کاخ گارنیه , فرانسه

کاخ گارنیه

نام محلی: Opéra Garnier-

Palais Garnier

اپرای گارنیه  یا کاخ گارنیه  یکی از زیباترین ساختمان های پاریس است. سالن آن 1600 صندلی دارد و بیش از صد سال است که در آنجا تئاتر و اپرا برگزار می‌شود. در ساختمان اپرا، کتابخانه و موزه و فروشگاه نیز وجود دارد . این ساختمان همچنین یک بالکن بزرگ دارد که می توان در آن پاریس را دید. کاخ گارنیه، موزه ی اپرا را هم در خود جای داده که سه قرن لباس، پرده های پشت صحنه، قرقره ها و بسیاری اشیای خاطره انگیز دیگر را به نمایش گذاشته است. 

کاخ گارنیه یا اپرا گارنیه محل برگزاری اپراهای شهر  پاریس از سالهای 1857 تا 1989 میلادی بوده است. این کاخ در1862سال  توسط شارل گارنیه شروع به ساخت و در سال 1875 افتتاح شد .در سال 1858، 12000 متر مربع زمین برای ساخت تئاتر، اپرا و رقص باله در نظر گرفته شد. پروژه ساخت این بنا در سال 1861 توسط شارل گارنیه به عهده گرفته شد و در سال 1862 ساخت آن با الهام از سبک معماری یونانی و رومی آغاز شد. این کاخ یکی از باشکوه ترین کاخ های فرانسه به شمار می رود.

کاخ گارنیه یکی از باشکوهترین آثار تاریخی و دیدنی های پاریس و مهم ترین دیدنی های اروپاست که طی سده ی نوزدهم ساخته شده است . این کاخ صحنه ی بسیاری از اپراها، باله ها و کنسرتهای موسیقی کلاسیک بوده است. این بنا بخشی از بازسازی بزرگ شهر پاریس در دوران امپراتوری دوم فرانسه و توسط ناپلئون سوم فرانسه بوده بارون هاوسمن بر آن نظارت داشته است. 

چگونه به کاخ گارنیه برویم؟

آدرس کاخ گارنیه

8 Rue Scribe, 75009 Paris, France پاریس, فرانسه

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره کاخ گارنیه چیست؟

جهت رزرو هتل در پاریس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵