دروازه برندن برگ , آلمان

دروازه برندن برگ

دروازه برندنبرگکهیکی از مهم ترین مناطق تاریخی برلین است به بیش از 020 سال پیش بر می گردد. که نماد سابق شهر تقسیم شده بود. بازدیدکنندگانی که تمایل به دیدن جهان پشت پرده آهنی داشتند ، در آنسوی مرزهای "نوار مرگ" که شرق و غرب برلین را از نظر جغرافیایی و سیاسی جدا کرده بود صف میکشیدند. در 12 ژوئن سال 1987 رونالد ریگان به دشمن خود در جنگ سرد دستوری مبنی بر "آقای گورباچف- این دیوار را خراب کنید!" صادر کرد. این سخنرانی در غرب برلین و در دروازه شرقی قابل شنیدن بود.

پس از آن برندنبرگ به نماد اتحاد مبدل شد.

هنگامی که اتحاد آلمان و برلین در سال 1989 و پس از سقوط برلین یکی شدند، دروازه برلین به سرعت خود را نماد وحدت و اتحاد برلین جدید معرفی کرد. که به صورت رسمی در تاریخ 22 دسامبر، 1989 این شهر به روی جمعیت 100,000 نفری مردمی که برای جشن این روز آمده بودند گشوده شد. متاسفانه خسارات جدی به این اثر تاریخی وارد گشت که بعد از مدتی ترمیم شد. پس از آن باری دیگر در تاریخ 3 اکتبر 2002 بازگشایی شد.

تاریخچه دروازه برندنبرگ

دروازه برندنبرگ توسط کارل گوتهارد لانگهانس که از سردروازه ی  دژ آتن الهام گرفته بود طراحی و بین سال های 1788 و 1791 بنا نهاده شد. پادشاه لهستان، "فردریچ ویلهلم دوم" هم به منظور افزایش رویکرد "دن بلوار آنتن لیندن" به دنبال بیانیه های معماری مناسبی بود. یکی از شاهکارهای این دوره اثر ماسه سنگ کلاسیکی است که تنها بازمانده از 18 شهر دیگر است."ارابه" اثر "جوهان گات فراید شدو"، نام مجسمه ای است که نماد و یاد آور پیروزی است و در سال 1793 روی دروازه بنا شد که از راه دور هم مشخص است.

این مجسمه از سال 1804 تا 1814 یعنی در طول سالهای رقابت نظامی فرانسه و پروس برای سلطه امپریالیستی؛ به عنوان غنیمت ناپلئون در فرانسه نگهداری می شد.در جنگ جهانی دوم دروازه برندنبرگ بواسطه بمباران متفقین آسیب جدی دید اما نابود نشد.

 

مناظر اصلی دروازه برندنبرگ

هنگام بازدید ازبنای تاریخی برندنبرگ و قبل از عبور از سمتی به سمت دیگر ، "Raum der Stille" ( اتاق سکوت) واقع در قسمت شمالی، مکانی آرام برای استراحت وجود دارد که میتوانید زمانی کوتاه را در آنجا بگذرانید.

دو قسمت معروف و تاریخی دیگر که در کنار دروازه قرار دارند، the Pariser Platz با آکادمی هنر و باقیمانده سفارت آمریکاست. The Platz des 18. März یادآور نمایش سالهای 1848 و انقلاب دموکراسی است.

 

 

 

چگونه به دروازه برندن برگ برویم؟

آدرس دروازه برندن برگ

Pariser Platz, 10117 Berlin, Germany برلین, آلمان

ساعت کار دروازه برندن برگ

دروازه برندن برگ،دروازه برندنبرگ،جاذبه های برلین،جاذبه ها تاریخی آلمان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره دروازه برندن برگ چیست؟

نظر مردم درباره دروازه برندن برگ

  • عالی
    سینا | ۵ مهر ساعت ۱۲ : ۲۲

    جهت رزرو هتل در برلین با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵