آب و هوای کوالالامپور

کوالالامپور دارای آب و هوایی استوایی با بارندگی فراوان و درجه حرارت بالا است. وجود کوهستان تیتوانگ در غرب و جزیره ی کوهستانی اندونزیایی در شرق این شهر آب و هوای کوالالامپور را به شدت مورد تاثیر قرار می دهد. درجه حرارت این شهر به دلیل نزدیک بودن به خط استوا بالا است و معمولا کمترین درجه حرارت 22 درجه و در گرمترین ساعات تا 33 درجه می رسد. ماه های دسامبر تا فوریه معمولا خنک ترین ماه های سال هستند اما تفاوت دما در این ماه ها با ماه های دیگر سال معمولا 2 تا 3 درجه است. ماه های مارس تا آوریل گرم ترین ماه های سال هستند. رکورد بالاترین درجه حرارت این شهر 37 درجه و کمترین آن 19 درجه ثبت شده است. بارندگی های موسمی جنوب غربی معمولا در ماه های سپتامبر تا آوریل اتفاق می افتد و این شهر را مورد تاثیر قرار می دهد اما میزان بارندگی ها چشمگیر نیست و معمولا مرطوب ترین دوره بعد از این بارندگی ها از آوریل تا سپتامبر است. اواسط ماه ژانویه و فوریه که خشک ترین دوره ی سال است، بهترین زمان سفر به کوالالامپور  می باشد. در این زمان معمولا درجه حرارت هوا کاهش پیدا می کند و هوا خنک تر و رطوبت کمتر می شود. کوالالامپور از شرق و غرب توسط کوهستان محاصره شده و میزان بارندگی درآن نسبت به مناطق اطراف مثل سنگاپور کمتر است. وجود این کوه ها از شهر در برابر طوفان های احتمالی محافظت می کند اما بارش های شدید و طولانی مدت می تواند باعث جاری شدن سیل شود. یکی از خشک ترین دوره های سال بین ماه های ژوئن تا آگوست است. که میانگین بارندگی در این دوره معمولا 150 میلیمتر می شود و برای سفر به کوالالامپور بهترین زمان است. کوالالامپور شهری مرطوب است و میانگین رطوبت سالانه بیش از 80% می باشد و در ماه های مرطوب سال رطوبت هوا تا 90% هم میرسد. معمولا رطوبت هوای صبح بیشتر از ساعات دیگر روز است و درعصر میزان رطوبت کاهش پیدا میکند. این شهر دارای آب و هوای گرم است و شما در این شهر نیازی به کت یا ژاکت نخواهید داشت.


دمای کنونی کوالالامپور

23 درجه

در بیشتر نقاط ابری

بیشترین دما
29 درجه
کمترین دما
23 درجه
رطوبت
95
طلوع آفتاب
7:0 am
غروب آفتاب
6:58 pm

دوشنبه

۲۹ آبان

30 / 23

رعد و برق

سه شنبه

۳۰ آبان

28 / 23

رعد و برق

چهارشنبه

۱ آذر

30 / 22

رعد و برق

پنج شنبه

۲ آذر

28 / 23

رعد و برق

جمعه

۳ آذر

26 / 23

رعد و برق پراکنده

شنبه

۴ آذر

29 / 23

رعد و برق

یکشنبه

۵ آذر

29 / 23

رعد و برق پراکنده

دوشنبه

۶ آذر

26 / 23

رعد و برق پراکنده

سه شنبه

۷ آذر

27 / 22

رعد و برق

جاذبه های طبیعی کوالالامپور

پارک کی ال سی سی

در پارک کی ال سی سی 20 هکتاری محل بازی برای کودکان، یک دریاچه با فواره‌های فشارقوی، مسیرهای ویژه پیاده‌روی و دو، مجسمه‌ها و سطوح پوشیده از چمن وجود دارد.

پارک تامان نگارا

پارک تامان نگارا اولین و قدیمی ترین منطقه حفاظت شده رسمی در کشور مالزی می باشد.لیست اسامی جانوران و گیاهانی که در این پارک زندگی می‌کنند، شگفت انگیز است

جهت رزرو هتل در کوالالامپور با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور مالزی

پرچم مالزی
پایتخت مالزی
نام انگلیسی مالزی
Malaysia
مساحت مالزی
330,803 کیلومتر مربع
جمعیت مالزی
30,678,800 نفر
کد تلفن مالزی
  • 0060
واحد پول مالزی
  • رینگت مالزی   (MYR)
زبان رایج در مالزی
    کشورهای هم مرز مالزی
    ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵
    شماره رزرو هتل مالزی
    Call Aftab Travel