجسمه های مرمری قرن نوزدهم را نیز از دست ندهید.

چگونه به کاخ شارلوتنبورگ برویم؟

آدرس کاخ شارلوتنبورگ

Spandauer Damm 20-24, 14059 Berlin, Germany برلین, آلمان

ساعت کار کاخ شارلوتنبورگ

هر روز از 10:00 صبح تا18:00 به جز روزهای دوشنبه که تعطیل است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره کاخ شارلوتنبورگ چیست؟

جهت رزرو هتل در برلین با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵