جاذبه های آیاناپا

پارک آبی آفرودیت

 

پارک آبی آفرودیت با الهام از معماری یونان باستان ساخته شده و در آن مجسمه‌های اساطیر یونان نیز قرار دارند. امکانات سرگرمی و تفریحی آبی مختلفی از قبیل سرسره‌ها، استخرها و زمین‌های بازی با اندازه‌های مختلف در این پارک قرار دارند. همچنین، چندین رستوران در این مکان فعال هستند.

پارک آبی واتر ورلدWaterworld Themed Waterpark

 

پارک آبی واتر ورلد آیاناپا یکی از بزرگترین پارک‌های آبی اروپا محسوب می شود و تا به امروز 25 جایزه جهانی را از آن خود کرده است. در بخشی از این پارک که دارای پس زمینه یونانی است، منطقه وسیع استراحت برای والدین و زمین‌های بازی بزرگ برای کودکان قرار دارند. چندین رستوران و فروشگاه هدیه نیز در این پارک آبی فعال هستند. واتر ورلد در تمامی روزهای هفته باز است.

ساحل نیسیNissi Beach

نیسی، ساحلی با شن‌های طلایی و آب‌های کریستالی است که تماشای طلوع و غروب خورشید در آن، تجربه‌ای فراموش نشدنی را رقم می زنند. جزیره‌ای کوچک در نزدیکی این ساحل قرار دارد که به واسطه عمق کم آب امکان دسترسی به آن بدون نیاز به قایق یا شنا وجود دارد. در این ساحل می توان به اجاره قایق‌های مختلف پرداخت و یا از "بانجی جامپینگ" لذت برد.

صومعه آیاناپا Ayia Napa Monastery

صومعه آیاناپا یکی از جاذبه‌های مطرح این شهر محسوب شده و به نوعی نشان دهنده زیبایی آیاناپا در دورانی است که تنها یک دهکده ماهیگیری بود. مکانی که امروزه صومعه در آن قرار دارد به نظر می رسد در گذشته با جنگلی انبوه احاطه شده و تنها شکارچیانی از دهکده‌های همسایه از آن بازدید می کردند.   

غار دریایی

غار دریایی یکی از جاذبه‌های طبیعی آیاناپا است که امکان دسترسی به آن با قایق وجود دارد.

 

مرکز شهر

مرکز شهر آیاناپا محل تقاطع دو خیابان اصلی شهر است که مجموعه‌ای از بهترین رستوران‌ها و فروشگاه‌ها در آن قرار دارند. همچنین، قبرستان آیاناپا در این منطقه قرار دارد. محیط تمیز و سنگ فرش شده مرکز شهر آیاناپا همواره توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

از دیگر جاذبه های آیاناپا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساحل ماکرونیسوس Makronissos Beach

ساحل گریسین بی Grecian Bay Beach

ساحل هاربر Harbour Beach

ساحل تکلاThekla Beach

پایگاه غواصیScuba Base

پارک فان فیر اند لونا Fun Fair and Luna Park

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جاذبه های آیاناپا چیست؟


جهت رزرو هتل در آیاناپا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵