توصیه های بهداشتی فرانسه

توصیه های بهداشتی:

در صورتی که در هتل به خدمات پزشکی نیاز پیدا کردید به بخش پذیرش هتل مراجعه کنید. اغلب پرسنل برای موارد اورژانس آموزش دیده هستند و تمام اقدامات مورد نیاز را انجام می دهند. در مکان های خارج از هتل با شماره 15 تماس بگیرید. در ساعت های تعطیلی اگر نیاز به دارو داشتید در هتل به پرسنل پذیرش و در خارج از هتل به نزدیک ترین اداره پلیس مراجعه کنید. قوانین فرانسه به گونه ایست که در هر محل فقط یک داروخانه شبانه روزی اجازه فعالیت دارد. در پاریس یکی از مهمترین داروخانه های شبانه روزی Pharmacy Les Champs ”Derhy” با تلفن 41-02- 62-45 -01 می باشد.

آب لوله کشی در اکثر شهرهای فرانسه قابل شرب است.

مراکزی درمانی در فرانسه استاندارد بسیار بالایی دارند، داروخانه‌ها در فرانسه با صلیب سبز نشان داده می‌شوند.

حق ویزیت یک پزشک معمولی ۲۳ یورو می‌باشد، اما بعضی از متخصصان بیشتر از آن دریافت می‌کنند.

در مواقع فوری می‌توانید به صورت رایگان با فوریت‌های پزشکی ۱۵، فوریت‌های قانونی ۱۷، آتش‌نشانی ۱۸ و شماره‌های فوری استاندارد اروپا ۱۱۲ تماس بگیرید.

۱- بنابراعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماریهای زیر در این کشور وجود دارد

هپاتیت A

۲- امکانات بهداشتی، تجهیزات بیمارستانی، دارو و درمان در این کشور نسبتا مناسب و در دسترس میباشد. مشکل اساسی در این زمینه هزینه بالای دارو و مراحل مختلف درمان است که در این خصوص توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

۳- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

۴- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

۵- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب بسته بندی) دقت نمائید.

۶- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: www.who.int/countries/en/ مراجعه نمائید.

 

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های بهداشتی فرانسه چیست؟

جهت رزرو هتل در فرانسه با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵